همایش سلامت، طب سنتی و گیاهان دارویی در البرز برگزار می‌شود

همایش سلامت، طب سنتی و گیاهان دارویی به منظور توسعه فرهنگ بهره‌گیری از دانش و تکنیک‌های درمانی طب سنتی و مکمل در البرز برگزار می‌شود.

 

به گزارش کمال مهر به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، منیره سهرابی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز گفت: معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز سلسله همایش‌هایی تحت عنوان سلامت، طب سنتی و گیاهان دارویی را با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان البرز به منظور توسعه فرهنگ بهره‌گیری از دانش و تکنیک‌های درمانی طب سنتی و مکمل در راستای افزایش توانمندی‌های پزشکان عمومی و همچنین دانش‌آموختگان گروه علوم پزشکی برگزار می‌کند.

وی افزود: ارتقای سطح دانش و توانمندی‌های پزشکان نسبت‌ به ‌طب سنتی و مکمل‌، ترویج‌ فرهنگ‌ِ به کارگیری آموزه‌های طب سنتی در میان دانش آموختگان گروه علوم پزشکی، استفاده از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در درمان، کاهش واردات دارو، کاهش هزینه‌های درمانی در کشور، کوتاه شدن مسیر درمان با استفاده از آموزه‌های طب سنتی، بهره وری بیشتر فعالیت پزشکان عمومی، و ایجاد فرصت‌های بهتر و بیشتر شغلی برای پزشکان عمومی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

سهرابی با اشاره به محورهای این همایش‌ها، خاطر نشان کرد: اهمیت و جایگاه طب سنتی در جامعه ایرانی – اسلامی، سلامت از منظر طب سنتی، تأثیر آموزه‌های طب سنتی در سبک زندگی ایرانی – اسلامی، گیاهان دارویی و داروسازی سنتی، تغذیه در طب سنتی، اعمال یداوی در طب سنتی، بادکش درمانی، راهکارهای توسعه آموزه‌های طب سنتی در سطوح مختلف افراد جامعه، صنعت، اقتصاد و طب سنتی و مکمل از جمله مباحثی است که در این همایش‌ها بررسی می‌شود.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد البرز گفت: در این همایش، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشگاه‌ها و موسسات علمی و پژوهشی با هدف معرفی دستاوردهای گیاهان دارویی در حوزه درمان به جامعه پزشکان برپا می‌شود.

وی ضمن استقبال از حضور پژوهشکده‌ها و موسسات علمی و پژوهشی در نمایشگاه افزود: این موسسات و پژوهشگاه‌ها می‌توانند با انجام هماهنگی‌های قبلی در این نمایشگاه حضور یابند.

سهرابی خاطر نشان کرد: در اولین همایش از سلسله همایش‌های سلامت، طب سنتی و گیاهان دارویی، مباحثی با عنوان جایگاه و اهمیت طب سنتی در جامعه ایرانی – اسلامی، “شواهدشناسی گیاهان دارویی، تأثیر آموزه‌های طب سنتی بر سبک زندگی ایرانی – اسلامی و حجامت به ترتیب با سخنرانی دکتر خدادوست، دکتر تحویل‌زاده، دکتر فهیمی و دکتر عزیزخانی بررسی خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به زمان برگزاری همایش گفت: این همایش 17بهمن ماه در سالن نظام پزشکی واقع در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *