انتقاد فرح به قانون جدید ترامپ

محمد فرح قهرمان دو و میدانی المپیک که با قانون جدید ترامپ احتمالا نمی‌تواند به آمریکا و نزد خانواده اش بازگردد، به سیاست‌های ترامپ اعتراض کرد و قوانبن جدید را مشکل‌ساز خواند.
به گزارش «کمال مهر»، محمد فرح که متولد سومالی است و در بریتانیا بزرگ شده مشمول قانون منع ورود به خاک آمریکا می‌شود.
این ورزشکار که خانواده اش در آمریکا به سر می برند و خودش در اتیوپی در حال تمرین  است به قانون جدید اعتراض کرد.
او در این باره گفت: این خیلی ناراحت کننده است که من باید به فرزندانم بگویم پدرتان ممکن است نتواند به خانه باز گردد. یک ژانویه امسال ملکه انگلیس من را شوالیه کشور نامید و به نظر می رسد که ٢٧ ژانویه دونالد ترامپ من را به یک بیگانه تبدیل کرده است.
فرح معتقد است که قانون منع ورود تبعه ی ٧ کشور به آمریکا از روی نادانی و تعصب تصویب شده است و داستان زندگی او نمونه‌ای است که نشان می‌دهد با شفقت و درک می توان چه کرد. کارهایی که با نفرت و انزوا قابل انجام نیستند.
هنوز مشخص نیس محمد فرح که تابعیت بریتانیا را دارد می‌تواند به آمریکا باز گردد یا خیر.
قانون جدید منع ورود اتباع ٧ کشور مسلمان به آمریکا شامل افرادی که دو تابعتی هستند نیز می شود. محمد فرح پاسپورت سومالیایی ندارد و وکلای او به دنبال این هستند که ببینند او توانایی بازگشت به خانه اش را دارد یا نه.
فرح تا چند هفته ی آینده قصد بازگشت به آمریکا را ندارد زیرا در حال تمرین برای مسابقات قهرمانی جهان لندن است .
فرح درباره شرایطش گفت: من تبعه بریتانیا هستم و در ٦ سال گذشته در آمریکا زندگی کرده‌ام. سخت کار کردم، به جامعه کمک کردم، مالیات دادم و در آمریکا  بچه هایم را بزرگ کردم ، جایی که بچه هایم آنجا را خانه می دانند. حالا به من و خیلی‌ها شبیه من گفته شده که ممکن است نتوانیم برگردیم.
منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *