کرج شامگاه سه‌شنبه دمای 11 درجه زیر صفر را تجربه می‌کند

مدیر کل هواشناسی استان البرز گفت: روند کاهش دمای هوا تا آخر هفته ادامه یافته و شامگاه سه‌شنبه دمای هوا کرج به منفی 11 درجه کاهش می‌یابد.
کمال مهر:

منصور رحمانیان اظهار داشت: طی روزهای اخیر و با استقرار سامانه بارشی در کشور و به ویژه بارش برف در مناطق کوهستانی و ارتفاعات از جمله رشته کوه‌های البرز، مردم ایران و ساکنان استان البرز کاهش چشم‌گیر دمای هوا را تجربه می‌کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل داده‌های علمی، سرمای شدید هوا در استان البرز تا آخر هفته تداوم یافته و این در حالی است که از صبح امروز شاهد ورود سامانه بارشی جدیدی به آسمان استان هستیم.

مدیر کل هواشناسی استان البرز افزود: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که از عصر امروز شاهد افزایش ابر، وزش باد و بارش‌های پراکنده در سطح استان باشیم و این شرایط طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تداوم دارد.

رحمانیان ادامه داد: بنابراین انتظار داریم که طی روزهای آینده در ارتفاعات استان شاهد بارش برف و در سطح شهرها بارش‌های پراکنده باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که وضعیت کاهش دمای هوا در استان البرز چگونه پیش‌بینی می‌شود، گفت: طی شب‌های اخیر با کاهش هفت تا 10 درجه‌ای دما در شهرستان‌ها و مناطق مختلف کرج روبه‌رو بودیم.

مدیر کل هواشناسی استان البرز افزود: این شرایط در روزهای آینده و تا پایان هفته جاری تداوم یافته و شهروندان ساکن کرج یکی از سردترین شب‌های تاریخ را در پیش خواهند داشت.

رحمانیان بیان داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، شامگاه سه‌شنبه دمای هوا کرج به منفی 11 درجه کاهش می‌یابد.

وی متذکر شد: کاهش دمای هوا به دلیل ورود سامانه بارشی به کشور و بارش‌های شدید برف در ارتفاعات و استان‌های شمالی است.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: سامانه بارشی که از امروز وارد استان البرز شده، تا روز چهارشنبه آسمان استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *