نمایش پوشاک فرح پهلوی برای اولین بار در ایران/عکس

 به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نمایشگاهی از کیف، کفش، کلاه و البسه متعلق به پهلوی دوم و فرح پهلوی در موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد به نمایش گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه شامل لباس های رسمی و تشریفاتی پهلوی است که عموما در مزون های معروف و بنام فرانسوی به سفارش دربار پهلوی تهیه شده و برای اولین بار در این موزه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
نمایشگاه فوق در روز سه شنبه 12 بهمن ماه سالجاری افتتاح می شود و به مدت 10 روز، تا روز 22 بهمن ماه در موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد دایر خواهد بود.

نمایش پوشاک فرح پهلوی برای اولین بار در ایران
ساختمان فعلی موزۀ پوشاک سلطنتی، کاخ تابستانی شمس پهلوی،خواهر تنی محمّد رضا پهلوی بود که در حال حاضر مجموعه ای شامل عکس و پوشاک برخی از اعضای خانوادۀ پهلوی به خصوص فرح، محّمد رضا، اشرف و شهناز پهلوی و همچنین برخی از اشیاء تزیینی مربوط به دورۀ پهلوی دوّم در آن به نمایش گذاشته شده است.
علاوه بر موارد مذکور، این موزه در حال حاضر پژوهشکده پوشاک ایرانی و مرکزی برای نمایشگاه های موقت البسه و هنرهای سنتی و دستی مربوط به آن است و تاکنون نمایشگاه پوشاک سنتی سیستان، پوشاک اقوام کرد، پوشاک طراحان ایرانی و… و همچنین برپایی کارگاه های دوخت و دوزهای سنتی و بومی مناطق گوناگون ایران در این موزه توجه هنرمندان و هنردوستان زیادی را به خود جلب نموده است.
علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند در روزهای یاد شده از ساعت 8 تا 17 به نشانی تجریش، میدان دربند، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *