شرکت ندادن ایران در “ژنو2” یک “گناه نابخشودنی” است

وزیر امورخارجه روسیه در سخنانی بر مشارکت ایران در اجلاس ژنو2 تاکید کرد و از ایران به عنوان کشوری موثر در حل وفصل بحران سوریه یاد کرد.

 

 

 

به گزارش سرويس بين‌ الملل کمال مهر؛ “سرگئی لاوروف”در مصاحبه با شبکه المیادین تاکید کرد: طرف های مخالف با مشارکت ایران در ژنو2 خواستار سازش عادلانه در بحران سوریه نیستند.

وی در ادامه با بیان اینکه ایران کشوری مهم در حل وفصل بحران سوریه است گفت: ایران در برقراری ثبات در تمامی منطقه تاثیر به سزایی دارد.
“سرگئی لاوروف” با هشدار نسبت به غیبت ایران از اجلاس ژنو2، آن را گناهی غیرقابل بخشش توصیف کرد.
لاوروف گفت:« دست کم 40 کشور از جمله استرالیا، مکزیک، جمهوری کره، برزیل، هند و اندونزی برای شرکت در کنفرانس ژنو دو دعوت شده اند.»
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، ایران بر حل بحران سوریه به عنوان موضوعی که بر ثبات کل منطقه تاثیر می گذارد، علاقه مند است.
وزیر امورخارجه در بخش دیگری از سخنان خود گفت:طرح دمشق برای اتخاذ تدابثیر امنیتی در حلب شامل پیشنهادات درمورد اعزام نیروهای خارجی به سوریه نمی‌شود.
“لاوروف” با اشاره به اینکه ائتلاف مخالفان سوری دربردارنده اشخاصی مسئول است گفت:اما با این وجود این ائتلاف از سوی طرف‌های خارجی تامین می‌شود.
وی همچنین نسبت به روند کاری انتقال تسلیحات شیمیایی سوریه به خارج از این کشور ابراز آسودگی کرد و گفت:نشست در مونترو نمادین خواهد بود و مذاکرات مستقیم پس از آن آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *