بسته های غذایی حمایتی نیازمندان از فردا توزیع می شود

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از توزیع مرحله دوم بسته حمایت غذایی برای نیازمندان از هفته آینده خبر داد و گفت: در این مرحله 11 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش قرار میی گیرند.

به گزارش کمال مهر به نقل از جام جم آنلاین : علی ربیعی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح را در این مرحله 200 میلیارد تومان دانست و از نیازمندانی که تاکنون شناسایی شده اند خواست برای دریافت بسته غذایی خود از فردا منتظر دریافت پیامک از طریق تلفن های همراه خود باشند.
وی درباره افرادی هم که تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی قرار دارند گفت : وظیفه توزیع و اطلاع رسانی بسته های غذایی برای نیازمندان تحت پوشش ، برعهده این دو نهاد حمایتی است که همزمان اجرا می شود .
ربیعی ارزش ریالی هر بسته غذایی را بین 30 تا 120 هزارتومان برای خانوارهای کم جمعیت و پرجمعیت اعلام کرد و افزود: در این مرحله تلاش شده است بسته های غذایی پیش بینی شده از تنوع کالا برخوردار باشد .
وی گفت: به محض اطلاع رسانی به نیازمندان و جامعه هدف ، این افراد می توانند با مراجعه به فروشگاه های زنجیره ای و یا شرکت های تعاونی اقلام پیش بینی شده را تحویل بگیرند .
وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین افزود : مرحله سوم توزیع بسته حمایت غذایی در آستانه عید نوروز است.
ربیعی با بیان اینکه دولت برای حمایت غذایی از نیازمندان 4 بسته حمایتی پیش بینی کرده است حمایت از کودکان و زنان باردار در معرض سوءتغذیه را از مهمترین برنامه های دولت برشمرد و گفت : براین اساس تلاش کردیم در این مدت یک بسته غذایی را در قالب غذاهای گرم و توزیع شیردر مدارس به این افراد تحویل دهیم .

انتهای پیام/ص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *