البرز یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور است

استاندار البرز گفت: این استان به دلیل توانمندی‌های ویژه‌ای که دارد یکی از قطب‌های صنعتی اصلی کشور است.

کمال مهر:

سید طاهر طاهری  اظهار داشت: البرز دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ویژه‌ای است که موجب شده، فعالیت‌های خوبی در حوزه صنعتی در این استان صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 15 شهرک و ناحیه صنعتی مهم و بزرگ در البرز فعال است و این در حالی است که کارخانه‌های مهم و بزرگی در این استان فعالیت دارند که موجب شده که البرز به عنوان یکی از قطب‌های اصلی صنعت کشور شناخته شود.

عالی‌ترین مقام اجرایی در استان البرز افزود: از سوی دیگر نزدیکی به پایتخت و بازار اصلی کشور موقعیت بسیار خوبی برای این استان فراهم کرده و بسیاری از سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و مدیران صنعتی علاقه دارند که این منطقه فعالیت خود را پیگیری کرده و توسعه دهند.

طاهری بیان داشت: ظرفیت مهم دیگر استان البرز قرار گرفتن در یک موقعیت جغرافیایی خاصی است و 10 استان مهم کشور برای برای دسترسی به استان تهران باید از محورها مواصلاتی و جاده‌های البرز استفاده کنند.

وی بیان داشت: فعالان اقتصادی برای انجام فعالیت‌های خود نیازمند دسترسی به تهران و استفاده از محورهای مواصلاتی هستند و از این نظر استان البرز موقعیت بسیار خوبی دارد.

استاندار البرز تاکید کرد: مجموع این شرایط موجب شده که استان البرز به عنوان یکی از قطب‌های اصلی صنعت کشور شناخته شود، اما ما به این حد قانع نیستیم و معتقدیم که در صورت استفاده صحیح از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود، اقتصاد استان قابلیت رشد چشم‌گیر به ویژه در حوزه صنعت را دارد.

 

* آماده حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هستیم

طاهری در پاسخ مبنی بر اینکه برای تحقق این مهم چه برنامه‌ای در استانداری البرز در دستور کار قرار دارد، گفت: نخستین اولویت و برنامه کاری مهم استانداری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان البرز، حمایت از بخش خصوصی است و در تلاش هستیم تا زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه بخش خصوصی را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: در نخستین گام اعلام کرده‌ایم که استانداری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط و موسسات مالی از فعالیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان به ویژه صنعت و کشاورزی حمایت کرده و تسهیلات ویژه در اختیار سرمایه‌گذران قرار خواهیم داد.

استاندار البرز گفت: به عنوان نمونه فضای خوبی در شهرک‌های صنعتی استان فراهم شده است و خدمات خوبی به صنایع فعال در این شهرک‌ها ارائه شده و می‌توانیم تسهیلات ویژه‌ نیز برای رفع نیازهای واحدهای صنعتی ارائه کنیم.

طاهری در پایان تاکید کرد: به طور قطع با اجرای برنامه‌های دولت برای استفاده از بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف استان البرز به ویژه صنایع، می‌توانیم به توسعه اقتصادی پایدار دست یابیم.

 

 

 

 

 

 

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *