بیانیه حزب الله لبنان به مناسبت سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

حزب الله لبنان با اشاره به فرا رسیدن سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران، تاکید کرد که انقلاب اسلامی، ایران را به کشوری با نقش کلیدی در سطح منطقه و جهان تبدیل کرد.

 

بیانیه حزب الله لبنان به مناسبت ۲۲ بهمن

به گزارش کمال مهر، پایگاه خبری تلویزیون «المنار» اظهار کرد: حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اعلام کرد: این مناسبت تاکیدی بر اصولی است که این انقلاب بر پایه آنها شکل گرفت. این اصول عبارتند از استقلال، از هیمنه (قدرت‌‌های) جهانی، آزادی در تصمیم گیری و اجرای آن تصمیمات به دور از دیکته‌های خارجی و همچنین برپایی جمهوری اسلامی است که نقطه به هم رسیدن حکومت الهی رشید و اراده مردمی است که روش بهتر را برای اداره امور خود بر می‌گزینند.

در بیانیه حزب الله آمده است: انقلاب اسلامی که ایران و کشورهای اسلامی را از وضعی به وضعیت دیگری منتقل کرد، به مثابه خلاصه تلاش‌های نسل‌هایی است که جانفشانی کرده و در این زمینه همه دار و ندار خود را در راستای تحقق اراده و آرزوهایشان به منظور به دست گرفتن امور حاکمیت خود و مقدرات کشورشان تقدیم کردند.

حزب الله لبنان با اشاره به فرا رسیدن سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران، تاکید کرد که انقلاب اسلامی، ایران را به کشوری با نقش کلیدی در سطح منطقه و جهان تبدیل کرد.

این بیانیه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران طی سال‌های مبارک گذشته نهضت بزرگی را محقق کرد، افزود: این انقلاب قدرت لازم برای پایداری و ایستادگی در مقابل فشارها و تهدیدهای دائمی قدرت‌های استکبار جهانی را به ایران داد. همچنانکه راه پیشرفت علمی، رفاه اجتماعی و قدرت صنعتی و کشاورزی را برای ملت ایران ترسیم کرد.

این بیانیه با بیان اینکه انقلاب اسلامی که به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید، افزود: این انقلاب رویکرد استقلال طلبانه و شعار نه شرقی و نه غربی خود را با رهبری امام خامنه‌ای (حفظه الله) به پیش می‌برد.

حزب الله لبنان در پایان این بیانیه، سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان را به رهبر فرزانه انقلاب و ملت بزرگ ایران تبریک گفت.

 

کد مطلب: 309402

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *