نشست کتابخوان در محمد شهر برگزار می شود

نشست کتابخوان به مناسبت دهه فجر با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی چهارشنبه 13 بهمن ماه ساعت 10 در فرهنگسرای الغدیر واقع در محمد شهر برگزار می شود.

مسئول بسیج هنرمندان محمد شهر سید رضا عرب در گفتگو با کمال مهراظهار داشت: این نشست با هدف اشاعه آگاهی‌های تخصصی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در موضوعات مختلف برگزار می شود.

وی ادامه داد: مساله پايين بودن سرانه كتابخواني در ايران، طي سال هاي گذشته از دغدغه هاي اصلي دست اندركاران و اهالي فرهنگ كشور بوده است: روز به روز اين آمار سيري نزولي را طي مي كند و جامعه كتابخوان هاي كشور كوچك تر از قبل مي شوند.

عرب یكي از مهم ترين دغدغه هاي بخش توليد كتاب را كم بودن تعداد كتاب خوانان در كشور می‌داند و می‌گوید: امروز با وجود اينكه كتاب هاي خوبي در كشور در حال چاپ است، مردم بهانه هايي مانند نبودن فرصت كتابخواني و گراني كتاب را دليل كاهش زمان مطالعه خود مي دانند. در حالي كه اين موضوعات، بهانه هستند.

وی خاطر نشان کرد: كتاب خوان عنوان نشست هايي است كه به منظور به اشتراك گذاري كتاب هاي خوانده شده و با هدف ترويج و تبليغ مطالعه در قالب معرفي كتاب برگزار مي گردد. اين جلسه در فضايي صميمي تلاش دارد تجربيات مطالعاتي افراد كتابخوان را براي ساير علاقمندان كتاب و كتابخواني به اشتراك گذارد.

عرب در پایان گفت: نشست کتابخوان به مناسبت دهه فجر با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی چهارشنبه 13 بهمن ماه ساعت 10 در فرهنگسرای الغدیر واقع در محمد شهر برگزار می شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *