چادرمسافرتی

پیشنهادی که پس گرفته شد/ مردم می‌توانند در اماکن ویژه چادر مسافرتی برپا کنند

در حالی که در نخستین جلسه ستاد خدمات سفر، معاون گردشگری کشور اعلام کرده بود استفاده از چادرهای مسافرتی آسیب اجتماعی به دنبال دارد و ممنوع است، طبق نخستین اطلاعیه صادرشده از سوی این ستاد، مردم می‌توانند در اماکن ویژه در هر یک از استان‌ها از چادرهای مسافرتی برای اسکان استفاده کنند.

 

به گزارش گروه سرویس جامعه کمال مهر بنا بر اطلاعیه نخست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، تلاش و برنامه ریزی برای تامین نیاز اقامتی هموطنان سراسر کشور، ساماندهی محل اسکان و نظارت بر نحوه ارائه خدمات تاسیسات گردشگری به عنوان مهم ترین رئوس اقدامات اجرایی در ایام نوروز 93 در دستور کار قرار گرفته است.

 

بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کلیه مراکز اقامتی و واحدهای پذیرایی سراسر کشور تحت نظارت بازرسین این ستاد قرار گرفته اند.

 

هموطنان و مسافران نوروزی می توانند ضمن استفاده از کلیه مراکز اقامتی و واحدهای پذیرایی در اماکن ویژه ساماندهی چادرهای مسافرتی هر یک از استان ها اسکان یابند تا علاوه بر برخورداری از امنیت و تامین نیاز عمومی، ایام فرحبخشی را به همراه خانواده در نخستین روزهای سال جدید تجربه کنند.

 

لازم به اشاره است هم اکنون با تشکیل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات کشور 10دستگاه فرابخشی شامل وزارت بهداشت، وزارت دادگستری، وزارت درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، نیروی انتظامی، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، جمعیت هلال احمر با محوریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور خدمت رسانی به هم وطنان کشور در ایام نوروز 93 بسیج شده اند.

 

با تشکیل دبیرخانه این ستاد در محل معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز تشکیل شش کمیته تخصصی “تبلیغات، اطلاع‌رسانی و آمار”، کمیته “پشتیبانی و مالی”، کمیته “فرهنگ سازی و برنامه‌ریزی سفر”، کمیته “نظارت بر تاسیسات گردشگری و رسیدگی به شکایات”، کمیته “هماهنگی امور استانها” و کمیته “هماهنگی بین‌ دستگاه‌های عضو” تعامل و هماهنگی میان اعضا با حداکثر ظرفیت و توان ملی به منظور رفاه مسافران نوروزی برقرار شده است.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *