برای کُشتن این مرد آماده ایم+ عکس

تصویر زیر توسط ماهر عطار در 7 اسفند 1367 زمانی ثبت شده که مسلمانان لبنانی در ضاحیه جنوبی بیروت در اعتراض به انتشار کتاب آیات شیطانی دست به تظاهرات زدند.
 

خبرگزاری فارس: برای کُشتن این مرد آماده ایم+ عکس

به گزارش گروه حماسه و مقاومت کمال مهر بهمن سال ١٣٦٧ بود که سلمان رشدی کتاب آیات شیطانی را نوشت، آیات شیطانی کتابی است با محتوای توهین به قرآن، پیامبر اسلام و همسران و صحابه آن حضرت، امام خمینی(ره) به محض انتشار این موضوع رشدی را مرتد خواندند و حکم اعدام وی را بدین شرح صادر کردند:

«بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می رسانم مؤلف کتاب «آیات شطانی‌» که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می باشند. از مسلمانان غیور می خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعاَ آن‌ها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس که در این راه کشته شود، شهید است ان شاء الله. ضمناَ اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد. والسلام علیکم و رحمة الله وبرکاته

روح الله الموسوی الخمینی

25بهمن 1367/ 11 رجب 1409»

امت مسلمان در سرتاسر جهان در اعتراض به عمل این ملعون به تظاهرات پرداخت و خشم خود را نسبت به رشدی اعلام کرد و همان موقع همه فرزندان امام در هر نقطه ای از جهان که بودند عهد بستند هر زمانی که بتوانند حکم اعدام او را عملی کنند.

شهید مصطفی مازح یکی از شیرپاک خوردگان لبنانی بود که تمام سعی خود را کرد تا سلمان رشدی را به درک بفرستد و این لکه ننگ را از روی زمین پاک کند اما در آخر کار شناسایی شد و خود به شهادت رسید.

شهید مصطفی مازح

اگر چه هنوز بعد از گذشت سالها این حکم عملی نشده اما فرزندان حضرت روح  الله خواب و زندگی راحت را از سلمان رشدی گرفته اند و او با کابوس مرگ مجبور است یک زندگی امنیتی و دست و پاگیر را تحمل کند.

همانطور که در قرآن آمده خداوند در کمین ستمکاران خواهد بود و سلمان رشدی و همه کسانی که به هر نحوی به مقدسات توهین می کنند بدانند هرگز نخواهند توانست از دست مجاهدانی که در راه خدا جان را در کف دست گرفته اند فرار کنند.

تصویر زیر توسط ماهر عطار در 7 اسفند 1367 زمانی ثبت شده که مسلمانان لبنانی در ضاحیه جنوبی بیروت در اعتراض به انتشار کتاب آیات شیطانی دست به تظاهرات زده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *