حاشیه نگاری اولین روز جشنواره فیلم فجر

نقص فنی صدا و تصویر سالن نمایش گلایه کارگردان “خانه دیگری”را به همراه داشت که طبق گفته وی در ابتدا قصد اکران آن را نداشت.
به گزارش کمال مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ اولین روز برگزاری جشنواره فیلم فجر در کاخ رسانه با نمایش یک فیلم مستند و چهار فیلم داستانی خانه دیگری، ایتالیا ایتالیا، خانه و آزاد به قید شرط برگزار شد.
البته این برگزاری در اولین روز با حاشیه تاخیر 45 دقیقه ای همراه بود که علت آن نقص فنی صدا و تصویر سالن نمایش بود که گلایه کارگردان “خانه دیگری”را به همراه داشت که طبق گفته وی در ابتدا قصد اکران آن را نداشت.
غیبت منتقدان در جلسات پرسش و پاسخ فیلم فجر اعتراض پژمان بازغی را به همراه داشت و در نشست رسانه ای خود نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.
به خاطر تاخیر در نمایش اول، سایر برنامه ها نیز با تاخیر انجام گرفت اما مشکلی به لحاظ فنی ایجاد نشد.
کاوه صباغ زاده کارگردان سینما که فیلمش سومین نمایش در برج میلاد بود فیلم “ایتالیا ایتالیا” را به نیما طباطبایی تقدیم کرد.
از بین آثار نمایش داده شده فیلم سینمایی”ائو” که از ستاره و گروه آنچنانی بهره نمی برد با نقطه نظرهای بهتری نسبت به دیگر آثار مواجه شد چنانچه در نشست خبری تمام افرادی که پرسش کردند، نظر مثبتی ارائه دادند.
یکی از نکات دیگری که مورد بحث قرار گرفت نمایش و نشست های پشت سر هم بود که از لحاظ برنامه ریزی کار را فشرده می کرد، بخصوص برای اهالی رسانه که قصد پوشش خبری دارند.
برخلاف گفته های قبلی شاهد برپایی فرش قرمز بودیم اما از جاه و جلال سال های قبل برخوردار نبود و به سادگی عوامل روی فرش قرمز می آمدند و پس از اینکه عکاسان تصویرهای خود را می گرفتند و بعد از این تشریفات، عوامل به تماشای فیلم می نشستند.
اما نکته قابل توجه بازرسی کارت های اهالی رسانه بود که امسال با شدت بیشتری صورت گرفت. اما شاهد این بودیم که هنوز  کارت های برخی تز رسانه ها هنوز  صادر نشده بود.
در روز اول برج میلاد به جز عوامل فیلم ها میزبان سینماگرانی چون سعید راد،تینا پاکروان،پوریا رحیمی سام،اکتای براهنی،غلامرضا موسوی و…بود.
انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *