آتش سوزی مرگبار در سعادت آباد/ خودرو‌های گران قیمت طعمه حریق شدند+تصاویر

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی گسترده در ساختمان 6 طبقه و کشته و مجروح شدن 10 تن خبر داد.

 

 

کمال مهر:حمیدرضا یادگاری  عنوان کرد: در ساعت 21:44 دقیقه درپی تماس شهروندان با سامانه 125 از آتش سوزی و خارج شدن دود غلیظی در یک ساختمان 6 طبقه خبر دادند که بلافاصله 5 ایستگاه آتش نشانی، یک گروه امدادونجات، 2 خودرو تنفسی، یک تشک نجات و یک بالابر راهی محل حادثه در سعادت آباد بالاتر از میدان کاج، خیابان نهم شدند.

وی ادامه داد: پس از رسیدن نیروهای آتش نشانی در بررسی‌های اولیه مشاهده شد آتش سوزی از طبقه منفی دو و پارکینگ شروع شده و سه دستگاه خودرو پرادو، سمند و لندکروز کاملا شعله ور و دود فراوانی نیز طبقات را فراگرفته بود.

یادگاری افزود: آتش نشانان به چند گروه تقسیم شدند گروهی به کمک افراد محبوس شده احتمالی در پارکینگ رفتند که دو مرد به صورت بی‌حال بر روی زمین پارکینگ افتاده بودند که آتش نشانان بلافاصله هر دو نفر را خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند که متاسفانه به علت دودگرفتگی جان خود را از دست داده بودند. گروه دیگر آتش نشانان 15 نفراز ساکنان که در طبقات در میان دود غلیظ گرفتار بودند خارج و به محل امنی منتقل کردند.

در بررسی بیشتر در طبقه دوم 4 تن دیگر از ساکنان مشاهده شدند که یک نفر بیهوش شده بود که آتش نشانان سریعا افراد مصدوم را خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند که متاسفانه زن بیهوش نیز به علت دودگرفتگی جان خود را از دست داد.

سایر آتش نشانان عملیات اطفای حریق را آغاز و پس از یک عملیات سخت و نفس‌گیر آتش سوزی را مهار کردند.

گفتنی است، 4 تن از آتش نشانان نیز در حین عملیات دچار مصدومیت شدند که به مراکز درمانی منتقل شدند.

این مقام مسئول در آتش نشانی یادآور شد: علت آتش سوزی سه دستگاه خودرو توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

**مصدومان به بیمارستان‌های شهید مدرس، بهمن و حضرت رسول منتقل شدند

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی در خصوص ارائه خدمات امدادی درمانی به مصدومان حادثه آتش سوزی شب به خبرنگار ما گفت: مرکز اورژانس 115 پس از اطلاع از حادثه یک تیم امدادی درمانی عازم محل شد.

حسن عباسی ادامه داد: با رسیدن اولین تیم امدادی در صحنه و مشاهده وسعت حادثه از مرکز هدایت اورژانس 115 درخواست نیروی کمکی شد که سریعا 8 دستگاه آمبولانس یک اتوبوس آمبولانس و دو خودرو فرماندهی عازم محل آتش سوزی در سعادت آباد شدند.

وی ادامه داد: تمامی ساکنان ساختمان توسط عوامل آتش نشانی از محل حریق خارج شدند که حال 7 تن از افراد محبوس شده به علت جراحات و دودگرفتگی مساعد نبود که توسط تکنیسین‌های اورژانس پس از اقدامات اولیه درمانی به بیمارستا‌ن‌های شهید مدرس، بهمن و حضرت رسول منتقل شدند. همچنین سه نفر دیگر از ساکنان به صورت سرپایی در محل درمان شدند.

عباسی اظهار داشت: متاسفانه در این آتش سوزی 2 آقا و یک خانم به علت خفگی با دود غلیظ جان خود را از دست دادند.

انتهای‌پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *