آموزش حفاظت از محيط زيست به کودکان در فرهنگسراي مهر برگزار شد+عکس

برگزاري مراسم محيط زيست در فرهنگسراي مهر با حضور مسئولين استان البرز

به گزارش «کمال مهر»؛مراسم حفاظت از محيط زيست در فرهنگسراي مهر در مهرشهر با حضور فاطمه اسکندري نماينده ي مردم در شوراي اسلامي شهر کرج،محمد کاظم تفته رئيس اداره هنري سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري کرج ،نوشين رحيميان رئيس اداره کتابخانه ها،سميه عباسي رئيس اداره فرهنگسرا ها و سرپرست فرهنگسراي آسمان نما، پريسا سعيدي  سرپرست کودکان خيريه ي نيکسا،شبنم دادمرز عضو کميته ي محيط زيست استان البرز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «کمال مهر»؛در ابتداي مراسم  دادمرز مدير فرهنگسرای مهر  هدف از برگزاري این مراسم را اطلاع رساني و آگاهي اهالي منطقه از تشکيل کميته ي حفاظت از محيط زيست در استان البرز دانست و تاکيدکرد:  اهميت آموزش از سنين کودکی  به منظور نهادينه شدن علاقه و دوستداري به طبيعت و پاسداري و حفظ و نگهداري محیط زیست و ممانعت از تخريب زمين اعلام کرد.
وي در خصوص آموزش حفظ محیط زیست به کودکان خاطرنشان کرد :ما بايد در کودکانمان  نسبت به محيط زيست علاقه و وظيفه را نهادينه کنيم  تا با اين امر در آنها حس نو دوستي و ياري نمودن  و کمک به همنوع  و بالا بردن اعتماد به نفسشان بر انگيزيم.

بنابراین گزارش در ادامه مراسم سوره ي حمد و شعر کودکانه اي توسط دانش آموزان پيش دبستاني این مرکز قرائت شد.
به گزارش خبرنگار ما: فاطمه اسکندري  نماينده ي مردم در شوراي اسلامي شهر کرج آموزش حفاظت ازمحيط زيست به کودکان را امري بسيار مهم تلقي کرد و به خانواده ها خاطر نشان کرد که اين امر توسط مادران آموزش داده شود ،گرچه آموزش باعث از بين رفتن آلودگي نمي شود اما در کاهش آن نقش بسزايي دارد.

در ادامه کتاب سيري در البرز توسط فاطمه اسکندري امضا و ميان حضار توزيع شد.
در انتهاي مراسم براي حمايت از کودکان  بي سرپرست و بد سرپرست خانه ي نيکسا کاردستي هايي که توسط دانش آموزان پيش دبستاني تهيه شده بود توسط میهمانان برنامه خريداري و مبلغ جمع آوري شده به خيريه ي نیکسا اهدا شد. همچنین دادمرز مدیر فرهنگسرای مهر از زحمات حاجر نوری مسئول آموزشی این فرهنگسرا تقدیر و تشکر بعمل آورد.

 

 

انتهای پیام / گزارش از ندا ترکاشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *