ابطحی : مشاور فرهنگی رییس جمهور در بیان نظراتش شجاعت ندارد ! + سند

موضع حسام الدین آشنا در مورد کراوات زدن سریع القلم در یک نشست بین المللی، با واکنش رییس دفتر دولت اصلاحات مواجه شده است.

 

 به گزارش خبرنگار گروه وبگردی کمال مهر، محمد علی ابطحی مسئول دفتر دولت اصلاحات در اظهاراتی تبلیغاتی خطاب به آشنا مشاور ارشد رئیس دولت یازدهم ، وی را به بی شجاعتی متهم کرده است.
محمد علی ابطحی در نوشته ای که در صفحه فیس بوکش منتشر کرده با اشاره به نامه حسام الدین آشنا به رییس سازمان صدا و سیما می نویسد :” تلویزیون، اقای سریع القلم را به عنوان مشاور ریاست جمهوری با کراوات نشان داده و واویلا کرده است. آقای آشنا مشاور رئیس حمهوری نامه نوشته و کلی استدلال کرده که وی مشاور رئیس جمهور نیست. کاش شجاعت داشت و می نوشت، مگر کراوات چه اشکالی دارد که باید این همه بحث در باره آن شود.”

پیش تر حسام‌الدين آشنا، نماينده قوه مجريه در شورای نظارت بر صدا و سيما، در نامه‌ای به ریيس اين سازمان، بدون نام بردن از محمود سريع‌القلم اما با اشاره به او، گفته بود که وی مشاور ریيس جمهوری ايران نيست.

اما حسام‌الدين آشنا در حالی اين اقدام صدا و سيما را «خلق مشاور» برای حسن روحانی عنوان کرده که ايرنا، خبرگزاری رسمی دولت ايران تا کنون در چند خبر و گزارش از آقای سريع‌القلم به عنوان «مشاور ریيس جمهوری» نام برده است.

آقای آشنا که خود مشاور فرهنگی حسن روحانی است، اين نامه را در واکنش به برنامه «گزارش خبری» تلويزيون در روز ۲۵ بهمن، نوشته است که در آن گزارش گفته شده بود :”  وقتی کسی عنوان مشاور ریيس‌جمهوری کشور را يدک می‌کشد بد نيست متناسب با پروتکل‌های آن کشور لباس بپوشد و در نشست‌های بين‌المللی شرکت کند. فکر نکنيم اين درخواست خيلی زيادی باشد. در اين برنامه، محمود سريع‌القلم در حالی که کراوات زده و با پوشش غربی بود، در اجلاس داوس سوييس نشان داده شد.

در جدیدترین موضع نیز حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی حسن روحانی در گفتگو با روزنامه «وطن امروز» گفته است خبرگزاری ایرنا «به اشتباه» نام محمود سریع‌القلم را به عنوان مشاور رئیس جمهوری به کار می‌برده است

گفتنی است تاکنون ایرنا خبرگزاری رسمی دولت در خصوص تایید یا تکذیب اظهارات آقای آشنا موضعی نگرفته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *