هیچ ترسی از خیانت کاران نداشته باش و قاطعانه با دشمنان مقابله کن

فرزند جمال عبدالناصر رئیس جمهوری پیشین مصر پیامی به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه فرستاد و در آن از وی خواست که هیچ ترسی از خیانت کاران نداشته باشد و همچون عبدالناصر خود را برای مقابله قاطعانه با دشمنان آماده کند.

به گزارش سرويس بين‌ الملل کمال مهربه نقل از شبکه العالم؛ عبدالحکیم که کوچکترین پسر جمال عبدالناصر است ، در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت : از عبدالحکیم عبدالناصر به بشار اسد رئیس جمهوری سوریه : از خیانتکارانی که وابسته به شیطان بزرگ ” آمریکا ” هستند ، ترسی به دلت راه نده.
وی دراین پیام که بازتاب گسترده ای در پایگاههای عرب زبان داشته است ، نوشت : تو هم اکنون نماینده ملت سوریه هستی و دمشق قلب تپنده جهان عرب است .

وی خطاب به بشار اسد نوشت : جمال عبدالناصر سال 1956 قاطعانه در برابر انگلیس و فرانسه ایستاد و تو هم همچون او باید قاطعانه در برابر دشمنان بایستی .

عبدالحکیم افزود : هر چند مصر در جنگ سال 1967 شکست خورد ولی جمال عبدالناصر به مردم مصر ایمان و اطمینان داشت و می دانست که در میدان جنگ با صهیونیسم در طرف حق ایستاده است و طرف مقابل باطل است تا اینکه مصر توانست در جنگ اکتبر 1973 به پیروزی بزرگی نائل آید.

عبدالحکیم در پایان نامه خود نوشت : ننگ و نفرین بر نوکران ناتو و علمای درباری خائن باد.

جمال عبد الناصر که دومین رئیس جمهور مصر از 1956 تا 1970 بود یکی از مهمترین شخصیت های سیاسی در تاریخ مدرن اعراب و کشورهای در حال توسعه سده بیستم به شمار می رود. او موفق به ملی کردن کانال سوئز شد و نقش محوری در تلاش های ضد امپریالیستی در جهان عرب و آفریقا داشت. ناصر همچنین نقش کلیدی در تأسیس جنبش عدم تعهد داشت.

پیش از این نیز خالد یکی دیگر از پسران عبدالناصر در تظاهرات حمایت از بشار اسد در مصر شرکت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *