رتبه دوم کشوری در کارنامه فناوری نانو دانش آموزی در استان البرز

رابط نانو استان البرز در کشور فعالیت های این ستاد را در راستای سیاست های نانو کشور در حوزه دانش آموزی تشریح کرد.

گروه استانی «کمال مهر»؛ زبیدی رئیس اداره فنی و حرفه ای و کار دانش استان البرز و رابط ستاد نانو استان البرز در کشور در گفتگو با خبرنگار ما گفت: استان البرز در راستای فناوری نانو دارای رابطی است با ستاد نانو کشور که این ستاد زیر مجموعه معاونت فناوری ریاست جمهور است و ما نیز در استان البرز سیاست های این ستاد را پیگیری می کنیم.

68667_961

وی اظهار داشت: این فعالیت ها با توجه به دانش آموزان و دانشجویان طرح ریزی شده اما بیشتر مخاطبان این ستاد دانش آموزان بوده و با تکیه بر این قشر در راستای توسعه فناوری نانو گام بر می داریم.

زبیدی آشنایی دانش آموزان با فناوری نانو را در سه مرحله عنوان کرد:

۱- در مرحله اول این فناوری را به دانش آموزان در مدارس  با ارائه کتاب و توزیع نشریه در مدارس معرفی می کنیم.

۲- در این مرحله از دانش آموزان علاقه مند برای ارائه دوره های آموزشی ثبت نام به عمل می آوریم.

۳- دانش آموزانی را که در آموزش و کلاس های فناوری نانو شرکت داشته اند در مسابقات کشوری نانو که ستاد نانو کشور متولی آن است شرکت می دهیم و در پایان سال وضعیت این فناوری و فعالیت های انجام شده را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم.

membrane_big_cmyk

رابط ستاد نانو استان البرز در کشور درباره فعالیت های انجام شده توسط این ستاد در سال ۹۲ گفت: چندین همایش برای دانش آموزان بصورت مدرسه ای، ناحیه و استانی برگزار شده است و برای آشنایی دانش آموزان استان با فناوری نانو بیش از ۱۱ همایش برگزار کردیم.

زبیدی با اشاره به اینکه مخاطب فناوری نانو در مدارس مقطع متوسطه دختران و پسران می باشد گفت: هم اکنون نیز کارگاه های آموزشی در سطح استان برای دانش اموزان در حال برگزاری است که تا پایان اردیبهشت ماه ۹۳ ادامه دارد و در سال آینده مسابقات فناوری نانو در کشور برگزار خواهد شد و شایان ذکر است در راستای فعالیت های انجام شده سال گذشته یکی از دانش آموزان البرزی مقام دوم فناوری نانو را در کشور کسب کرد.

منبع: دانش روز
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

آخرین اخبار

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x