ایران در سال 2014 در میان «پر بازدیدترین» مقاصد گردشگری جهان

فایننشال تایمز روز گذشته در گزارشی نوشت: ايران در صدر فهرست توريست‌ها و دست اندرکاران گردشگري جهان براي سال 2014 ميلادي انتخاب شده است.

به گزارش سرويس بين‌ الملل کمال مهر،‌ با آغاز سال جديد ميلادي يک نام در فهرست‌هاي مختلف، از فهرست روزنامه گاردين گرفته تا فهرست فاينشنال تايمز و ديلي تلگراف تکرار شده، آن هم ايران است.
فایننشال تایمز در ابتدا ادعا کرد : پس از پيروزي انقلاب در ايران شمار گردشگران خارجي که ايران را بعنوان مقصدي تفريحي انتخاب کردند، به شدت کاهش يافت. اما ممکن است ایران در سال 2014 در میان «پر بازدیدترین» مقاصد گردشگری جهان قرار گیرد.
مجله فايننشال تايمز از «نه»‌ دست اندرکار گردشگري خواسته مهمترين مقاصد گردشگري را براي سال 2014 ميلادي انتخاب کنند که” ايران ” انتخاب اول بود.
این گزارش می‌افزاید: گردشگران برخی کشورها به زودی خواهند توانست بدون نیاز به ویزا به این کشور سفر کنند و برخی دیگر هم می‌توانند در بدو ورود ویزا بگیرند.
در ادامه این گزارش با اشاره به توصیه وزارت خارجه انگلیس نسبت به عدم سفر به ایران، که به دلیل باز نبودن سفارت این کشور در تهران ارائه شده، نوشته در صورتی که چنین هشدارهایی نیز پایان یابند، قطعا میزان سفرها به ایران، بیش از پیش افزایش می‌یابد.
وي اشاره کرد: سال 2014 از همين الان شش گروه برنامه ريزي شده و بيست سي نفر هم به صورت انفرادي. فکر مي کنم آمار سيصد تا چهارصد درصد امسال بيشتر بشود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *