فضای مجازی قتلگاه جوانان است/لقمه حرام انسان را مقابل ولایت قرار می دهد

حجت الاسلام مظلوم اظهار داشت: تلگرام، جم و … چشم را برده و با آن دل را خواهد برد و رهبر معظم انقلاب معتقد است فضای مجازی قتلگاه جوانان است و باید از چشم مراقبت کرد چرا که دریچه دل خواهد بود.

به گزارش کمال مهر مسئول تربیت آموزش سپاه تهران در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه کرج گفت: خوردن و آشامیدن در نماز، حرف زدن عمدی، خندیدن با صدا، گریه کردن برای امور دنیوی، کم و زیاد کردن ارکان نماز، شکیات، رو برگرداندن از قبله، حرکات اضافی و …نماز را باطل می کند.
حجت الاسلام ناصر مظلوم افزود: علی (ع) در نامه ۳۱ نهج البلاغه به امام حسن مجتبی (ع) فرمود: دلت را به موعظه زنده کن چرا که باعث زنده شدن آن می شود و دل را جلا می دهد.
وی با اشاره به نصایح لقمان اظهار داشت: سعی کند در زندگی خوبی به افراد و بدی دیگران به خودت را فراموش کند و کار خیر را بدون ریا انجام داده و کینه نداشته باشید و آن را به دشمنانی همچون آمریکا و اسرائیل روا بدارید
مسئول تربیت آموزش سپاه تهران تصریح کرد: لقمان همواره تاکید کرد خدا را فراموش نکنید و قیامت را از یاد نبرید چرا که مرگ و اجل به انسان ها نزدیک است.
حجت الاسلام مظلوم ادامه داد: لقمان معتقد بود در نماز باید حضور قلب داشته باشید و اذان و اقامه به عنوان ستون نماز و وضو، سلام دادن به حسین (ع)، عطر زدن و لباس خوشبو پوشیدن و …این مهم را بیشتر خواهد کرد.
وی افزود: توجه به مبانی نماز و استفاده از تربت کربلا حضور قلب را می افزاید و نماز اول وقت انسان را به همه چیز می رساند و امروز یکی از مشکلات در جامعه گناه زبان در قالب سخن چینی، تهمت زدن و … است.
حجت الاسلام مظلوم اظهار داشت: تلگرام، جم و … چشم را برده و با آن دل را خواهد برد و رهبر معظم انقلاب معتقد است فضای مجازی قتلگاه جوانان است و باید از چشم مراقبت کرد چرا که دریچه دل خواهد بود.
وی تاکید کرد: کم خوری و حلال بودن درآمد در تربیت بسیار حائز اهمیت است چرا که برخی کسبه در راه ربا افتاده و با گران فروشی و کم فروشی غفلت می کنند و امروز حیف کردن بیت المال و حقوق نجومی نیز نوعی دزدی است.
مسئول تربیت آموزش سپاه تهران در خاتمه خاطر نشان داشت: لقمه حرام انسان را مقابل ولایت قرار می دهد و اگر عبادت ۷۰ جز است ۶۹ جز آن به این اصل باز می گردد‌.
منبع :  البرز 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *