112326_293

کاهش دما در و احتمال بارش‌های جدید از اواسط هفته در استان البرز

مدیرکل هواشناسی استان البرز از کاهش دمای هوا این استان و احتمال بارش‌های جدید از اواسط هفته خبر داد.

گروه استانی « کمال مهر »؛ منصور رحمانیان امروز در کرج اظهار داشت: طی روزهای اخیر شاهد آسمانی صاف در استان البرز همراه با افزایش دمای هوا بودیم.

وی افزود: در روزهای پنجشنبه و جمعه حداکثر دما در شهرستان کرج حدود 15 درجه بالای صفر گزارش شد و دیگر مناطق این استان نیز همین شرایط را تجربه کردند.

مدیر کل هواشناسی استان البرز افزود: روند افزایش دما تا روز یکشنبه در استان البرز ادامه یافته و سپس نفوذ جریانات شمالی و توده هوای سرد از شمال کشور به آسمان البرز، شاهد توقف گرم‌تر شدن دما و کاهش نسبی دما در این استان خواهیم بود.

رحمانیان در پاسخ به این پرسش که آیا در این هفته احتمال بارش‌های جدید در استان البرز وجود دارد، گفت: سامانه بارشی جدیدی از عصر یکشنبه وارد آسمان البرز شده و آب و هوای این استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم که از شامگاه یکشنبه با افزایش ابرها، وزش باد و همچنین کاهش دمای هوا در برخی نقاط از جمله ارتفاعات شاهد بارش‌های پراکنده باشیم.

* کاهش 3 درجه‌ای دمای هوا در البرز

مدیرکل هواشناسی استان البرز بیان داشت: این وضعیت تا صبح سه‌شنبه ادامه یافته و سپس سامانه فوق از سمت غرب استان البرز را ترک می‌کند.

رحمانیان با بیان اینکه دمای هوا در شهرستان کرج در روز شنبه به 15 درجه بالای صفر می‌رسد، گفت: از عصر شنبه شاهد کاهش دما خواهیم بود، به صورتی که در روز یکشنبه دمای این شهرستان به حدود 12 درجه بالای صفر می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: همین شرایط برای دیگر شهرستان‌های استان البرز نیز پیش‌بینی می‌شود.

رحمانیان در پایان گفت: انتظار داریم از اواخر هفته یعنی روزهای سه‌شنبه به بعد، دمای هوا در استان گرم‌تر شود.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *