عشق ممنوعه‌ای که نتانیاهو را تا پرتگاه سقوط پیش می‌برد!/ آب دهان پسر نتانیاهو بر قبر اجدادش

به نظر می‌رسد برجسته شدن ماجرای عاشقانه پسر "بنیامین نتانیاهو" با دختر غیریهودی، بیش از سایر دلایل سیاست داخلی، می‌تواند "نتانیاهو" را به دست هم‌کیشان خود از نخست وزیری برکنار نماید.

 

مجله آلمانی “اشپیگل” روز جمعه 31 ژانویه 2014 (11 بهمن) در مقاله‌ای زندگی “بنیامین نتانیاهو”، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به دلیل یک “عشق ممنوعه” در معرض سقوط از رأس حاکمیت بر این رژیم دانست. در این گزارش سرويس بين‌ الملل کمال مهر به این “عشق” جنجالی می‌پردازیم:
نتانیاهو چند روز قبل در جریان سفر به داووس، مجبور شد اطلاعاتی از زندگی شخصی‌اش را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.
ماجرا به رابطه عاشقانه‌ای ممنوع و نابهنگام میان “یائیر نتانیاهو” (Yair netanyahu) پسر 23 ساله نتانیاهو با “سندرا لیکانگر” (Sandra Leikanger) 25 ساله مربوط می‌شود.
سندرا دختر جوان نروژی و غیرصهیونیست است که در حال حاضر در دانشگاه عبری سرزمین‌های اشغالی مشغول به تحصیل است.

صهیونیست‌های افراطی بلافاصله پس از انتشار خبر  “عشق ممنوعه” پسر نتانیاهو نسبت به این قضیه ابراز خشم و انزجار کردند؛ به عقیده آنان، این موضوع، هرگز موضوعی شخصی نیست و به نمادی برای صهیونیست‌ها تبدیل خواهد شد. ملیت ناخالص، یعنی نژاد ناخالص؛ و این چیزی است که آیین تحریف شده و افراطی که صهیونیست‌ها از آن پیروی می‌کنند از آن‌ وحشت دارند.

نژاد‌پرستی از مهم‌ترین تعالیم صهیونیست‌ها شمرده می‌شود؛ به گونه‌ای که آیین «صهیونیسم» و «نژاد پرستی» در طول تاریخ همواره از یکدیگر غیر قابل تفکیک بوده‌اند.
این عقیده  که آیین صهیونیستی خود را نژاد برتر می‌دانند، بر سایر عقاید آن‌ها مانند چتری سایه افکنده و حتی اگر کسی غیر از این نژاد جعلی صهیونیست که آیین تحریف شده خود را بخواهد آن را بپذیرد، برای آنان پذیرفتنی نیست. همین عقیده تبعیض‌آمیز سبب شده که آنان در انظار سایر ملل منفور شوند.
با این اوصاف، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اکنون به خاطر رابطه عاشقانه پسرش با دختری غیریهودی و غیراسرائیلی، مورد انتقاد شدید نمایندگان مذهبی پارلمان و جریان راستگرای رژیم قرار گرفته و بیم آن می‌رود که این تخطی از هنجارهای نژادپرستانه صهیونیست‌ها، وی را حتی از تخت نخست وزیری به زیر بکشد.
“خاخام نسیم زیو” (Rabbi Nissim Zeev) نماینده حزب مذهبی “شاس” در پارلمان اسرائیل، خواستار قطع رابطه هرچه سریع‌تر این دو جوان شد و گفت: «نتانیاهو باید “مسئولیت ملی” خود را نشان دهد و عقل پسرش را دوباره به کار بیندازد.»
سازمان افراطی و راست مذهبی “لهاوا” (Lehava) نیز از نتانیاهو خواسته که برای جلوگیری از این رابطه اقدامی صورت دهد. “بنتزی گوپشتن”، مدیر لهاوا در صفحه فیس‌بوک خود نوشت:
«نتانیاهو باید به ارزش‌های دین یهود احترام بگذارد. هر یهودی آرزو دارد برای حفظ ریشه‌های یهودیت با دختر یهودی ازدواج کند. چرا پسر نخست وزیر وارد چنین ارتباطی شده است؟ آقای نتانیاهو! همان طور که خودتان هم می‌دانید، نوه‌های شما یهودی نخواهند بود و این یعنی شما دارید نژاد ما را مخلوط می‌کنید!!!»
اشپیگل در ادامه می‌نویسد: “هاگای بن آرزی ” (Hagai Ben-Artzi) شوهر خواهر نخست وزیر اسرائیل گفت که “یائیر نتانیاهو” باید بداند اگر رابطه‌اش را با آن دختر نروژی قطع نکند، بر قبر اجدادش آب دهان انداخته است.
نتانیاهو که هفته گذشته خبر مسافرت این زوج به تعطیلات را اعلام کرده بود، تا چندین روز بعد از جنجال، از هرگونه اظهارنظر خودداری کرد، اما سرانجام با احساس خطر نسبت به موقعیت سیاسی خویش، به روزنامه صهیونیستی “هاآرتص” گفت:
«رابطه پسرم با آن دختر، فقط رابطه درسی است!!!»
شایان ذکر است نتانیاهو خودش در سال ۱۹۸۱ با زنی غیریهودی، یک انگلیسی پروتستان، به نام “فلور کیتس” ازدواج کرده بود و گرچه همسرش را مجبور به تغییر آیین نمود، اما با این حال سه سال بعد در ۱۹۸۴ از وی جدا شد.
اخیراً چند ماهی است که “بنیامین نتانیاهو” با انتقادات فراوانی در حلقه داخلی رژیم اسرائیل روبروست. در دسامبر 2013 (آذر 1392) ظرف يک هفته سه تن از سياستمداران برجسته اسرائيلي از “بنيامين نتانياهو” به شدت انتقاد کردند. ارزیابی رسانه‌ها در آن دوران حاکی از آن بود که احتمالاً زنجیره‌ای از سياستمداران اسرائیلی شکل گرفته که مي‌خواستند او را از نخست‌وزیری برکنار کنند.
“اسحاق هرزوگ” رهبر حزب کار اسرائيل، “نتانیاهو” را مدیری فاقد بینش آینده‌نگر و برنامه دیپلماتیک توصیف کرد، اما به نظر می‌رسد برجسته شدن ماجرای عاشقانه پسر نتانیاهو با دختر غیریهودی، بیش از سایر دلایل سیاست داخلی، می‌تواند “نتانیاهو” را به دست هم‌کیشان خود از نخست وزیری برکنار نماید.
انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *