خط 5 قطار شهری کرج ریل‌گذاری می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز از ریل‌گذاری خط 5 قطار شهری کرج خبر داد.

 

به گزارش کمال مهر به نقل از استانداری البرز، مجید سریزدی با رد نظر برخی مبنی بر توقف پروژه‌های عمرانی در استان گفت: ما به نیمه پرلیوان می‌نگریم و از مسیرهای جدیدی بودجه‌های عمرانی را جذب خواهیم کرد که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بخشی آن است، با این اوصاف نه تنها پروژه عمرانی  در استان متوقف نمی‌شود که پروژه‌های جدید هم کلید خواهد خورد.

وی عنوان کرد: پروژه‌های فعلی متوقف نمی‌شود بلکه از سایر منابع برای کلید زدن پروژه‌های جدید در دیگر فعالیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز تأمین مالی برای شتاب‌گیری پروژه‌های عمرانی را از دو بخش بازار پولی و بانکی میسر دانست و افزود: البته بازار سرمایه در بخش خصوصی برای ما حرف اول را می‌زند و درصدد به کارگیری ظرفیت‌های این بخش برای شتاب‌گیری پروژه‌های عمرانی در استان هستیم و تا کنون هم اقدامات خوبی در بازار سرمایه صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز یادآور شد: فراخوان «فرصت‌های بُرد بُرد سرمایه‌گذاری» در استان که تبلیغات محیطی آن را در شهر شاهد هستید و به فواصل زمانی از شبکه‌های تلویزیونی سراسری نیز اطلاع رسانی خواهد شد، همان سیاست‌های راهبردی ما در تأمین منابع بخش خصوصی است.

وی افزود: با رویکردی که تیم استانداری البرز در پیش گرفته است نه تنها تعداد پروژه‌های عمرانی در استان متوقف نمی‌شود بلکه با سرعت بیشتری شتاب خواهد گرفت و علاوه بر تأمین نیازهای شهروندان حرکتی در مسیر سیاست‌های دولت تدبیر و امید است.

 

*طرح خطوط بی آرتی وجود خارجی نداشته که منتفی شود

سریزدی در بخش دیگری درباره منتفی شدن طرح عملیاتی خطوط بی آرتی نیز گفت: اصلاً طرحی در این خصوص وجود نداشته است که منتفی شود، شاید در جلسات کارشناسی در گذشته مطرح شده باشد.

وی با بیان اینکه قفل ترافیک شهر کرج با تکمیل پروژه قطار شهری کرج در دولت تدبیر و امید باز خواهد شد، از ریل گذاری خط 5 مترو قطار شهری خبر داد و عنوان کرد: از 97 میلیارد بودجه قطار شهری تا کنون کمتر از 20 میلیارد آن تأمین شده بود که با رایزنی‌های استاندار البرز و تیم همراه آن باقی این اعتبار در حال جذب و تأمین است.

وی تأمین ارز 465 میلیون دلاری را که 310 میلیون دلار آن به فاینانس قطار شهری اختصاص دارد را مهمترین گام در شتاب گیری این پروژه ملی ذکر کرد و این حرکت را بی‌نظیر در تاریخ 10 ساله پروژه قطار شهری کرج برشمرد.

سریزدی اعلام کرد: در آینده نزدیک شاهد آغاز به کار ریل گذاری خط 5 قطار شهری کرج نیز خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *