مذاکرات امروز روندی رضایت‎ بخش داشت/ در صورت رفع ابهامات تصنعی راه برای همکاری بین ایران و آژانس هموار خواهد شد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه مذاکرات طی فردا(یکشنبه) نیز ادامه خواهد داشت گفت: مذاکرات امروز روند رضایت بخشی داشت و ما در تلاش هستیم تا این مذاکرات را نهایی کنیم.

 

“بهروز کمالوندی” در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی کمال مهر، با اشاره به مذاکرات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تشریح جزئیات آن گفت: امروز دو دور مذاکره در نوبت‌های صبح و عصر صورت گرفت.

وی ادامه داد: در این مذاکرات بحث‌های مربوط به همکاری‌های گذشته در چارچوب بیانیه ۲۰ آبان دکتر صالحی و آمانو در تهران مطرح شد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: مذاکرات به صورت رضایت بخشی به جلو حرکت می‌کند و در این مذاکرات ما موضوعات گذشته به ویژه آن ۶ موضوع را مطرح کردیم و گفتیم که ما در واقع کار خود را انجام داده و خواستار اعلام نظر آژانس هستیم.

وی افزود: ما در تلاش هستیم تا مذاکرات را در فردا نهایی کنیم و از طرفی تکلیف موضوعاتی را که در ۶ ماه گذشته در دستور کار قرار داشت مشخص کنیم و از طرف دیگر موضوعات مورد بحثی را برای آینده مشخص کنیم.

کمالوندی با تاکید بر اینکه این همکاری‌ها یک همکاری دوجانبه و داوطلبانه است گفت: ما به لحاظ حقوقی مقرراتی را که برای جمهوری اسلامی ایران الزام آور است از آن عدول نخواهیم کرد و باید توجه داشت کاری را که در این راستا انجام می‌دهیم داوطلبانه است و دلیل آن رفع یکسری ابهامات تصنعی مطرح شده در گذشته خواهد بود.

سخنگوی آژانس انرژی اتمی ایران در پایان با اشاره به اینکه اگر ابهامات تصنعی رفع شود، راه برای همکاری بین ایران و آژانس هموار خواهد شد خاطرنشان کرد: دوطرف در این مذاکرات، مطالب و نقطه نظرات خود را عنوان می‌کنند و امیدواریم که فردا مذاکرات را نهایی کنیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *