ا

ایدزِ جدید در راه است

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی با اشاره به اهمیت آموزش در بحث پیشگیری از بیماری ایدز گفت: موج چهارم شیوع ایدز در راه است.
کمال مهر: رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی با اشاره به اهمیت آموزش در بحث پیشگیری از بیماری ایدز گفت: موج چهارم شیوع ایدز در راه است.

مجید رضازاده در مراسم رونمایی از وب‌‌سایت مرکز پیشگیری از ایدز ایران اظهار داشت: این وب‌سایت از حدود یک‌سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و دلیل اولیه ایجاد آن حمایت علمی از 200 مربی پیشگیری از ایدز و کارشناس این حوزه در سراسر کشور است.

وی ادامه داد: قسمت‌های مختلفی در این وب‌ سایت از جمله بخش‌های آموزشی، پژوهشی و کتاب‌های الکترونیک برای آگاه‌سازی عموم مردم و استفاده کارشناسان این حوزه وجود دارد. ضمن این‌که قسمتی به عنوان آموزش از راه دور برای کارشناسان و مربیان بیماری ایدز پیش‌بینی شده است.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی همچنین گفت: مبتلایان به بیماری ایدز نیاز به خدمات متنوعی دارند که بخشی از آن در سازمان بهزیستی به عنوان سازمان حمایتی انجام می‌شود که افتتاح بیست‌ و سومین باشگاه مثبت در شهرستان ملارد یکی از آن‌هاست.

رضازاده افزود: عمده‌ترین فعالیت ما پیشگیری شیوع بیماری ایدز از طریق کمک افراد مبتلا به این بیماری است و حمایت‌های ما در 2 بخش آموزشی و روانی از بیماران انجام می‌شود.

وی گفت: تلاش داریم تا در این حمایت‌ها مبلغی به فرد مبتلا به ایدز داده نشود و کمک‌ها به صورت معیشتی و تأمین تغذیه مناسب برای این افراد باشد تا از ابتلا آن‌ها به سوء تغذیه آن‌ها جلوگیری شود. ضمن این‌که اگر مددکاران تشخیص بدهند با دادن یاری‌برگ به آن‌ها خدمات مشاوره از 80 تا 150 هزار تومان با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز به مراکز برای خدمات مشاوره داده می‌شود.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی افزود: در حال حاضر 27 هزار مبتلا به ایدز طبق آمار وزارت بهداشت در کشور وجود دارد که 10 درصد آنان زنان و 90 درصد مردان هستند و در حال حاضر نگرانی ما درباره موج چهارم این بیماری است که تلفیقی از موج دوم یعنی ابتلا از طریق اعتیاد تزریقی و موج سوم یعنی از ابتلا از طریق رفتارهای پرخطر جنسی است.

رضازاده افزود: اگر به کاهش آسیب‌ها توجه نکنیم ممکن است موجب دوم ابتلا از طریق اعتیاد تزریقی دوباره به وضعیت قبل بازگردد.

وی همچنین گفت: در این زمینه برنامه استراتژیک کشوری داریم و ما به عنوان سازمان بهزیستی بخشی از این برنامه هستیم که عمده فعالیت ما در بخش آموزشی و افراد دارای رفتار پرخطر جنسی است.

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *