بازتاب حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در رسانه‌های خارجی

رسانه‌های خبری مهم جهان مراسم شکوهمند یوم الله 22 بهمن را به صورت گسترده پوشش داده‌اند.
به گزارش گروه بین‌الملل«کمال مهر»شبکه های «رویترز لایو» و«ای‌پی‌تی‌ان دایرکت» از لحظاتی پیش با درج کپشن مربوط به پخش مستقیم سخنرانی دکتر روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان، در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از پخش مستقیم این سخنرانی خبر دادند.
دیگر شبکه‌های خبری جهان نیز از جمله الجزيره مباشر، الاتجاه، الميادين، العالم،پرس تی‌وی و المنار سخنرانی رئيس‌جمهور کشورمان را در مراسم يوم الله 22 بهمن به صورت زنده پوشش دادند.
خبرنگار الجزیره انگلیسی تاکید کرد مردم ایران حاضرند هر کاری برای دفاع از نظام کشورشان انجام دهند.
الجزیره اعلام کرد: در ایران رهبر معظم از مردم خواسته بود تا در راهپیمایی سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این کشور حضوری گسترده داشته باشند و خشم خود را علیه آمریکا نشان دهند.
خبرنگار الجزیره انگلیسی در تهران در گزارشی زنده گفت: صدها هزار نفر در سراسر ایران به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به سمت نقاط مشخص شده راهپیمایی کرده‌اند؛ زیرا رهبر معظم ایران از آنها خواسته است این کار را بکنند.
روزنامه ایندیپندنت نوشت: هزاران نفر از ایرانیان، همزمان با تشدید تنش‌های میان ایران و دولت تازه به‌قدرت رسیده «دونالد ترامپ» در آمریکا، با شرکت در تظاهرات سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فریاد «مرگ بر آمریکا» سر دادند.
روزنامه انگلیسی دیلی‌میل نیز نوشت: در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رئیس جمهور ایران به آنانکه “با زبان تهدید” با مردم این کشور سخن می‌گویند، هشدار داد.
پایگاه اینترنتی فورچون نوشت: گزارش‌ها حاکی از آن است که صدها هزار  نفر از ایرانیان با تجدید میثاق با انقلاب اسلامی و برگزاری تظاهرات در خیابان‌ها، فریاد «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند.
روزنامه دیلی اکسپرس نوشت: رئیس جمهور ایران در سخنرانی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تاکید کرد تهدیدات دونالد ترامپ بدون پاسخ نمی‌ماند. شعار “مرگ بر آمریکا” پاسخی به تهدیدات ترامپ است.
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت: ایران سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را در بحبوحه افزایش تنش‌ها با آمریکا، جشن گرفت. این روزنامه  آمریکایی در ادامه افزود: هزاران نفر امروز (جمعه)، در خیابان‌های تهران، پایتخت ایران، گردهم آمدند تا در  بحبوحه افزایش تنش‌ها با دولت جدید آمریکا و عزم این دولت برای منزوی کردن تهران، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.  نگارنده مطلب سپس، نوشت «سید علی خامنه‌ای»، رهبر [عالی‌قدر] جمهوری اسلامی ایران، چند روز پیش، از ایرانیان خواست تا از روز 22 بهمن به‌عنوان فرصتی برای پاسخ دادن به ادبیات ایران‌ستیزانه کاخ سفید، استفاده کنند.
بازتاب حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در رسانه‌های خارجی
شبکه آی تی وی انگلیس اعلام کرد: رئیس جمهور ایران در سخنرانی سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد “زبان تهدید هرگز کارآمد نخواهد بود و کشورش با سیاست‌های جنگ‌طلبانه، مورد تهدید قرار نمی‌گیرد.”
بازتاب حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در رسانه‌های خارجی
خبرگزاری ترند نیز نوشت: میلیون‌ها ایرانی در جشن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردند. حضور مردم از اقشار مختلف جامعه در تظاهرات سراسر کشور قابل توجه بود.
شبکه کُرد‌زبان «روداو» نیز در خبری اعلام کرد امروز جمعه در تهران و شهرهای مختلف ایران، تظاهرات میلیونی به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 میلادی (1357 شمسی) برگزار شد.  این شبکه همچنین اعلام کرد تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی، بر پایبندی خود به اهداف و اصول انقلاب اسلامی تأکید کردند و خواهان وحدت میان مسلمانان شدند.
فاکس نیوز اعلام کرد: مردم ایران با شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن، به جنگ لفظی “دونالد ترامپ” پاسخ دادند. تظاهرکنندگان در شهرهای مختلف ایران علیه آمریکا و اسرائیل شعار می‌دهند.
نیویورک تایمز نیز نوشت: شرکت‌کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن در تهران، تصاویری از رئیس‌جمهور کنونی و پیشین آمریکا در دست دارند و علیه آنها شعار سر می‌دهند. در برخی از پارچه نوشته‌ها، جملات انگلیسی به چشم می‌خورد که از ترامپ بابت نشان دادن چهره واقعی آمریکا تشکر می‌کند.
آسوشیتد پرس نوشت: مردم ایران در بحبوحه جنگ لفظی دولت جدید آمریکا، بار دیگر از ساعات اولیه صبح با حضور گسترده خود در خیابانها پیروزی انقلابشان را جشن گرفتند.
اکونومیست در واکنش به حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نوشت: به لطف تهدیدات ترامپ، جشن امسال پیروزی انقلاب در ایران به نظر یکی از باشکوه‌ترین آنها در 388 سال اخیر خواهد بود.
شبکه خبری سی‌ان‌ان هم با پخش تصاوير زنده از راهپيمايی 22 بهمن در تهران، اذعان کرد: راهپيمايی امسال پرشورتر است.
سی‌ان‌ان ضمن اذعان به حضور گسترده تر مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال، مخاطب شعار مرگ بر آمریکای شرکت‌کنندگان در راهپیمایی را دولت آمریکا اعلام کرد.
خبرگزاری هند در واکنش به حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نوشت: مردم ایران پس از تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا علیه برنامه موشکی کشورشان، امسال حتی در شهرهایی که دمای هوا در آنها زیر صفر است، با شوق بیشتری به خیابان‌ها آمده‌اند.
خبرگزاری فرانسه با بازتاب سخنان رئیس‌جمهور کشورمان نوشت: حسن روحانی هشدار داد ایرانی ها کاری خواهند کرد واشنگتن از زبان تهدید پشیمان شود.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز در واکنش به حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نوشت: ایرانی‌ها امسال نیز همچون سالهای قبل پیروزی انقلابشان را با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل جشن گرفتند.
خبرگزاری رویترز در واکنش به حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، نوشت: صدها هزار نفر در شهرهای مختلف ایران شعارهایی علیه ترامپ و فریادهای “مرگ بر آمریکا” سر دادند.
شین‌هوآ نوشت: هزاران نفر در سراسر ایران با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، تصاویری از آیت الله خمینی، بنیانگذار انقلاب، و آیت الله خامنه‌ای، رهبر [عالیقدر] ایران، در دست دارند. شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر می‌دهند.
خبرنگار بلومبرگ در صفحه توئیتر خود نوشت: سردار «قاسم سلیمانی» در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت کرد.
خبرنگار نيويورک تايمز در صفحه توئیتر خود نوشت: انقلاب اسلامی ايران برای استقلال بود.
واکنش رسانه‌های عربی به حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن:
همچنین بخش عربی خبرگزاری رویترز با پوشش مراسم راهیپمایی پیروزی انقلاب اعلام کرد: صدها هزار ایرانی برای محکومیت ترامپ در تظاهرات شرکت کردند.
شبکه خبری المیادین نیز با پوشش مراسم راهپیمایی بیست و دوم بهمن اعلام کرد: راهپیمایی های گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان‌های مختلف ایران و با مشارکت صدها خارجی که از ده ها کشور شرکت داشتند، آغاز شد.  این شبکه اعلام کرد صدها خبرنگار خارجی و داخلی راهپیمایی های برگزار شده در تهران را پوشش می دهند.
این شبکه همچنین در بخش دیگری از گزارش خود به سخنان محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، اشاره کرد و به نقل از وی اعلام کرد: ملت ایران امروز به تهدیدات ترامپ پاسخ خواهند داد. پایگاه خبری شبکه المیادین نوشت: روحانی گفته است ایرانی‌ها کاری خواهند کرد که واشنگتن از زبان تهدید پشیمان شود.
بازتاب حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در رسانه‌های خارجی
شبکه سومریه نیوز عراق نیز در خبری اعلام کرد: تظاهرات میلیونی در ایران برای گرامیداشت سالگرد انقلاب آغاز شد.
این شبکه همچنین اعلام کرد این در حالی است که روز سه شنبه رهبر (عالی‌قدر) ایران اعلام کرده بود تهدیدات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تهران را نمی‌ترساند و بزودی واشنگتن مواضع ملت ایران را خواهد دید.
شبکه فلسطین الیوم نیز با اعلام اینکه ایران سالگرد پیروزی انقلابش را گرامی می‌دارد، گزارش داد: صبح امروز در ایران  مراسم گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد؛ بطوری که میلیون‌ها نفر در تهران و شهرهای مختلف ایران در این مراسم حاضر شدند.
بازتاب حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در رسانه‌های خارجی
رای الیوم: ایرانیان در سالگرد پیروزی انقلابشان یکبار دیگر شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.
العهد: مردم ایران با راهپیمایی گسترده خود به لفاظی‌های ترامپ پاسخ دادند.
المنار لبنان: میلیون‌ها ایرانی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شهرهای مختلف به خیابان‌ها آمده‌اند.
سوریا الوطن: مردم ایران از جمله سردار «سلیمانی» یکبار دیگر برای شرکت در جشن انقلاب به خیابان‌ها آمدند.

پایگاه الخلیج آنلاین نیز در خبری فوری نوشت: روحانی گفته است ما شکایتی را به دادگاه لاهه علیه آمریکا به علت تصاحب امول ایرانی‌ها ارائه داده‌ایم.

الجزیره نیز با بازتاب سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به نقل از وی نوشت: شکایتی را به دادگاه لاهه علیه آمریکا ارائه داده ایم؛ چرا که آنها اموال ایرانی‌ها را تصاحب کرده اند.
پایگاه خبری شبکه الجزیره نوشت: هزاران نفر از مردم ایران در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردند.
امسال بیش از 6 هزار خبرنگار داخلی و خارجی مراسم سالگرد 22 بهمن را پوشش خبری می‌دهند.
بازتاب حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در رسانه‌های خارجی
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *