1942345_511

“ترخيص” دو ميليون تن کالاي اساسي از “گمرک” شهيد رجايي/در آمد 70 ميلياردي گمرک شهيد رجايي از “واردات خودرو”

مدير کل گمرک شهيد رجايي گفت:درآمد اين گمرک در 9 ماهه امسال از حقوق ورودي اخذ شده از واردات خودرو قريب به 70 ميليارد ريال است.

مهرداد جمال ارونقي مدير کل گمرک شهيد رجايي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي کمال مهر،گفت:درآمد اين گمرک در 9 ماهه سال جاري از حقوق ورودي اخذ شده از واردات خودرو قريب به 70 ميليارد ريال است.
وي افزود:در مدت ياد شده بيش از دو ميليون تن کالاي اساسي از اين گمرک ترخيص و به کشور وارد شده است.
مدير کل بزرگترین گمرک تجاری کشوراعلام کرد:ارزش کالاهاي اساسي ترخيص شده بالغ بر 45 هزار ميليارد ريال است.
ارونقي گفت:در حال حاضر 14 فروند کشتي کالاي اساسي حامل دو فروند کشتي گندم به وزن 120 هزار تن،دو فروند کشتي حامل شکر خام به وزن 94 هزار تن و پنج فروند کشتي حامل 150 هزار تن روغن در لنگر گاه شهيد رجايي مي باشد و همچنين چهار کشتي حامل کالاهاي اساسي به وزن 240 هزار تن در راه است.

وي افزود: تخليه و حمل یکسره بار يک فروند کشتي حامل 62 هزار تن گندم نيز در حال اتمام است.

مدير کل گمرک شهيد رجايي بندرعباس با اشاره به تاکيد دکتر مسعودکرباسیان، رئيس‌كل گمرك ایران مبنی بر اینکه اكثر مردم ساكن در نقاط مرزي چشم اميدشان به گمرك است و به همين دليل كاركنان گمرك بايد با رعايت مقررات و قوانين موجود حداكثر تسهيلات و خدمات را براي ترخيص كالاهاي آنان فراهم كنند به اختصاص سرويس ارزيابي ويژه جهت ترخيص کالاهاي اساسي و مورد نیاز مردم اشاره کرده و افزود: بررسي خارج از نوبت و صدور پروانه سبز گمرکي ظرف حداکثر یک ساعت و حضور ماموران گمرک در لنگرگاه همزمان با ورود کشتي جهت نظارت بر امر نمونه برداری توسط سازمان های همجوار، موجب تسريع ترخيص کالاهاي اساسي شده است که امید است سایر سازمانهای همجوار نیز نسبت به انجام تشریفات مرتبط با خروج اینگونه اقلام از جمله صدور مجوزهای قانونی در حداقل زمان ممکن اهتمام لازم را داشته باشند.

شایان ذکر است ميزان تجارت خارجي جمهوري اسلامي ايران در ماه گذشته در مجموع 9 ميليارد و 655 ميليون دلار بوده كه از اين رقم 4ميليارد و 636 ميليون دلار به صادرات غيرنفتي و 5 ميليارد و 19 ميليون دلار نيز به واردات اختصاص داشته است.

بنابراين گزارش ارقام ثبت شده در گمركات، بهترين بهبود در روند تجارت خارجي جمهوري اسلامي ايران طي ماه‌هاي گذشته را نشان مي‌دهد و بازرگانان ايراني در مجموع 2ميليارد و 21ميليون دلار بيشتر از آبان‌ماه مبادلات تجاري انجام داده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *