13921023000148_PhotoA

ششمین جشنواره داستان انقلاب با یاد مرحوم «امیرحسین فردی» آغاز به کار کرد

ششمین جشنواره داستان انقلاب دقایقی پیش رسما کار خود را آغاز کرد و مدیران حوزه هنری با حضور در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با آرمان‌های معمار انقلاب تجدید میثاق کردند.
 

 

 

به گزارش خبرنگارخبرگزاری کمال مهر، ششمین جشنواره داستان انقلاب دقایقی پیش رسما کار خود را با حضور مولفان، نویسندگان و مدیران حوزه هنری در مرقد مطهر امام خمینی (ره) آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، عصر امروز یکشنبه و از ساعت 15 و 30 دقیقه نویسندگان شهرستان‌های کشور و تهران که در ششمین جشنواره داستان انقلاب شرکت کرده‌اند در کنار مدیران، معاونان و نویسندگان حوزه هنری به مرقد امام خمینی (ره) رفته و با امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند.

در این برنامه محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، محمد حمزه زاده معاون هنری حوزه هنری و جمعی از نویسندگان و دبیران و داوران جشنواره حضور داشتند.

گروه حاضر در مرقد امام پس از پیمانی مجدد با آرمان‌های معمار انقلاب و انقلاب اسلامی بر سر مزار امیر ادبیات انقلاب «زنده یاد امیرحسین فردی» حاضر شده و به قرائت فاتحه پرداختند چرا که زنده یاد فردی موسس این جشنواره است.

شامگاه امشب نیز برنامه‌هایی برای نویسندگان حاضر در این جشنواره تدارک دیده شده و فردا دوشنبه از ساعت 10 صبح در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری هم اندیشی برگزار خواهد شد.

گفتنی است در ششمین جشنواره داستان انقلاب حدود 638 اثر در سامانه ثبت شده است اما در نهایت 400 اثر در 4 بخش نظیر رمان بزرگسال، رمان کودک، داستان بزرگسال و داستان نوجوان به دست دبیرخانه رسید که از این تعداد 70 اثر به مرحله دوم راه یافته‌اند و متعلق به 60 نویسنده بود.

در بخش رمان بزرگسال 12 اثر، در بخش رمان نوجوان 5 اثر، در بخش داستان کوتاه بزرگسال 34 اثر و در بخش داستان کوتاه نوجوان 18 اثر در مرحله نهایی داوری قرار گرفتند.

اختتامیه ششمین جشنواره سراسری داستان انقلاب 27 بهمن سال جاری در تالار سوره از ساعت 16 برگزار خواهد شد که بودجه این جشنواره 100 میلیون تومان است که براساس فراخوان اعلام شده 40 میلیون تومان آن هزینه‌های مربوط به جوایز است.

انتهای پیام/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *