افشای هویت ۶ نفر از سرکردگان گروه تروریستی «داعش»+عکس

شبکه خبری العربیه نام ۶ نفر از سرکردگان اصلی گروه تروریستی «دولت اسلامی عراق و شامات» موسوم به داعش را افشا کرد.
 

خبرگزاری فارس: افشای هویت ۶ نفر از سرکردگان گروه تروریستی «داعش»+عکس

به گزارش کمال مهر، شبکه خبری العربیه در گزارشی اختصاصی نام 6 نفر از سران ارشد گروه تروریستی داعش (دولت اسلامی عراق و شامات) را افشا کرده است.

این 6 نفر که سکان رهبری این گره تروریستی را به دست دارند اهل عراق هستند. عدنان الاسدی، معاون وزیر کشور عراق این خبر را در مصاحبه‌ای اختصاصی به العربیه اعلام کرده است.

دست‌کم سه نفر از آنها در ارتش صدام، دیکتاتور مخلوع عراق صاحب منصب بوده‌اند و سه نفر دیگر قبلاً در عراق دستگیر شده و پس از آزادی‌شان در جنگ عراق شرکت کرده‌اند.

نام سران این گروه به ترتیب زیر هستند:

1- ابوبکر البغدادی

نام اصلی او «ابراهیم البدری» است؛ وی قبلاً «ابو دعا» بود و به عنوان سخنران مرکز مطالعات اسلامی در مساجد بغداد و شهر فلوجه سخنرانی می‌کرد تا اینکه در 4 ژوئن سال 2004 توسط نیروهای آمریکایی دستگیر شد. سه سال بعد که آزاد شد گروه شبه‌نظامی «ارتش سنّی» را تأسیس کرده و به القاعده پیوست. بعد از مرگ ابو عمر البغدادی، سومین فرمانده ارشد این گروه تروریستی شد.

2- ابو ایمان العراقی

العراقی یکی از رهبران اصلی گروه داعش و از اعضای شورای نظامی این گروه است. وی پیشتر سرگرد سازمان اطلاعاتی نیروی هوائی ارتش صدام حسین بوده است. در سال 2007 به مدت سه سال زندان شد. پس از آزادی راهی سوریه شد و اکنون فرمانده جنگ‌طلبان داعش در شهرهای عدلب، حلب و کوههای لاذقیه است.

3- ابو احمد البیلاوی

وی یکی از چهار عضو شورای نظامی داعش بود. وی در ژانویه 2006 در مرکز زندان نظامی آمریکا زندان شد و سپس در استان الانبار کشته شد. نام اصلی وی، عدنان اسماعیل نجم بود.

4- ابواحمد الالوانی

یکی از اعضای سابق ارتش صدام است که اکنون عضو شورای نظامی داعش است. نام اصلی وی، ولید جاسم الالوانی است.

5- حاجی بکر

از افسران سابق ارتش عراق و متهم به مدیریت توسعه سلاح بود. بعداً توسط آمریکایی‌ها زندانی شد و پس از آزادی‌اش به القاعده پیوست. بکر طبق گزارش‌ها تا زمان مرگش یکی از قوی‌ترین فرماندهان داعش در سوریه بود. نام اصلی وی سمیر عبدالمحمد الخلیفاوی بود.

6- ابو فاتیما الجاهشی

ابوالجاهشی در ابتدا مسئول عملیات داعش در جنوب عراق بود تا اینکه به شهر کرکوک در شمال عراق منتقل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *