هشدار رمزی آمریکا به اسرائیل درباره ایران

دیلی تلگراف خبر داد: آمریکا می گوید، تجار اسرائیلی اسلحه سعی در ارسال قطعات جت به ایران داشته اند، اما برخی بر این باورند که انتشار چنین خبری با هدف انتقاد و سرزنش اسرائیل به خاطر موضعش در قبال مذاکرات هسته ای با ایران صورت گرفته است.
کمال مهر: روزنامه دیلی تلگراف نوشت: آمریکا می گوید، تجار اسرائیلی اسلحه سعی در ارسال قطعات جت به ایران داشته اند، اما برخی بر این باورند که انتشار چنین خبری با هدف انتقاد و سرزنش اسرائیل به خاطر موضعش در قبال مذاکرات هسته ای با ایران صورت گرفته است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، این روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت: تجار اسرائیلی اسلحه دوبار سعی در ارسال قطعات هواپیمای نظامی به ایران داشته اند. هم اکنون این مسئله از سوی اداره امنیت ملی آمریکا در حال بررسی است.

این خبر پس از آن منتشر شد که ایران و شش قدرت جهانی مذاکرات هسته ای در وین را به منظور دستیابی به توافق نهایی آغاز کردند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در واکنش به آغاز مذاکرات هسته ای، خواستار افزایش فشار به ایران و مجبور ساختن تهران به رها کردن برنامه هسته ای اش شد.

رسانه های اسرائیلی نسخه ی بسیار کوتاهی از این خبر را منتشر کردند که نشان دهنده ی قوانین سختگیرانه سانسور در این رژیم است.

شبکه دو اسرائیل گفت که این خبر بخشی از یک عملیات علیه ایران بوده است.

این شبکه در ادامه تحلیل خود گفت: هر کسی که مرتکب این اقدام شده، علیه منافع اسرائیل کاری نکرده است.

اما یدیعوت احارونت نوشت که این گزارش  از سوی مقامات آمریکایی به مطبوعات درز کرده و هشدار رمزی به اسرائیل در جهت عدم ضربه به مذاکرات هسته ای است.

پایگاه خبری انتخاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *