۳۵ درصد سرطان‌ها با تغذیه مرتبط است

رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران گفت: نقش تغذیه در سرطان‌ها بسیار چشم‌گیر است و حدود ۳۵ درصد سرطان‌ها با نوع تغذیه مرتبط است.
 

خبرگزاری فارس: ۳۵ درصد سرطان‌ها با تغذیه مرتبط است

به گزارش کمال مهر از اصفهان، محمدرضا قوام‌نصیری صبح امروز در هشتمین همایش سالانه کلینیکال انکولوژی که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: عوامل زیادی در بروز سرطان‌ها نقش دارند که سبک زندگی نادرست و افزایش آلاینده‌ها بخشی از آن است.

وی عفونت را یکی دیگر از علل ابتلا به سرطان‌ها دانست و افزود: نتایج و بررسی‌ها نشان می‌دهد که از هر شش مورد ابتلا به بیماری سرطان یک مورد ناشی از عفونت‌هایی است که قابل پیشگیری و درمان بوده است.

رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران بروز 90 درصد سرطان‌ها را عوامل محیطی دانست و بیان کرد: در چند دهه گذشته نقش عوامل محیطی در بروز 90 درصد سرطان‌ها نقش داشته است که این عوامل عبارتند از غذا، شغل و شیوه زندگی است.

وی نقش تغذیه را در بروز سرطان‌ها مهم دانست و گفت: نقش تغذیه با سرطان رابطه‌ای تنگاتنگ دارد و این در حالی است که 35 درصد سرطان‌ها با تغذیه مرتبط است.

قوام‌نصیری در ادامه تصریح کرد: با به کارگیری داروهای ضدسرطانی طول عمر بیماران افزایش پیدا کرده و یا گاهی تا اندازه‌ای بیماران با استفاده از داروهای سرطانی درمان می‌شوند.

وی در پایان افزود: پیوند مغز استخوان و پیوند سلول‌های بنیادی جدیدترین شیوه درمان سرطان‌ها است که در این روش مغز استخوان فرد بیمار با مغز استخوان فرد سالم جایگزین می‌شود و بیمار می‌تواند مقادیر بالای داروهای شیمی درمانی و یا پرتودرمانی را دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *