پیگیری کودتای نافرجام حلقه انحرافی در دانشگاه تهران/دستور يک مسئول درباره ساختمان هاي دولتي واگذار شده به ديگران

تلاش زنجیره‌ای‌ها برای توقیف کتاب راز قطعنامه،آغاز مذاکرات نهایی احتمالا در نیویورک،گلایه همسر شهید علی‌محمدی،تهدید انفجار اتمی در اوکراین،تبلیغات فیلم300 با آهنگ شیطانی و ...از جمله خبر ویژه برخی روزنامه های سه شنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید.

 

کمال مهر؛


*کیهان


منظور حضرت امام (ره) نیروهای شاه بود یا دوستان خائن؟!

هاشمی رفسنجانی می‌گوید تعبیر امام(ره)  درباره «میزان، حال فعلی افراد است» درباره نیروهایی بوده که زمان شاه کار می‌کردند یا با انقلاب همراهی نمی‌کردند که از کار برکنار شدند!وی در مصاحبه با سایت انتخاب و درباره سوءاستفاده از جمله حضرت امام(ره) مبنی بر ملاک حال فعلی افراد است، گفت: بله، سوءاستفاده که می‌شود. هم این طرف و هم آن طرف؛ همه کلمات امام(ره) را به میل خودشان تفسیر می‌کنند. سخنان امام (ره) موقعی بود که یک دفعه این نگاه اوج گرفته بود که همه نیروهایی را که در زمان شاه کار می‌کردند یا با انقلاب همراهی نمی‌کردند؛ از کار برکنار کنند و خیلی کارهای تند دیگر. ایشان آن تذکر را در آنجا دادند و گفتند: اگر اینها آدم‌های قابل استفاده و مفیدی هستند و الان دیگر آن حالت را ندارند؛ از آنها استفاده شود.

هاشمی می‌افزاید: شأن نزول آن جمله این بود که در حذف نیروهای کاردان سابق افراط نکنند که این یک مسأله بود. الان که بحث می‌کنند؛ هر کسی به میل خودش استفاده می‌کند. مثلا به سلیقه فلان جریان فلان کس الان مسیر خوبی ندارد و در گذشته هم افتخاراتی داشت. می‌گویند افتخارات گذشته جدا، ولی الان خوب نیست. این می‌تواند در جایی درست باشد؛ یعنی کسی قبلا خیلی خدمات داشته و خوب بوده و خدوم بوده و الان نیست، بله این می‌تواند درست باشد. ولی با تحلیل آنها؛  برای خودشان و با سلیقه آنهاست و می‌گویند هر کس با ما نیست، الان حالش خوب نیست که اگر این باشد؛ حرف بی‌ربطی است.

آقای هاشمی طبق معمول در اظهارات خود مستندی از سخنرانی‌ها و مکاتبات حضرت امام رضوان‌الله تعالی علیه ارائه نکرده است و این در حالی است که صحیفه امام و وصیت‌نامه الهی-سیاسی ایشان متضمن همین تعبیر «میزان، حال فعلی افراد است» می‌باشد.امام ‌خمینی در وصیت‌نامه شریف خویش می‌نویسند: من در طول مدت نهضت و انقلاب به واسطه سالوسی و اسلا‌م‌نمایی بعضی افراد ذکری از آنان کرده و تمجیدی نموده‌ام، که بعد فهمیدم از دغلبازی آنان اغفال شده‌ام. آن تمجیدها در حالی بود که خود را به جمهوری اسلامی متعهد  و وفادار می‌نمایاندند و نباید از آن مسائل  سوءاستفاده شود و میزان در هر کس حال فعلی او است.

ایشان همچنین در آخرین ماه‌های حیات مبارک خویش با اشاره ضمنی به خیانت‌های کسانی چون آقای منتظری می‌فرمایند: «میزان حال افراد است… من بعد از خدا با مردم خوب و شریف و نجیب پیمان بسته‌ام که واقعیات را در موقع مناسبش با آنها در میان گذارم. تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام، سعی کنند تحت تاثیر دروغ‌های دیکته شده که این روزها رادیوهای بیگانه آن را با شوق و شور و شعف پخش می‌کنند، نگردند. از خدا می‌خواهم که به پدر پیر مردم عزیز ایران صبر و تحمل عطا فرماید و او را بخشیده و از این دنیا ببرد تا طعم تلخ خیانت دوستان را بیش از این نچشد. ما همه راضی هستیم به رضایت او، از خود که چیزی نداریم، هر چه هست اوست…» (صحیفه امام، جلد 21، ص332).

همچنین این تعابیر از آن حضرت است که «نفوذی‌ها بارها اعلام کرده‌اند که حرف خود را از دهان ساده‌اندیشان موجه می‌زنند… من بارها اعلام کرده‌ام که با هیچ‌کس در هر مرتبه‌ای که باشد، عقد اخوت نبسته‌ام. چارچوب دوستی من در درستی راه هر فرد نهفته است… اگر ایادی بیگانه و ناآگاهان گول خورده که بدون توجه بلندگوی دیگران شده‌اند، از این حرکات دست برندارند، مردم ما آنها را بدون هیچ‌گونه گذشتی طرد خواهند کرد» (صحیفه امام، ج 21، صص 326 و 327).آقای هاشمی چند ماه پیش  نیز در مطلبی خلاف واقع آرزوی خود برای حذف شعار مرگ بر آمریکا را به حضرت امام نسبت داد که همان زمان از سوی رسانه‌ها، انبوهی از مواضع حضرت امام از ابتدای نهضت تا آخرین‌ ماه‌های عمر مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی در حمایت صریح  از شعار مرگ بر آمریکا منتشر شد.

پیگیری کودتای نافرجام حلقه انحرافی در دانشگاه تهران

افراطیون لانه کرده در وزارت علوم پس از کودتای خزنده در 23 دانشگاه و پژوهشگاه، درصدد برکناری رئیس دانشگاه تهران هستند.به گزارش ندای انقلاب، در حالی که تکاپوی چندین ماهه برخی افراطیون در وزارت علوم برای برکناری دکتر فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه تهران تاکنون بی‌نتیجه مانده، این بار طیف مذکور، در سناریویی جدید فشارها را برای عزل وی افزایش داده‌اند.بر اساس این گزارش، در جمع‌بندی آخرین جلسه این طیف که متشکل از برخی مشاوران و مدیران ارشد دولتی و وزارت علوم است، 3 استاد دانشگاه تهران به نام‌‌های «خلیلی عراقی»، «محمد رحیمیان» و «محمود نیلی‌احمد‌آبادی» به عنوان گزینه‌های احتمالی جایگزین فرهاد رهبر مطرح شده‌اند.یادآور می‌شود برخی مقامات وزارت علوم طی ماه‌های گذشته شایعه برکناری دکتر رهبر را تکذیب کرده‌اند. حلقه انحرافی در دولت قبلی نیز درصدد برکناری فرهاد رهبر بودند اما مقاومت وزیر علوم وقت، مانع از این امر شد.

هشدار رئیس سابق سیا درباره خطر ورشکستگی آمریکا

رئیس اسبق سازمان سیا، بحران اقتصادی و احتمال ورشکستگی را بزرگترین تهدید امنیتی علیه آمریکا توصیف کرد.جان دیمیتری نگروپونته، از سال 1960 تا 1997  در دستگاه دیپلماسی ایالات متحده آمریکا فعال بوده است. وی تجربه کار با 9 رئیس‌جمهوری آمریکا با دیدگاه‌های مختلف سیاسی را داشته است. او در سال 1981 سفیر آمریکا در هندوراس شد.‌ وی همچنین با آمدن جورج بوش پسر از سال 2001 تا 2004 سفیر آمریکا در سازمان ملل شد و پس از آن به عنوان سفیر به عراق رفت. وی در سال 2005 رئیس سازمان امنیت ملی آمریکا شد  و بعد از آن مدتی را در شورای  امنیت ملی آمریکا کار کرد.نگرو  پونته در مصاحبه با سایت دیپلماسی ایرانی درباره نگرانی‌های استراتژیک آمریکا گفت: آنچه بیشتر مرا نگران می‌کند، مشکلات اقتصادی و سرمایه‌داری ما است. من از این می‌ترسم که استراتژی‌های جهانی و هم‌پیمانی‌ها و روابط ما در طول 50 سال گذشته تحت تاثیر مشکلات اقتصادی قرار بگیرند و بخواهیم هزینه‌های بسیار سختی بابت آنها بدهیم. بعد از همه اینها، ما باید دریابیم که روابط بسیار نزدیکمان با هم‌پیمانانمان در ناتو، ژاپن و کره‌جنوبی که پایه‌های بسیار سخت و تنگاتنگ ارتباطی‌ای را ایجاد کرده‌اند، نیاز به منابع بیشتری برای تحکیم روابط دارند.

وی می‌افزاید: شما نمی‌توانید همه این روابط را داشته باشید (و همچنین تعهداتی که به طور ضمنی داده‌ایم) اگر به کسری‌های بزرگ بودجه  بربخورید و نگرانی‌های بسیاری از ورشکستگی داشته باشید این مسئله‌ای است که ما باید همواره به فکر علاج آن باشیم. شاید بتوان گفت که این مهمترین مسئله‌ای است که در امنیت ملی برای ما تبدیل به چالش شده و امروزه ما با آن مواجهیم.یادآور می‌شود بدهی‌های آمریکا هم‌اکنون از مرز 17 هزار میلیارد دلار عبور کرده و گفته می‌شود بالغ بر 6 هزار میلیارد از این رقم مربوط به 5 سال ریاست‌جمهوری اوباما می‌باشد. بحران شدید اقتصادی و کسری بودجه سال گذشته بخش‌های مهم دولت آمریکا را به مدت دو هفته به تعطیلی کشاند.

اوباما و روحانی نمی‌توانند به توافق هسته‌ای برسند

«اظهارات روحانی و ظریف اگر جدی باشد، امکان توافق هسته‌ای میان ایران و آمریکا وجود نخواهد داشت.»شبکه خبری بلومبرگ در تحلیلی به قلم جفری گلدبرگ نوشت: نشانه‌های منفی مذاکرات هسته‌ای ایران همزمان با نزدیک شدن به مذاکرات اصلی به سرعت در حال نمایان شدن است.حسن روحانی رئیس جمهور ایران به تازگی گفت که کشورش تحت هیچ شرایطی هیچ یکی از سانتریفیوژهایش را از کار نخواهد انداخت.اظهارات صریح روحانی اگر درست مطرح شده باشد، بدان معناست که امکان توافق هسته‌ای بین ایران و آمریکا که قرار است ماه آینده از سر گرفته شود، وجود ندارد.

براساس گزارش مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی که ریاست آن را «دیوید آلبرات» بازرس سابق تسلیحاتی سازمان ملل بر عهده دارد، دور نگه داشتن ایران در 6 تا 12 ماه مداوم از توسعه برنامه هسته‌ای‌اش مستلزم آن است که این کشور 15 هزار سانتریفیوژ خود را از کار بیاندازد، سایت اصلی غنی‌سازی اورانیوم را تعطیل کند و بازرسی‌های هسته‌ای را به مدت 20 سال بپذیرد.بلومبرگ با اشاره به اینکه روحانی در مصاحبه با سی‌ان‌ان درباره نابودی سانتریفیوژهای هسته‌ای موجود در ایران گفت به هیچ وجه چنین قصدی را نداریم، افزود: مطمئن نیستیم که روحانی و محمدجواد ظریف وزیر خارجه وی چگونه از این موضع زیاده‌خواهانه خود عقب‌نشینی خواهند کرد و اوباما به جای توافقی که توقف فعالیت سانتریفیوژها را تضمین کند، احتمالاً توافقنامه‌ای را بپذیرد که اجازه دهد سانتریفیوژها به سرعت به کار خود ادامه دهند.
بلومبرگ در ادامه می‌نویسد: نشانه منفی دیگر (درباره عدم امکان توافق) این است که ظریف ممکن است اصلاً میانه‌رو نباشد در حالی که  از او به عنوان میانه‌روترین میانه‌روها نام برده می‌شود. علی آلفونه و رئول مارک گرکت با بررسی کتاب خاطرات ظریف تحت عنوان «آقای سفیر؛ گفت‌وگو با سفیر سابق ایران در سازمان ملل» نشانه‌های نگران‌کننده‌ای از گرایشات شدید عقیدتی در وی را کشف کردند. سخنان وی درباره ماهیت اصلی جمهوری اسلامی و غرب، تعهدات عقیدتی و انقلابی‌اش را برملا می‌کند.

به نوشته بلومبرگ این دو روزنامه‌نگار به نقل از وزیر خارجه ایران نوشتند «مشکل ما با غرب و به ویژه آمریکا اساسی است چرا که ما مدعی هستیم که ماموریت‌مان دارای ابعاد جهانی است. من باور دارم که ما بدون اهداف انقلابی‌مان وجود نداریم. به عبارت دیگر مذاکره‌کنندگان آمریکا در مواجهه با ظریف ممکن است با فردی مواجه شوند که به لحاظ عقیدتی سختگیرتر از آن چیزیست که آماده پذیرش آن هستند.

تلاش زنجیره‌ای‌ها برای توقیف کتاب راز قطعنامه

طی روزهای اخیر، جریان  رسانه‌ای هماهنگی در نشریات زنجیره‌ای به دروغ‌پردازی و حاشیه‌سازی درباره کتاب «راز قطعنامه» پرداخته و آرزوها و آمال خود را به صورت خبر منتشر نموده است!این جریان که از سوی «محمد قوچانی» سردبیر ماهنامه «آسمان» کلید خورد در رویکردی غیرقانونی، از توقیف  انتشار مجدد کتاب مذکور خبر داده بود! قوچانی در سرمقاله خود مدعی شده که موسسه کیهان با هشدار صریح دفتر رئیس‌جمهور از تجدید چاپ این کتاب ( که به زعم وی علیه هاشمی و روحانی است) خودداری کرده است!کتاب راز قطعنامه، نوشته کامران غضنفری چهل و هشتمین کتاب از مجموعه کتاب‌های «نیمه پنهان» است که توسط دفتر پژوهشهای موسسه کیهان، نخستین‌بار در سال 91 بصورت پاورقی در روزنامه و سپس در اردیبهشت 92 به صورت کتاب منتشر شد و در مدت کوتاهی با استقبال وسیع خوانندگان به هشتمین چاپ رسید.

ظاهرا رسانه‌های مدعی آزادی‌خواهی و کسانی که سوابق وابستگی و وادادگی فکریشان بر کسی پوشیده نیست قصد دارند که با فضاسازی رسانه‌ای، توقیف کتاب مذکور را به مسئولان دولتی تحمیل کنند، این در حالیست که از دید این مدعیان هیچ‌چیز ممنوع نیست و هرگونه سانسور و ممیزی حتی در هنگام توهین به مقدسات، خلاف آزادی بیان و عقیده است!این هیاهو  در حالی صورت می‌گیرد که تاکنون هیچ‌گونه ابلاغ قانونی و یا اظهارنظر رسمی و حتی غیر رسمی از سوی مسئولان امر درخصوص ممنوعیت کتاب  «راز قطعنامه» به انتشارات کیهان نرسیده است.اکنون باید دید مقامات وزارت ارشاد در مقابل  این دروغ‌پردازی‌های گسترده درباره یک کتاب – که بصورت مستند و تاریخی به وقایع ماه‌های آخر جنگ تحمیلی پرداخته – چه واکنشی نشان می‌دهند.

*خراسان

دستور يک مسئول درباره ساختمان هاي دولتي واگذار شده به ديگران

با توجه به اينکه بر اساس ماده ۶۹ قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت، واگذاري حق استفاده از اراضي و املاک به نهادها و مؤسسات عمومي غيردولتي و مؤسسات خيريه و عام المنفعه با تصويب هيأت وزيران امکان پذير خواهد بود اما به تشخيص وزارتخانه مربوط و تصويب هيأت وزيران، ملک يا زمين مورد واگذاري به دولت اعاده خواهد شد، يک مقام مهم اجرايي به کارشناسان حقوقي دولت دستور داده شرايط باز پس گيري برخي ديگر از ساختمان هاي واگذار شده به موسسات مذکور را بررسي و براي تصويب ارائه کنند.

*جام جم

آغاز مذاکرات نهایی احتمالا در نیویورک

پس از آن‌که وزیر امور خارجه کشورمان چند روز قبل از توافق با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای آغاز مذاکرات گام نهایی در اواخر بهمن خبر داد، دیروز یک منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده، اعلام کرد اولین جلسه این مذاکرات به احتمال زیاد در نیویورک برگزار خواهد شد.به گزارش جام‌جم، این منبع آگاه گفت: در جلسه ابتدایی، محمدجواد ظریف، کاترین اشتون و نمایندگان وزارت خارجه کشورهای 1+5 حضور خواهند داشت.به گفته این منبع نزدیک، ترجیح دو طرف این است که این مذاکرات، در شش ماه به نتیجه برسد اما اگر این موضوع محقق نشود یا باید گام اول تمدید شود یا این‌که یک گام به عنوان گام وسط تعریف شود. طبق توافق ژنو، مذاکرات گام نهایی حداکثر می‌تواند به مدت یک سال ادامه یابد.

همراهی 4 وزیر کابینه با اردوغان در سفر به تهران

در نخستین سفر رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه به تهران در دوره دولت روحانی که امشب انجام می‌شود، چهار عضو کابینه اش وی را همراهی می‌کنند.سفارت ترکیه در تهران با اعلام جزئیاتی از سفر دو روزه هیات عالی رتبه این کشور به تهران، به ایرنا گفت: علاوه بر احمد داوود اوغلو وزیر امور خارجه، جودت یلماز وزیر توسعه، نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد و تانر یلماز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه، اردوغان را در این سفر همراهی می‌کنند.بنا بر اعلام سفارت ترکیه در تهران، هیات عالی رتبه این کشور عصر امروز وارد تهران می‌شود و شامگاه چهارشنبه تهران را ترک خواهد کرد. در جریان سفر دو روزه اردوغان و هیات عالی سیاسی – اقتصادی همراه وی به تهران، کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور برگزار می‌شود.

حقوق بشر سلاحی علیه جوامع مستقل

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با بیان این‌که موضوع حقوق بشر در جوامع غربی موضوعی برای عملیات هدفمند ضد جوامع مستقل است، گفت: غرب تنها راه صحیح زیستن را روش خود می‌داند، اما ما مسلمانان بر پایه مسائل دیگری سبک زندگی خود را بنا کرده‌ایم.به گزارش واحد مرکزی خبر، محمدجواد لاریجانی در مراسم رونمایی از گزارش نقض حقوق بشر آمریکا در سال 2013 که در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده تعامل جدی در حوزه مباحث حقوق بشری برای پیشبرد اصول خویش است.وی افزود: حق مسلم ما این است که به‌عنوان مسلمان اصول رفتاری خودمان را در جامعه حاکم و سبک زندگی اسلامی را پیاده کنیم.

*ایران

گلایه همسر شهید علی‌محمدی

خبر اول این که همسر شهید علی‌محمدی با انتقاد از عملکرد مجلس و مسئولان در قبال خانواده شهدای هسته‌ای، گفت: مجلس باید از خانواده‌های شهدای هسته‌ای حمایت کند. به گزارش ایسنا، کرمی در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت همسرش ادامه داد: ما خانواده شهدا هر چه می‌گذرد مشکلات‌مان بیش‌تر می‌شود. کاش مسئولان به جای یکسری تقدیرها قوانین را طوری ترتیب می‌دادند که مشکلات‌مان کم‌تر شود. کاش نماینده‌های مجلس بیشتر به حق همسران شهدا و حتی همسران کسانی که شوهرشان فوت کرده است توجه می‌کردند.

انتقاد «محمدجواد لاریجانی» از «احمد شهید»

خبر دیگر این که «محمدجواد لاریجانی»، رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با شیوه‌ای عجیب به گزارش «احمد شهید»، نماینده کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل در مورد ایران، وی را «احمق شریر» خطاب کرده و گفته: در گزارش او گفته شده که 4 نفر در ایران قرار است اعدام شوند و در طی این گزارش 4 هزار نامه برای ما آمد که این 4 نفر را اعدام نکنید، اما این 4 نفر چه کسانی بودند؟ یکی از آن‌ها جلوی نانوایی 2 نفر را ترور کرد، یک نفر دیگر خانه‌ای را منفجر کرد، نفر سوم با اسلحه به کسی حمله کرده بود و نفر چهارم در خانه‌ای مملو از آرپی‌جی و بمب دستگیر شده بود. لاریجانی خاطرنشان کرده: امروز کسانی که تحت عنوان مدافعان حقوق بشر مطرح می‌شوند، آلوده به تحرکات تروریستی هستند و اسم خود را مدافعان حقوق بشر گذاشته‌اند.

متهم پرونده مرگ «ستار بهشتی» محاکمه می‌شود

شنیدیم که متهم پرونده مرگ «ستار بهشتی» با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست بزودی محاکمه می‌شود. به گزارش جوان‌آنلاین، متهم این پرونده، یکی از مأموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا – فتا – است که به اتهام ضرب و جرح عمدی، شکنجه، توهین، لغو دستور، ایجادجو بدبینی نسبت به نیروهای مسلح و سهل‌انگاری در انجام وظیفه از سوی قاضی محمد شهریاری بازپرس ویژه قتل تهران مجرم شناخته شد. ستار بهشتی یک وبلاگ‌نویس بود که بیش از یک سال قبل از سوی مأموران پلیس فتا بازداشت شد و در زندان درگذشت.

توصیه به اوباما برای گسترش تعامل با ایران

با خبر شدیم که یک عضو ارشد اندیشکده امریکایی بروکینگز در یادداشتی خطاب به باراک اوباما رئیس‌جمهوری امریکا به او توصیه کرده که در سال 2014 میلادی تعامل با ایران را گسترده‌تر سازد. به گزارش ایرنا، سوزان مالونی عضو ارشد بروکینگز از رئیس‌جمهوری امریکا خواسته که توافق فراگیری را با ایران دنبال کند. هر چند چنین سیاستی ممکن است پیچیده و در میان متحدان امریکا بحث برانگیز باشد، اما نتایج و ثمرات چنین سیاستی سرمایه‌گذاری در آن را توجیه می‌کند.

اعلام عدم کفایت تحقیقات پرونده میردامادی

دست آخر این که  «گیتی پورفاضل» وکیل مدافع «سراج‌الدین میردامادی» با اعلام اینکه قاضی پرونده موکلش تحقیقات را کافی ندانسته، افزوده: موکلم روز یکشنبه برای پیگیری پرونده‌اش به دادسرای اوین رفت و به او گفتند که برای شما اخطار می‌فرستیم.اما تحقیقات درخصوص پرونده‌اش ادامه دارد. «میردامادی» هم در تماس با روزنامه ایران با تأکید بر اینکه بازداشت نشده است، گفته: رسانه‌ها به اشتباه نوشتند که من در بدو ورود به فرودگاه امام خمینی(ره) بازداشت شده‌ام، در حالی که وقتی وارد فرودگاه شدم، گذرنامه‌ام را گرفتند و از من خواستند به دادسرا مراجعه کنم. وی افزوده: اتهام انتسابی بنده «تبلیغ علیه نظام» است، نه «اقدام علیه امنیت ملی».

*جمهوری اسلامی

* يك شاعر عرب كه تابعيت وي مشخص نيست، به دليل سرودن يك شعر سياسي عليه تكفيري‌ها و خواندن آن در برنامه تلويزيوني شب شعر مورد سرزنش طرفداران تكفيري‌ها قرار گرفت تا آنجا كه گفته مي‌شود تكفيري‌ها فتواي كفر او را صادر كردند. اين شاعر كه “هزاع” نام دارد،‌ شعر خود را با اين مضمون سروده است: “اي هزاع (خطاب به خود)! جنگ به درازا كشيده و مفتيان ما هر شب در حال صدور فتوايي جديد به سر مي‌برند. تصميم گرفته‌ام شيعه شوم و به مردم ايران بپيوندم، چرا كه به كرامت انساني علاقمندم و از مذلت بيزارم”. اين شاعر پس از پايان سروده خود مورد تشويق حاضران قرار گرفت. كليپ ويدئويي اين شاعر هنگام سرودن اين شعر برروي سايت يوتيوب و برخي صفحات فيسبوك قرار دارد.

* “ابراهيم البليهي” با اعتراض به عملكرد هيئت امر به معروف و نهي از منكر به خاطر انگ چسباندن به مردم و جاسوسي عليه آنها خواستار لغو اين سازمان ديني در عربستان شد. اين نويسنده عربستاني، در برنامه “گفت و گوي جمعه” در شبكه تلويزيوني روتانا گفت: با نگاه كردن به تاريخ تأسيس اين هيات مشخص مي‌شود كه هيات امر به معروف و نهي از منكر پيش از تأسيس پليس، سازماني امنيتي بوده است. وي با بيان اينكه از وجود اين هيئت حمايت نمي‌كند و معتقد است كه بايد لغو شود، تاكيد كرد: احاديث زيادي وجود دارد كه بر قباحت جاسوسي و انگ چسباندن به مردم تأكيد مي‌كند. وي افزود: به جاي حمايت بي‌دريغ از اين هيات مي‌توان آن را به منظور اصلاح و آموزش ارشاد كرد.

*قدس
جنجال پسر نتانیاهو 

واحد مرکزی خبر: پایگاه صهیونیستی آی24 نیوز نوشت که گردش پسر بنیامین نتانیاهو با دختری «غیر یهودی»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را زیر آتش انتقادات جناح راست افراطی قرار داده است.

تهدید انفجار اتمی در اوکراین 

ایسنا: سرویس امنیتی اوکراین از شناسایی تهدیدهایی با هدف منفجر کردن نیروگاه‌های هسته‌ای و برق این کشور خبر داد.

دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن 

مهر: رئیس پلیس فتا استان مرکزی از دستگیری عامل انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی در اراک خبر داد.

انتقاد مرندی از وزارت بهداشت 

تسنیم: علیرضا مرندی وزیر اسبق بهداشت در حاشیه نشست خبری فرهنگستان علوم پزشکی در پاسخ به پرسش خبرنگاران، درباره چگونگی برون رفت از مشکلات حوزه سلامت، با انتقاد از تغییرات وسیع در وزارت بهداشت گفت: بنده درباره مشکلات حوزه سلامت بر اساس تجربه و سوابقم عنوان می‌کنم که قبل از کمبود اعتبارات، مشکل کشور ما مدیریتی است.

ادامه پیگیری پرونده زنجانی

فارس: مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از مشخص شدن اعضای کمیته پیگیری پرونده بابک‌ زنجانی خبر داد. وی افزود: بر این اساس داوود محمدی به عنوان نماینده کمیسیون اصل نود و سید حسین دهدشتی از کمیسیون انرژی مسؤولیت این کمیته را بر عهده دارند و در فرایند از کارشناسان حقوقی نیز استفاده می‌شود.

روایت طلا از یک دیدار

تسنیم: حسین طلا دبیر مجمع نمایندگان تهران جزییات دیدار برخی نمایندگان با وزیر کشور را تشریح کرد و گفت که در این دیدار، رحمانی فضلی قول داد که مصوبه سال 77 شورای عالی امنیت ملی درباره ساماندهی پایتخت را پیگیری کند.

تبلیغات فیلم300 با آهنگ شیطانی

قدس آنلاین: همزمان با شروع شمارش معکوس اکران فیلم ضدایرانی «300»، تبلیغات تلویزیونی این فیلم با ترانه‌‌ای قدیمی از آلبوم «پارانوئید» متعلق به گروه انگلیسی «بلک سبث» درباره تجمع شیاطین و جادوگران از برخی شبکه‌های تلویزیونی آمریکا پخش می‌شود.

مطالبات روحانی موضوع پیک نوروزی

ایسنا: به گفته محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتداییوزارت آموزش و پرورش، «پیک نوروزی» 93در سراسر استانها با موضوع مطالبات رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان که اول مهر مطرح شد، ارایه می‌شود.

جلسه درباره بازگشت ستاره‌دارها

مهر: سعدا… نصیری قیداری معاون حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری جلسه کمیسیون اصل 90 با وزیر علوم و برخی معاونانش درباره بازگشت به تحصیل برخی دانشجویان محروم از تحصیل خبر داد.

هشدار درباره ترورهای خاموش

ایرنا: فریدون عباسی رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ممکن است ترورهای خاموش انجام شود، گفت: دشمن موضوعات راهبردی ما را مورد هدف قرار داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *