مهاجم تازه وارد و دو متری لیگ برتر را بیشتر بشناسید +عکس و جدول

بوگدان میلیچ مونته نگرویی مهاجم تازه وارد سایپا با قامت ۲۰۲ سانتی متر در خط آتش تیم حسین فرکی می تواند یک زحمت همیشگی برای مدافعان تیم رقیب باشد.
گروه ورزش «کمال مهر» – سایپا با حسین فرکی نتوانسته انتظارات را بر آورده کند. نارنجی پوشان پایتخت از ۲۰ بازی خود ۲۳۳ امتیاز گرفته اند تا روی پله یازدهم لیگ شانزدهم قرار داشته باشند.
به نظر می رسد کادر فنی سایپا مشکل بزرگ این تیم را در فاز هجومی آن جستجو می کند؛ آنجا که حمله وران نارنجی پوش چندان موفق نبوده اند تا طی ۲۰ بازی فقط ۱۵ مرتبه دروازه رقبا را به تسخیر خود درآورده باشند.
شاید هم به همین دلیل تصمیم به عقد قرارداد با یک مهاجم جدید به نام بوگدان میلیچ گرفته شد. مهاجمی بین المللی با سابقه حضور در لیگ های هلند، جمهوری چک، روسیه، کره جنوبی، اسپانیا و البته مالزی.
مهاجم ۲۰۲ سانتی متری
اما بوگدان میلیچ مونته نگرویی با ۲۹ سال سن یک فاکتور مثبت بزرگ دارد آن بلندی قامت اوست. مهاجم تازه وارد سایپا با قامت ۲۰۲ سانتی متر در خط آتش تیم حسین فرکی می تواند یک زحمت همیشگی برای مدافعان تیم رقیب باشد.
این مهاجم فوتبال حرفه ای را با تیم بودوچ نوست کشورش آغاز کرد و اتفاقا با این تیم در فصل ۸-۲۰۰۷ فوتبال مونته نگرو قهرمان هم شد.
پس از آن دو فصل متفاوت در لیگ برتر هلند داشت و البته یک فصل کاملا بد در لیگ برتر جمهوری چک.
بوگدان بلند قامت در فصل ۱۱-۲۰۱۰ لیگ برتر روسیه به تیم اسپارتاک نالچیک پیوست و ۱۵ بازی انجام داد. گل زده به دو تیم ولگا و دینامو مسکو اگرچه که برای میلیچ لذت بخش بود اما در نهایت باعث نشد تا اسپارتاک به دسته پایین تر سقوط نکند.
مهاجم تازه وارد سایپا سپس دو فصل را در تیم های لیگ برتری گوانگجو و سوون کره جنوبی گذراند.
بوگدان طی دو فصل در کی لیگ کره ۶۴ بازی انجام داد و ۸ گل به ثمر رساند. میلیچ در دو فصل ۳۷۰۰ دقیقه برای تیم های کره ای به میدان آمد تا نشان دهد کادر فنی تیم های گوانگجو و سوون بیشتر به دنبال استفاده از مزیت فیزیک مناسب او بودند تا بهره بردن از شم گلزنی اش.
جام حذفی را برد، اوساسونایی شد
میلیچ بعد از دو فصل حضور در فوتبال کره جنوبی دوباره به خانه برگشت تا برای تیم رودار به میدان بیاید. این مهاجم در نیم فصل دوم لیگ ۱۴-۲۰۱۳ مونته نگرو به عنوانی دست پیدا نکرد اما فصل بعد با ملادوست جام حذفی را برد.
زدن ۱۲ گل در سوپر لیگ مونته نگرو هم باعث شد تا عنوان سومین گلزن فصل را در کنار دو بازیکن دیگر- به صورت مشترک – از آن خود کند.
حضور در لیگ دسته اول اسپانیا و پوشیدن پیراهن اوساسونا در سگوندا لیگا از جمله تجربیات اخیر بوگدان است.
این مهاجم خوش قد و بالا در فصل ۱۶-۲۰۱۵ سگوندا لیگا به اوساسونا پیوست اما فقط ۲ مرتبه شانس رسیدن به ترکیب اصلی را پیدا کرد تا بدون زدن هیچ گلی فوتبال ماتادورها را به مقصد سوپر لیگ مالزی ترک کند.
عاقبت این جا به جایی هم جالب نبود. مهاجمی که توانسته نظر کادر فنی سایپا را جلب کند سال پیش در سوپرلیگ مالزی ۹ بازی انجام داد تا طی ۵۰۶ دقیقه بدون زدن گل این کشور را هم ترک کند. جالب اینکه تیم میلیچ یعنی ترنگانو هم در جدول ۱۲ تیمی سوپرلیگ مالزی آخر شد تا سقوط کند.
حال باید دید مهاجمی که از نگاه آماری بیشتر یک خراب کننده خطوط دفاعی است تا گلزن؛ در تیم جدیدش سایپا تا چه اندازه موفق عمل خواهد کرد؟

جدول عملکرد مهاجم جدید سایپا

فصل

تیم/لیگ

تعداد بازی

حضور در ترکیب

اصلی

مجموع دقایق

بازی

گل زده

نکات

۷-۲۰۰۶

بودوچ نوست

مونته نگرو

۲۰

۱۳

۱۱۲۰

۵

۸-۲۰۰۷

بودوچ نوست

مونته نگرو

۲۶

۲۰

۱۸۹۴

۹

قهرمان شدند

۹-۲۰۰۸

ادن دن هاگ

برتر هلند

۱۰

۲

۲۹۲

۱۰-۲۰۰۹

ادن دن هاگ

برتر هلند

۲۹

۱۸

۱۶۸۴

۴

برابرویتسه،NEC،والویک وهیرنفین گل زد

۱۱-۲۰۱۰

ویکتوریا پلزن

جمهوری چک

۱

۸

هفته ۱۷ هشت دقیقه به میدان آمد

۱۲-۲۰۱۱

اسپارتاک نالچیک

برتر روسیه

۱۵

۵

۶۰۰

۲

به ولگا ودینامو مسکو گل زد اما تیمش سقوط کرد

۲۰۱۲

اف سی گوانگجو

کی لیگ کره

۳۶

۲۵

۲۲۸۴

۵

پیراهن شماره ۹۹ بر تن می کرد

۲۰۱۳

اف سی سوون

کی لیگ کره

۲۸

۱۵

۱۴۸۹

۳

۱۴-۲۰۱۳

رودار

مونته نگرو

۱۱

۵

۵۸۴

۴

۱۵-۲۰۱۴

ملادوست

مونته نگرو

۳۳

۲۴

۲۱۵۴

۱۲

سومین گلزن لیگ شدو جام حذفی را بردند

۱۶-۲۰۱۵

اوساسونا

سگوندا لیگا اسپانیا

۵

۲

۱۶۵

۲۰۱۶

ترنگا

سوپرلیگ مالزی

۹

۶

۵۰۶

بین ۱۲ تیم آخر شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *