انفجار در مرکز مذهبی «پیشاور» پاکستان 62 کشته و زخمی برجا گذاشت

انفجار بمب در مرکز مذهبی شهر پیشاور در پاکستان که هنگام برگزاری نماز مغرب و همزمان با اجتماع مبلغان گروه «تبلیغی جماعت» به وقوع پیوست هفت کشته و بیش از 55 زخمی برجا گذاشت.
 

خبرگزاری فارس: انفجار در مرکز مذهبی «پیشاور» پاکستان 62 کشته و زخمی برجا گذاشت

به گزارش خبرنگار کمال مهر در پیشاور، تعداد زیادی از اعضای گروه «تبلیغی جماعت» مشغول برگزاری نماز مغرب در یکی از مراکز مذهبی شهر پیشاور واقع در خیابان «چارسده» بودند که هدف حمله تروریستی قرار گرفتند.

بر اساس گزارش‌ها انفجار در مسجد این مرکز مذهبی، هفت کشته و بیش از 55 زخمی برجا گذاشته که تعدادی کودک نیز در بین کشته‌ها و زخمی‌های حادثه هستند.

«حنیف» از شاهدان عینی این حادثه به خبرنگاران گفت که امروز (پنجشنبه) گروه‌های متعدد وابسته به تبلیغی جماعت از شهرستان‌های مختلف به پیشاور آمده بودند و به همین دلیل مرکز مذهبی این گروه، مملو از جمعیت بود که این موضوع سبب افزایش تعداد کشته‌ها و زخمی‌های این حادثه شد.

وی افزود: گروه‌های مختلف وابسته به تبلیغی جماعت پنجشنبه هر هفته را در این مرکز مذهبی سپری می‌کنند تا در مراسم‌های مذهبی صبح جمعه شرکت کنند.

پزشکان حال بیشتر زخمی‌های این حادثه را که بیشتر اعضای گروه‌های مبلغ وابسته به تبلیغی جماعت هستند وخیم گزارش کرده‌اند بنابراین احتمال افزایش تعداد قربانیان وجود دارد.

به گزارش پلیس پیشاور، اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که این حادثه در نتیجه عملیات انتحاری انجام گرفته است.

بر اساس گزارش پلیس، انفجار بین ستون‌های 69 و 70 مسجد به وقوع پیوسته و شدت انفجار به اندازه‌ای بوده که

گودال عمیقی در محل انفجار بوجود آورده است.

هیچ گروهی هنوز مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.

این در حالی است که برخی کارشناسان هدف از این انفجار را برهم زدن وحدت بین گروه‌های مذهبی در ایام میلاد پیامبر (ص) عنوان می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *