سه باند قاچاق سازمان‌ یافته طلا منهدم شد/کشف ۱۲۵ کیلوگرم مصنوعات طلای قاچاق

عوامل این باند از اوایل سال ۹۴ تا کنون بیش از ۱۲ مرتبه و در مجموع ۲۵۴٫۴ کیلوگرم طلا را به صورت سازمان‌یافته و از طریق روش جاسازی در اتوبوس‌های مسافربری وارد کشور کرده‌اند و این‌بار در حال قاچاقِ ۴۱ کیلوگرم طلا دستگیر شدند.

5765469_381

سرویس اقتصادی کمال مهر،قاسم خورشیدی بیان کرد: طی این عملیات‌ ۱۲۵ کیلوگرم طلا به ارزش ۱۵ میلیارد تومان کشف و ضبط شد.


سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: عوامل این باندها، انواع طلاجات را از کشور ترکیه با جاسازی در اتوبوس‌ها و نیز از کشور امارات از طریق دریا، با هدف فروش در استان‌های مختلف وارد کشور نمودند که با اقدام به‌هنگام مأموران، دستگیر شدند.

به گفته خورشیدی بر اساس تحقیقات انجام شده در این پرونده در استان آذربایجان غربی، عوامل این باند از اوایل سال ۹۴ تا کنون بیش از ۱۲ مرتبه و در مجموع ۲۵۴٫۴ کیلوگرم طلا را به صورت سازمان‌یافته و از طریق روش جاسازی در اتوبوس‌های مسافربری وارد کشور کرده‌اند و این‌بار در حال قاچاقِ ۴۱ کیلوگرم طلا دستگیر شدند.

سخنگوی ستاد با اشاره به فعالیت بیش از یک هزار و ۵۰۰ کارگاه ساخت مصنوعات طلا در استان اصفهان گفت: بواسطه قاچاق مصنوعات طلا بیش از نیمی از کارگاه‌ها با تعطیلی و یا رکود مواجه هستند که انتظار می‌رود تلاش مجموعه دستگاه‌های مبارزه‌کننده‌ی با قاچاق نتیجه‌بخش بوده و موجب رونق دوباره تولیدات داخلی شود.

سخنگوی ستاد در تشریح چرایی و چگونگی قاچاق مصنوعات طلا به کشور گفت: بررسی ‌ها حاکی از آنست که به دلیل پایین بودن دستمزد ساخت و بهتر بودن طرح‌ها، انواع طلاجات در کارخانه‌ها و کارگاه‌های کشور ترکیه تولید و پس از حکاکی کد کارگاهی ایران بر روی آن‌ها به داخل کشور قاچاق می‌‌شوند.

خورشیدی تصریح کرد: مطابق تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دولت می‌تواند برای خرید و فروش، حمل و نگهداری کالاهایی که موضوع قاچاق قرار می‌گیرند، مقرراتی را وضع نماید که تخلف از آن در حکم قاچاق محسوب می‌شود.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *