زعفران

سیر صعودی قیمت زعفران در بازار

از ابتدای سال زراعی جاری 617 هزار و 162 تن محصولات زراعی و باغی با ارزش سه میلیارد و 710 ریال تولید شده است.

گروه اقتصادی « کمال مهر»؛ عبدالله رضازاده گفت: از ابتدای سال زراعی جاری579 هزار و 787 تن به ارزش ریالی دو میلیارد و 981 ریال محصولات زراعی تولید شده است.

 

وی میزان محصولات تولیدی باغی تعاونی‌های روستایی را 37 هزار و 375 تن به ارزش 729 میلیارد ریال اعلام کرد.

 

رضازاده با اشاره به اینکه این تولیدات شامل محصولات زراعی و باغی می‌شود، تصریح کرد: محصولات زراعی شامل گندم، جو، یونجه، سبزی و سیفی، پنبه و محصولات علوفه‌‍‌ای و محصولات باغی شامل زرشک، زعفران، عناب، انگور و سایر محصولات باغی می‌شود.

 

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی اظهارکرد: تولیدات محصولات تعاونی‌های روستایی امسال نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر تولید 18 درصد و از نظر ریالی 21 درصد رشد داشته است.

 

رضازاده تعداد تعاونی‌های روستایی استان را 199 اتحادیه و تشکل اعلام کرد و گفت: این تعاونی‌ها در قالب تعاونی‌ روستایی، زنان، کشاورزی، تعاونی تولید و سهامی زراعی فعالیت دارند.

 

وی سرمایه تعاونی‌های روستایی را بالغ بر 274 میلیارد و 580 میلیون و 88 هزار و 716 ریال اعلام کرد و افزود: در حال حاضر 146 هزار و 69 نفر عضو این تعاونی‌ها هستند.

 

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی، میزان اشتغال‌زایی رسمی تعاونی‌ها را 488 نفر و میزان اشتغال‌زایی قراردادی را 439 ذکر کرد.

 

رضازاده با اشاره به اینکه میزان یک تن و 232 کیلوگرم گل زعفران به مبلغ 500 میلیون ریال توسط اتحادیه تعاون روستایی استان با مشارکت اتحادیه تعاون روستایی قاین خریداری شده است،

 

وی خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر قیمت زعفران در بازار سیر صعودی دارد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *