حضور حقارت بار در منزل سفیر کشور خارجی به بهانه انعقاد قرارداد تجاری، قابل توجیه نیست

دکتر علی قادری گفت: چرا باید به وضعی برسیم که وزرای دولت نه در خارج بلکه در داخل کشور برای انعقاد قرارداد، در منزل سفیر کشور طرف مقابل حاضر شده و با مشاهده زنان بی حجاب، جلسه را ترک نکنند؟

به گزارش «کمال مهر» و به نقل از اساتیدخبر، جانشین فرماندهی سپاه عاشورا ، سرهنگ علی قادری در چهارمین همایش ” گرامیداشت قیام تاریخی مردم تبریز با محوریت ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ و مولفه‌های انقلاب اسلامی” که در تالار وحدت دانشگاه تبر برگزار شد ، اظهار کرد: مردم کشور از همان سال‌های اولیه‌ی وقوع انقلاب در سال ۴۲ به ندای بنیانگذار کبیر انقلاب لبیک گفتند و تا کنون نیز پشتیبان آن بوده‌اند.

وی در ادامه بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران را سه شاخصه‌ی مهم هدایت کرده است که رهبری، روحانیت و حضور پرشور مردم از آن جمله هستند. وجود رهبری چون امام خمینی (ره) باعث به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران شد و با وجود محدودیت‌های رسانه‌ای در آن زمان، امام پیام حقانیت انقلاب را به گوش محرومان و مستضعفان در دورترین نقاط کشورنیز رسانید و چنانچه بارها نیز تاکید کرده بود که این حکومت، متعلق به محرومان و مستضعفان است.

قادری بر نقش آیت‎الله قاضی طباطبایی در قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز تاکید کرد و گفت: با توجه به تفکر خاصی که بین روحانیون تبریز در آن زمان وجود داشت، آیت‌الله قاضی طباطبایی به عنوان نماینده‌ای از جامعه‌ی روحانیون، دست به این حرکت انقلابی زد و اولین شهید این قیام را نیز دانشگاه تبریز تقدیم جامعه‌ی شهدای قیام ۲۹ بهمن تبریز کرد. و جرقه‌ی قیام خونین ۲۹ بهمن تبریز با هتک حرمت و فحاشی‌های رئیس کلانتری وقت بازار تبریز زده شد و مردم با تجمع در مسجد قزللی و اعتراض، مخالفت خود را با سیاست‌های غلط رژیم پهلوی و در دفاع از شهدای ۱۹ دی ماه قم نشان دادند.

جانشین فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اقدامات مردم تبریز در روز ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ گفت: مردم با تکیه بر باورهای دینی و آرمان‎های امام، مراکز فساد اعم از سینماها و قمارخانه‌ها و مشروب‌فروشی‌ها را برانداختند و عدالت‌خواهی و روحیه‌ی انقلابی خود را این چنین به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از ۲۳۰ هزار شهید تا این زمان ،  تقدیم انقلاب اسلامی ایران شده است، لازم است که  به شعار “استقلال آزادی، جمهوری اسلامی” به معنای واقعی کلمه، تحقق بخشیده شود.

جانشین فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: به این ترتیب بود که استبداد آمریکایی و انگلیسی در کشور از بین رفت و در سایه‌ی حضور پرشور مردم انقلابی کشور و خون با برکت شهدا انقلاب به ثمر نشست و ما نیز باید به رسالت خود در این زمینه عمل کرده و اجازه ندهیم، خون شهدا و آرمان‌های انقلاب پایمال شود.

وی در ادامه با اشاره به حضور حقارت بار وزرای اقتصادی دولت در منزل سفیر سوئد اظهار داشتند : چرا باید به وضعی برسیم که وزرای دولت نه در خارج بلکه در داخل کشور برای انعقاد قرارداد، در منزل سفیر کشور طرف مقابل حاضر شده و با مشاهده زنان بی حجاب، جلسه را ترک نکنند؟ مگر نه این است که الگوی رفتاری ما مقام معظم رهبری هستند و ایشان در زمان ریاست جمهوری خود و در یکی از سفرهای خارجی، وقتی با تعارف مشروبات الکلی میزبان مواجه شدند، فوری جلسه را برای حفظ شان انقلاب اسلامی ترک کردند.

قادری در پایان تاکید کرد: نباید روحیه انقلابی در میان مسئولین بروی اضمحلال کشیده شود؟ حضور حقارت بار در منزل سفیر کشور خارجی به بهانه انعقاد قرارداد تجاری، قابل توجیه نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *