«همایون اسعدیان» کاندیدای اصلی کارگردانی سریال «دا»

مدیر امور فرهنگی و تولید سازمان توسعه سینمایی سوره گفت: کاندیدای اصلی کارگردانی سریال «دا» همایون اسعدیان است که امیدوارم این پیشنهاد را بپذیرد.

 

خبرگزاری فارس: «همایون اسعدیان» کاندیدای اصلی کارگردانی سریال «دا»

 

کمال مهر:«فرید فرخنده‌کیش»، مدیر امور فرهنگی و تولید سازمان توسعه سینمایی سوره  گفت: از وظایف ما این است که به کسانی که 8 سال درگیر دفاع مقدس بوده‌اند، بپردازیم. به همین منظور با حضور خانم حسینی نویسنده کتاب، مراحل نگارش فیلمنامه توسط همایون اسعدیان و مهدی شیرزاد در حال انجام است.

وی با بیان اینکه آقای منوچهر محمدی نیز تهیه‌کنندگی سریال را برعهده دارد که در 26 قسمت تولید خواهد شد، درباره کارگردانی سریال نیز عنوان داشت: گزینه و کاندیدای اصلی ما برای کارگردانی آقای اسعدیان است که فیلمنامه را هم می‌نویسد و به فضای کار نزدیک‌تر است که البته منتظریم تا ایشان این پیشنهاد را بپذیرد.

وی درباره شبکه پخش کننده سریال نیز اظهارداشت: شبکه پخش کننده سریال هنوز مشخص نشده است، البته ما در حال حاضر به دنبال جذب اسپانسر فرهنگی و مالی هستیم. ضمن اینکه شبکه یک برای پخش سریال به جهت گستردگی و میزان بالای مخاطب اولویت اول ماست.

فرخنده‌کیش درباره بازیگران سریال نیز گفت: انتخاب بازیگران در مرحله آخر و پیش تولید سریال صورت خواهد گرفت. ما در حال تلاشیم تا فیلمنامه امسال به پایان برسد و بتوانیم سریال را در خردادماه و مصادف با آزادسازی خرمشهر کلید بزنیم.

وی درباره حضور زهرا حسینی راوی کتاب «دا» نیز توضیح داد: این موضوع به سلیقه کارگردان اثر برمی‌گردد چون نگاه سازندگان به نگاه خانم حسینی پیوند می‌خورد و ما در مراحل ساخت از مشاوره و نگاه تطبیقی ایشان استفاده می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *