اجرای برنامه‌های فرهنگی ویژه جوانان در استان البرز

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان البرز از اجرای برنامه‌های فرهنگی ویژه جوانان این استان با هدف مقابله با معضلات اجتماعی خبر داد.
کمال مهر:

قدرت‌الله شمیرانی  اظهار داشت: جامعه ایران نسبت به بسیاری از کشورهای جهان از نظر میانگین سنی جوان‌تر است و از این نظر ایران جزو جوامع جوان دنیا به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین آمارها، بخش مهمی از جامعه ایران را جوانان 15 تا 35 سال تشکیل می‌دهند و از این نظر استان البرز دارای جمعیت جوان بیشتری نسبت به دیگر استان‌های کشور است.

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان البرز درباره دلایل افزایش جمعیت جوان استان البرز گفت: برخی از استان‌های به دلیل موقعیت خاصی که دارند، جزو استان‌های مهاجر پذیر هستند که پس از تهران، سهم البرز و به ویژه شهرستان کرج بیش از دیگر استان‌ها است.

* حدود 40 درصد شهروندان البرز جوان هستند

شمیرانی گفت: به دلیل اینکه بخش اصلی مهاجرت‌ از روستاها و شهرها به مراکز استان‌ها از جمله پایتخت و همچنین کلانشهر کرج از سوی جوانان انجام می‌شود، طبیعی است که میزان جمعیت جوان این مناطق نسبت به میانگین‌های کشوری بالاتر باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر حدود 40 درصد جمعیت استان البرز را جوانان تشکیل می‌دهند که نیازهای خاص خود را داشته و باید برای رفع این نیازها برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان البرز افزود: این موضوع که درصد زیادی از جمعیت یک جامعه را جوانان تشکیل می‌دهند، به طور ذاتی نکته مثبت و نقطه قوت یک جامعه به شمار می‌آید، اما درک صحیحی از ظرفیت و توانمندی جوانان نداشته باشیم، این نقطه قوت به ضعف تبدیل خواهد شد.

شمیرانی اظهار داشت: در همین راستا برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای جوانان ساکن استان البرز توسط اداره کل ورزش و جوانان در دستور کار این اداره قرار دارد که به زودی بخش مهمی از آنها عملیاتی خواهد شد.

وی متذکر شد: رفع مشکلات و کاستی‌های نسل جوان به طور کامل در اختیار اداره ورزش و جوانان استان‌ها نیست، اما با این وجود تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا بتوانیم بخش مهمی از نیازهای آنها را با همکاری دستگاه‌های اجرایی استانی برآورده کنیم.

* رفع نیازهای جوانان نقش موثری در کاهش معضلات اجتماعی دارد

شمیرانی تاکید کرد: به طور قطع توجه به نیاز‌های نسل جوانان نقش بسیار زیاد و موثری در کاهش معضلات اجتماعی داشته و برای مقابله با تهدیدهای اجتماعی و فرهنگی باید سرمایه‌گذاری لازم در حوزه جوانان انجام شود.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم با عملیاتی شدن طرح‌هایی که ویژه جوانان ساکن استان البرز داریم، بتوانیم به نیازهای آنها به ویژه در حوزه فرهنگی پاسخ مناسبی بدهیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *