تاریخ : چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 17 April , 2024
2

نه به آن تحریم انتخابات نه به این دستپاچگی بی‌هنگام / اختصاص وام های بانک دولتی به مدیران دستگاه خاص

  • کد خبر : 17877
  • 09 بهمن 1392 - 6:47
نه به آن تحریم انتخابات نه به این دستپاچگی بی‌هنگام / اختصاص وام های بانک دولتی به مدیران دستگاه خاص

پیشرفت‌های ایران غیرقابل انکار و غبطه‌برانگیز است،کشف عامل ترس کشاورزان از کد ملی برای تولید،هم اندیشی لاریجانی با نمایندگان برای تعامل با دولت و …از جمله خبر ویژه های روزنامه های چهارشنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید.

 

کمال مهر؛


*کیهان


آقای زیباکلام! تا ببینیم انشای بعدی شما چه باشد؟!

صادق زیباکلام با برشمردن برخی مشکلات اقتصادی مدعی شد برنامه هسته‌ای را باید کنار گذاشت.وی در نامه‌ای خطاب به مدیر مسئول کیهان که جز کیهان به سایر رسانه‌ها و سایت‌ها ارسال شده (!) می‌نویسد: کشوری که سرانه دوا و درمان و آموزش و پرورش آن هم‌ردیف کشورهای توسعه‌نیافته و آفریقایی است؛ محیط‌زیست آن بدل به زباله‌دانی بزرگی شده و منظما دارد از بین می‌رود؛ سطح آب‌های زیرزمینی آن به دلیل بی‌توجهی و نبود بودجه دهها متر پایین رفته و کشور را در معرض یک بحران جدی خشکسالی قرار داده؛ با ۵/۶ میلیون بیکار روبروست و هزار و یک مشکل دیگر دارد، آیا درست است این همه توانش صرف برنامه‌های هسته‌ای‌اش بشود؟

وی می‌افزاید: جناب شریعتمداری، گیریم بنده ناصبی، دهری، بابی، زندیق و جزء سایر ملاحده و جنود شیطانی خذلهم‌الله و جنابعالی و سایر موافقین هسته‌ای وفقه‌الله در صراط مستقیم و کامروا در هر دو دنیا. اما اصل سوال لکن همچنان سر جایش باقی مانده: هسته‌ای چه کمکی به پیشرفت و رشد و توسعه اقتصادی ما کرده است؟آقای زیباکلام توضیح نمی‌دهد که اولا بر چه مبنایی سرانه درمان و آموزش و پرورش ایران را با کشورهای توسعه‌نیافته‌ آفریقایی مقایسه می‌کند؟ ثانیا اگر ایشان واقعا غصه بیکاری و مشکلات موجود اقتصادی را دارد، چرا از متهم اول سوءاستفاده و فساد اقتصادی ۳ هزار میلیاردتومانی با این ادعای خلاف واقع که او کارآفرین است، دفاع کرد حال آن که آن غارتگر اقتصادی پول هنگفت ۳ هزار میلیاردی را نه از راه خلاقیت و تولید و کارآفرینی، بلکه با زد و بند و دادن چمدان‌های رشوه‌ای که هر کدام بالغ بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون رشوه را بالغ می‌شدند، به دست آورد؟

نکته سوم این است که آقای زیباکلام چرا به جای استدلال معقول و متین، خودزنی می‌کند؟! و با مظلوم‌نمایی چنین القا می‌کند که او را ناصبی و بابی و دهری و زندیق می‌شمارند؟ در کدام رسانه به ایشان چنین تهمتی زده‌اند؟! این هم از زرنگی‌های نه چندان آمیخته با نبوع آقای زیباکلام است که به هنگام تنگ آمدن عرصه استدلال‌، اقدام به مظلوم‌نمایی و تحریک عواطف می‌کند. آقای زیباکلام با همان ادبیات آمریکایی‌ها مدعی شده باید غنی‌سازی را جمع کرد و آقای داریوش سجادی اصلاح‌طلب و مشاور سابق کروبی در واکنش  به اظهار نظر ایشان گفت؛ این حرف، شبیه سخنان سپهبد رزم‌آرا در بحبوحه نهضت ملی شدن نفت است مبنی بر اینکه ملت ایران وقتی نمی‌تواند آفتابه بسازند، چه ادعایی برای ملی کردن نفت دارند.

جوهر استدلال آقای زیباکلام این است که برنامه هسته‌ای به هزینه‌ها و دردسرهایش نمی‌ارزد. اما سوال این است که آیا مسئله ما با آمریکا صرفا همین برنامه هسته‌ای است؟! اگر مثلا همین آمریکایی‌ها گفتند آقای زیباکلام و بقیه ملت ایران نباید نفس بکشند چون باعث آلودگی هوا و تولید دی‌اکسید کربن می‌‌شوند! یعنی آقای زیباکلام و بقیه ملت ایران باید نفس نکشند؟! اگر آمریکایی‌ها گفتند ما پیشرفت ایرانی‌ها در حوزه نانوتکنوژی و… را نمی‌پسندیم باید تعطیل کنیم؟ غیرت آقای زیباکلام کجا ممکن است گل کند؟ یعنی ملت ایران باید اختیار حیات و ممات خود را به آمریکا و انگلیس بسپارند؟ اگر این‌گونه است که آقای زیباکلام نباید در تمجید از دکتر مصدق قلمفرسایی کند بلکه باید او را نیز تخطئه کند که چرا کم یا زیاد دنبال بومی و ملی کردن صنعت نفت بود.

شما آقای زیباکلام الحمدلله ناصبی و زندیق نیستید اما در سرمقاله آن روزنامه غربگرا اذعان کردید که اگر به جای صادق زیباکلام، نام شما جانسون و اسمیت بود، حالا نظریات شما را در غرب حلوا حلوا می‌کردند!و اما بعدالتحریر؛ آقای زیباکلام! این بود پاسخ بنده تا ببینیم انشای بعدی شما چه باشد؟!

«ساختار سایبری وزارت دفاع اسرائیل هک شد».

رویتر نوشت: تازه‌ترین گزارش‌هایی که از اورشلیم [بیت‌المقدس] و بوستون رسیده، حاکی از آن است که سیستم کامپیوتری وزارت دفاع اسرائیل هک شده و با سیستمی مشابه سیستم امنیت سایبری خود آن وزارتخانه به آن حمله شده است.مسئول امنیت سایبری وزارت دفاع اسرائیل می‌گوید؛ ساختاری که از سیستم رایانه‌ای اسرائیل در برابر حملات احتمالی فلسطینیان محافظت می‌کند، به دست کم ۱۵ دستگاه کامپیوتر وزارت دفاع اسرائیل حمله کرده است.خبرگزاری رویتر اضافه کرد: این حمله سایبری از خاک آمریکا و ظاهرا از بوستون انجام شده، اما با ساختار، ویژگی و روش حمله قبلی که سال گذشته به همین سیستم شده بود، مشابهت بسیاری دارد.

رویتر می‌نویسد: خبر این حمله سایبری یک روز پیش از آغاز نشستی سه روزه با محور فن‌آوری سایبری در اورشلیم منتشر شد. انتشار این خبر تقریبا بلافاصله پس از آن صورت گرفت که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در نشست اقتصاد جهان در داووس سوئیس از پیشرفت‌های شایان توجه فن‌آوری رژیم صهیونیستی به طور مبسوط سخن گفت.مسئولان وزارت دفاع اسرائیل گفته‌اند متاسفانه پیچیدگی سیستم‌های رایانه‌ای بسیار بیشتر از آن است که بتوان زمان دقیقی برای انجام کاری این چنین برایش تعیین کرد و از همین روی است که مهار این دست حملات پیش از وقوع آن نیز دشوار است.

نه به آن تحریم انتخابات نه به این دستپاچگی بی‌هنگام

عضو بنیاد باران و مشاور انتخاباتی محمدرضا عارف، راز دستپاچگی اصلاح‌طلبان و تقلای انتخاباتی زودهنگام این طیف را فاش کرد.حسن رسولی در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر، سخنگوی ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف بود. او اخیرا مصاحبه‌ای با روزنامه خبر درباره انتخابات مجلس دهم انجام داده و زمان این انتخابات را یک سال جلو کشیده است!انتخابات مجلس نهم ۱۲ اسفند ۱۳۹۰ برگزار گردید و این مجلس، هفتم خرداد ۱۳۹۱ دایر گردید و بنابراین طبق قانون تا هفت خرداد ۱۳۹۵ فعالیت خواهد کرد. اما عضو بنیاد به ظاهر غیرسیاسی باران می‌گوید: حدودا ۱۶ ماه دیگر تا افتتاح مجلس دهم باقی است. بر اساس قانون اساسی ۷ خرداد ۹۵ دوره قانونی مجلس نهم تمام می‌شود و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد. از این ۱۶ ماه چنانچه ۶ ماهش را کسر کنیم که در آن متولیان، مجریان و ناظران انتخابات درگیر فراهم‌سازی مقدمات انتخابات هستند، عملا تا جدی شدن امر انتخابات در کشور ۱۰ ماه باقی است.(!)

او همچنین پیش‌بینی کرد که اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان با یکدیگر ائتلاف کنند.به نظر می‌رسد با این اظهارات شتابزده، علت هول شدن اصلاح‌طلبان و زین کردن رسانه‌های وابسته برای انتخابات مجلس دهم- آن هم بیش از ۲ سال زودتر از موعد مقرر- را بهتر بتوان درک کرد. این رسانه‌ها، با ربط و بی ربط می‌کوشند نوع مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، ورزشی، هنری و … را به انتخابات مجلس مربوط کنند.احتمالا علت دیگر این دستپاچگی، خبط استراتژیک افراطیون جبهه اصلاحات در تحریم انتخابات مجلس نهم (اسفند ۹۰) می باشد که دست بر قضا باعث شد رکورد مشارکت ۶۳ درصدی به عنوان یکی از رکوردهای بالای مشارکت در ۹ دوره انتخابات مجلس رقم بخورد.یادآور می‌شود رسانه‌های اصلاح‌طلب در انتخابات امسال، محمدرضا عارف را به خاطر نامزد شدن، به عنوان اصلاح‌طلب بدلی و قلابی و مامور نهادهای امنیتی توصیف کردند.

دنیس‌راس: ایران از استقلال خود کوتاه نمی‌آید

مشاور پیشین باراک اوباما با فهرست کردن توقعات متعدد آمریکا از ایران پیش‌بینی کرد توافق هسته‌ای جامع منعقد نخواهد شد.دنیس‌راس که اکنون در اندیشکده سیاست خاور نزدیک واشنگتن حضور دارد، در مجله فارین‌پالیسی به بررسی کش و قوس هسته‌ای و شروع اجرای توافق ژنو پرداخت. او می‌نویسد: بالاخره اجرای دوره ۶ ماهه توافق ژنو میان ۵+۱ و ایران آغاز شده اما هیچ کس به این مسئله خوش‌بین نیست. باراک اوباما احتمال منتهی شدن توافق موقت فعلی به توافق جامع را کمتر از ۵۰ درصد پیش‌بینی کرد و عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران می‌گوید این تخمین، رقم بالایی است.راس تصریح می‌کند: شاید در حرف، به عقب برگرداندن برنامه هسته‌ای ایران شدنی باشد. با این حال با توجه به بی‌اعتمادی ریشه‌دار، آنچه در حرف شدنی به نظر می‌رسد، در عمل آسان به نظر نمی‌رسد.

وی آنگاه با طرح ادعاهای فاقد سند مبنی بر اینکه «ایران به سؤالات درباره ابعاد احتمالی نظام برنامه هسته‌ای خود پاسخ نگفته» و «با ۲۰ هزار سانتریفیوژ می‌توان اورانیوم لازم برای ۶ بمب اتمی را تولید کرد»، می‌نویسد: در شرایطی که ایران زیرساخت‌های هسته‌ای‌اش را جزئی از غرور و استقلال خود می‌داند و خواسته آمریکا مستلزم نادیده گرفتن این مسائل است، می‌توان تصور کرد که ایران در مقابل به عقب بازگرداندن برنامه هسته‌ای‌اش مقاومت خواهد کرد. در مقابل واشنگتن حاضر نیست ایران را به عنوان کشوری در آستانه هسته‌ای شدن بپذیرد.

در ادامه تحلیل فارین‌پالیسی آمده است: «اوباما به صراحت گفته است ایران نمی‌تواند تأسیسات غنی‌سازی فردو و یا رآکتور آب سنگین را داشته باشد و علاوه بر این، باید تعداد سانتریفیوژهایش را کاهش دهد. من در زمره کسانی هستم که معتقدند آمریکا می‌تواند برنامه غنی‌سازی محدود ایران را بپذیرد، اما به نظر من تعداد سانتریفیوژها باید اندک باشد، قطعاً کمتر از ۱۰ درصد ] ۲ هزار دستگاه[ تعداد کنونی آن‌ها- که قریب به ۲۰ هزار دستگاه است. افزون بر این، این تعداد نمی‌تواند شامل سانتریفیوژهای نسل بعدی که ایران هم اکنون در حال ساختشان است، باشد.راس در پایان تصریح می‌کند: در حقیقت اظهارات آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران، روحانی رئیس جمهوری و جواد ظریف وزیر خارجه وی حاوی کوچکترین نشانه‌ای نیست که گویای اعتقاد آن‌ها به لزوم تقلیل برنامه هسته‌ای‌شان در راستای این محورها باشد.

حتی در رؤیا نمی‌گنجید که ایران مانند امروز قدرتمند شود

«از قرن‌ها پیش هرگز میراث‌داران تاریخ ایران در رؤیاهایشان هم نمی‌گنجید که محور قدرت در منطقه باشند».هفته‌نامه فرانسوی نوول ابزرواتور در تبیین مطلب فوق نوشت: ایران از همان آغاز انقلاب اسلامی آرزو داشت یک دیپلماسی منطقه‌ای برای خود در محدوده میان آسیای مرکزی، افغانستان و پاکستان، خاورمیانه و قاره آفریقا تعریف کند.آنتوان اسفر نویسنده این تحلیل می‌افزاید: در جنگ میان عراق و ایران در سال‌های ۱۹۸۰-۸۸  تنها کشور عربی که از ایران پشتیبانی کرد سوریه بود که حکومتش را علوی‌ها- یعنی یکی از شعبه‌های مذهب شیعه- اداره می‌کردند. از درون این جنگ، ایران نه تنها بعنوان یک قدرت منطقه‌ای بیرون آمد، بلکه خود را به مثابه واتیکان شیعیان نمایان ساخت.
نویسنده آنگاه به حادثه یازده سپتامبر و ظهور القاعده می‌پردازد که باعث ایجاد یک ائتلاف جهانی علیه تروریسم شد و به مداخله نظامی در عراق انجامید. وی می‌نویسد: این حوادث یک هدیه غیرقابل انتظار برای ایران بود که باعث شد همه قدرت در عراق به شیعیان تفویض گردد و همچنین شاهراهی در مقابل ایران گشود که یک مسیر طولانی از بغداد تا دمشق را پوشش می‌داد و در لبنان بویژه تا مرزهای جنوبی این کشور، یعنی تا قلب استحکامات حزب‌الله ادامه می‌یافت.

نوول ابزرواتور خاطرنشان کرد: «لااقل از قرن‌ها پیش تاکنون، هرگز میراث‌داران تاریخ ایران حتی در رویاهایشان نمی‌گنجید که مذهب شیعه، چنین محور مقتدر ژئوپولیتیکی در منطقه ایجاد کند، بطوری که امپراطوری پارس به یک قدرت مدیترانه‌ای تبدیل گردد. این پیروزی نتیجه رفتارهای آمریکا و متحدان غربی‌اش در عراق است. با اتکا به این تصویر حالا بیشتر می‌توان فهمید که چرا ایران بی‌قید و شرط از حکومت سوریه دفاع می‌کند و نمی‌خواهد اجازه دهد که یکی از پایه‌های اصلی قدرتش در خاورمیانه فرو ریزد».

پیشرفت‌های ایران غیرقابل انکار و غبطه‌برانگیز است

عضو هیئت مدیره شبکه الجزیره می‌گوید پیشرفت‌های ایران غیرقابل انکار و غبطه‌برانگیز است.فیصل القاسم متولد سوریه و دارای تابعیت انگلیس، پیش از این همکار شبکه‌های بی‌بی‌سی و ام‌بی‌سی بوده و هم اکنون در میان هیئت مدیره شبکه الجزیره قرار دارد. وی ضمن مقاله‌ای نوشت: نمی‌توان انکار کرد که ایران، برعکس بسیاری از کشورهای عربی، از چند دهه پیش در تلاش است تا خود را، نه فقط در زمینه نیروی انسانی که دارای وزنی در منطقه است، بلکه به عنوان یک قدرت نظامی، اقتصادی و علمی ثابت کند.وی می‌افزاید: هیچ انسان عاقلی نمی‌تواند برای این عزم و اراده ایرانی احترام قائل نشود. شیوه کار آنها مانند قالیبافان توانمند ایرانی است که برای بافتن قالیچه‌های بسیار زیبا و ظریف، دست از تلاش نمی‌کشند، حتی اگر سال‌ها وقت صرف آن شود. عرب‌ها اما، برعکس ایرانی‌ها، کم‌نفس‌اند و از لحاظ جدیت و ثبات و پایداری توان رقابت با آنها را ندارند. القاسم می‌نویسد: باید به مبارزه ایران با غرب برای دستیابی به انرژی اتمی غبطه خورد. آنها بالاخره توانستند خود را به عنوان یک قدرت هسته‌ای به دنیا معرفی کنند و به یمن سیاست‌های بلندپروازانه که از نگاه کسی پنهان نیست، توانسته‌اند در سراسر منطقه نفوذ داشته باشند. به منطقه هم قانع نیستند و پا به آفریقا و آمریکای جنوبی گذاشته‌اند.

*خراسان

کشف عامل ترس کشاورزان از کد ملی برای تولید

بر اساس گزارش یک نهاد مسئول در خصوص مشکلات موجود در زمینه اخذ کد ملی برای تولیدکنندگان بخش کشاورزی، مشخص شده با وجود معافیت مالیاتی بخش کشاورزی، کشاورزان به دلایلی نادرست همچون هراس از اخذ مالیات احتمالی، ارتباط دادن کد ملی مذکور با میزان یارانه دریافتی و تشخیص درآمد واقعی آنها، از دریافت و ارائه کد مذکور امتناع کرده و ترجیح می دهند محصولات خود را به دلالان واگذار کنند.

 

اختصاص وام های بانک دولتی به مدیران دستگاه خاص

بر اساس بررسی های یک نهاد نظارتی، مشخص شده میلیاردها تومان از منابع یک بانک دولتی برای پرداخت وام قرض الحسنه، صرفا در اختیار یکی از دستگاههای اجرایی قرار می گیرد که مسئولان آن نقش موثری در هیئت مدیره این بانک دارند و بر اساس دستورات مسئولان این بانک، مبلغی قابل توجه نیز در اختیار ستاد مرکزی این نهاد قرار گرفته تا برای پرداخت وام به کارمندان آن هزینه شود.

*جام جم

بررسی پرونده یک وزیر در دادگاه

خبرگزاری مهر از برگزاری جلسه محاکمه یکی از وزرای دولت روحانی در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران خبر داد.براساس این گزارش، اتهامات این وزیر مربوط به زمانی است که وی به عنوان معاون وزیر در یکی از وزارتخانه‌ها مشغول به کار بود.این پرونده با شکایت یکی از سازمان‌های نظارتی علیه متهم تشکیل شده و البته شخص وزیر در جلسه دادگاه دیروز حاضر نشد و دو نفر از وکلای او در این جلسه به دفاع پرداختند.

خبر ساز شدن یارانه روحانی

دیروز خبرگزاری فارس به نقل از محسن بهرامی ارض‌اقدس که از مشاوران معاون اجرایی رئیس‌جمهور و عضو هیات نمایندگان اتاق ایران است، نوشت که رئیس‌جمهور از دریافت یارانه انصراف داده و کمپین داوطلبانه حذف یارانه شروع شده است.بهرامی در توضیح این خبر گفته بود که مسعود نیلی، مشاور رئیس‌جمهور، این کمپین را راه‌اندازی کرده و حسن روحانی اولین کسی است که در این کمپین عضو شده است. اما پس از انتشار این خبر، خبرگزاری ایرنا به نقل از یک منبع نزدیک به دفتر رئیس‌جمهور، خبر انصراف روحانی از دریافت یارانه را بی‌اساس خواند و تاکید کرد: رئیس‌جمهور از ابتدا برای دریافت یارانه ثبت‌نام نکرده است که اکنون انصراف دهد.

لاریجانی: نشست مشترک، امروز برگزار می‌شود

پس از آن‌که نشست مشترک مجلس و دولت که قرار بود دیروز برگزار شود، به تعویق افتاد، علی لاریجانی اعلام کرد، این جلسه امروز بعد از اذان مغرب به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.به گزارش ایرنا، در این جلسه قرار است علاوه بر رئیس‌جمهور و رئیس مجلس، سه نفر از اعضای هیات دولت و سه نماینده مجلس سخنرانی کنند.

بهره‌برداری از سامانه‌های شبیه‌ساز موشک هاگ و اسکای‌گارد

سامانه شبیه‌ساز موشک هاگ و اسکای‌گارد، دیروز به بهره‌برداری عملیاتی رسید.به گزارش ایرنا، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) ارتش در مراسم رونمایی از این شبیه‌ساز گفت: سامانه‌های شبیه‌ساز موشک هاگ و اسکای‌گارد می‌تواند با ایجاد شرایط جنگ الکترونیک، عملیات ضدالکترونیک توسط کاربران را ارزیابی کند. وی همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران از برگزاری موفقیت‌آمیز رزمایش مصباح‌الهدی در کشور خبر داد و گفت: این رزمایش با کمترین اعتبار و هزینه به مدت سه روز در اواخر دی ماه و به صورت پیوسته و شبانه‌روزی برگزار شد.

*ایران

هم اندیشی لاریجانی با نمایندگان برای تعامل با دولت

خبر اول این که بعد از برخی مواضع تند علیه دولت در مجلس، تلاش‌هایی از هر دو سو برای مدیریت تحولات مربوط به دو قوه انجام شده است. براساس اطلاعات خبرنگار ایران علی لاریجانی رئیس مجلس سه شنبه گذشته با ۲۰ نفر از نمایندگان مجلس جلسه‌ای برگزار کرده که محور و عنوان آن «هم اندیشی و تعامل بیشتر بین دولت و مجلس» بوده است.دکتر لاریجانی در این جلسه اظهار داشته که با توجه به اوضاع منطقه‌ای و مشکلات موجود بخصوص در حوزه اقتصاد، دامن زدن به اختلافات رافع مشکلات نیست. رئیس مجلس تأکید کرده که در چنین شرایطی اگر روابط دولت و مجلس توأم با تنش و چالش شود قضاوت مردم نسبت به هر دو قوه قضاوت خوبی نخواهد بود.

تمایل اصولگرایان برای عضویت در فراکسیون جدید

خبر دیگر این که به نظر می‌رسد موضوع تشکیل فراکسیون جدید حامی دولت در مجلس به تدریج جدی می‌شود. ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم که یکی از بانیان این ایده است به خبرنگار ایران گفت که شورای مرکزی این فراکسیون تشکیل شده و این شورا کار رایزنی برای عضویت و جمع‌آوری امضا را انجام می‌دهد. او پیش‌بینی کرد که تعداد ۱۵۰- ۱۴۰ نماینده عضو این فراکسیون شوند. به گفته وی، فراکسیون اعتدال فراجناحی بوده و تاکنون با استقبال نمایندگانی از هر دو فراکسیون اصولگرای مجلس روبه‌رو شده است. تاکنون تصور بر این بود که نمایندگان فراکسیون رهروان و مستقل‌ها و اصلاح‌طلبان عضو فراکسیون جدید خواهند شد.

واکنش فرزند هاشمی به حاشیه‌سازی برخی رسانه ها

شنیدیم که حاشیه‌سازی برخی رسانه‌ها درباره رابطه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با دولت با واکنش یاسر هاشمی مواجه شد. وی با اشاره به انتشار برخی اخبار نظیر ناراحتی هاشمی رفسنجانی از انتصاب‌های دولت، تخلیه دفتر حسن روحانی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، غیبت رئیس‌جمهوری در جلسه‌های مجمع و… گفت: آقای هاشمی دستاوردهای دولت دکتر روحانی برای کشور در این دوره کوتاه را قابل تقدیر می‌داند. جریان‌های افراطی هم با علم به همین توفیقات، تصمیم به حاشیه‌سازی و القای شایعات دارند تا موفقیت‌های ملی کمتر در افکار عمومی جلوه کند.

روایت نماینده اهواز از احضارش به قوه قضائیه

با خبر شدیم که نماینده اهواز در مجلس از ارسال احضاریه قوه قضائیه به وی به دلیل تشویش اذهان عمومی خبر داد. به گزارش فارس، سیدشکرخدا موسوی در جلسه علنی دیروز در تذکری آئین‌نامه‌ای خطاب به وزیر دادگستری گفت: چند نفر از قضات در حوزه انتخابیه بنده در مسائلی دخالت کردند که هیچ ارتباطی به آن‌ها ندارد. من هم به رفتار آن‌ها تذکر دادم اما نام هیچ شخصی را نیاوردم. با این حال بنده را به قوه قضائیه احضار کرده اند!

«تسلیت‌گویان» فرق MPT و NPT را نمی‌دانند

خبر رسیده که حجت‌الاسلام غرویان، از اساتید حوزه علمیه قم و شاگرد سابق آیت‌الله مصباح ضمن انتقاد شدید از افرادی که به خاطر توافق ژنو، پیام تسلیت می‌دهند، گفت: این افراد اساساً فهم درک توافق ژنو را ندارند و فرق MPT و NPT را نمی‌دانند.

رئیس‌جمهوری یارانه نمی‌گیرد

دست آخر این که یک عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران از آغاز کمپین داوطلبانه حذف یارانه خبر داد. اما خبر خبرگزاری فارس که به نقل از این عضو اتاق ایران نوشته بود «رئیس‌جمهوری از دریافت یارانه انصراف داد» از سوی یک منبع نزدیک به دفتر رئیس‌جمهوری تکذیب شد. او به ایرنا گفت: «آقای روحانی از آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از پر کردن فرم‌های مربوطه و دریافت یارانه خودداری کرد و انتشار خبری مبنی بر این که ایشان اکنون از دریافت یارانه انصراف داده است از اساس کذب است.»

*جمهوری اسلامی

* معرفی اسماعیل نجار به عنوان استاندار خراسان رضوی منتفی شد. سایت انتخاب که این خبر را از قول یک منبع مطلع داده، افزوده است: تلاش بسیار گسترده‌ای برای معرفی اسماعیل نجار استاندار دولت احمدی‌نژاد به عنوان استاندار خراسان رضوی وجود داشت، اما ظاهراً لابی سنگین این جریان تندرو، به نتیجه نرسیده است. وزیر کشور سه‌شنبه گذشته در حاشیه اجلاس شورای عالی استان‌ها در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که استاندار خراسان رضوی چه زمانی منصوب می‌شود؟ گفت “گزینه‌ها را به دولت اعلام کرده‌ایم.” ناتوانی وزارت کشور در تعیین استاندار خراسان رضوی با گذشت قریب ۶ ماه پس از استقرار دولت، نقطه ضعفی است که اعتراض مردم این استان را در پی داشته است.

* معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی پس از جلسه سئوال از وزیر در کمیسیون عمران مجلس دچار حمله قلبی شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وطن، روز یکشنبه محمد سعیدنژاد که برای حضور در کمیسیون عمران مجلس، وزیر راه را همراهی می‌کرد پس از پایان جلسه دچار حمله شدید قلبی شد. وی پس از این حادثه به بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) منتقل و در بخش مراقبت‌های ویژه قلبی بستری شد. گفته شده است علت این عارضه افزایش ضربان قلب به دلیل فشارهای ناشی از عجله برای حضور در جلسه سئوال از وزیر راه و همراهی با وزیر بوده است.

*قدس
تقویم فارسی در گوگل 

قدس آنلاین: بتازگی شرکت گوگل تقویم هجری خورشیدی را به Google Calendar اضافه کرده است.

سرقت خون پاپ جنجالی شد 

ایرنا: سرقت یک صلیب به همراه ظرفی حاوی پارچه ای آغشته به خون ژان پل دوم، پاپ اسبق از کلیسایی در شرق ایتالیا، جنجال به پا کرد.

نظرسنجی جدید «آسوشیتدپرس»

فارس: نظرسنجی جدید «آسوشیتدپرس- جی اف کی» نشان می‌دهد ۶۰ درصد آمریکایی‌ها از توافق اولیه ایران و ۱+۵ در «ژنو» حمایت می‌کنند.

تعقیب و گریز آخوندی و خبرنگاران!

جهان: پس از پایان جلسه کمیته ماده ۷۶ وزیر راه و شهرسازی در حالی که با سرعت به سمت خودرو شخصی خود حرکت می‌کرد، از پاسخ به پرسشهای خبرنگاران خودداری کرد. جلسه کمیته ماده ۷۶ در راستای بررسی موضوع ممنوع‌الخروج کردن بدهکاران مالیاتی برگزار شد.

بصیری در نقش احمدی‌نژاد 

فرارو: محمود بصیری بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که به دلیل شباهت با رئیس جمهور سابق کشورمان ممنوع الفعالیت شده بود، گفت: اگر روزی خود آقای احمدی‌نژاد اجازه بدهد حتماً قبول می‌کنم که نقشش را بازی کنم! در غیر این صورت نه.

هلالی حنجره‌اش را عمل کرد

فارس: عبدالرضا هلالی از ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به منظور ترمیم حنجره و مجاری تنفسی خود زیر تیغ جراحی رفت.

برگزاری اردوی راهیان نور دریایی

جهان: محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی در نشست خبری ستاد راهیان نور دانشجویی گفت:‌ امسال شاهد برگزاری اردوی راهیان نور دریایی به صورت محدود خواهیم بود.

گزارش تخلفات دیپلمات‌ها به وزارت خارجی

تسنیم: سردار حسین رحیمی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به نحوه برخورد پلیس با تخلفات رانندگی خودروهای پلاک سیاسی، از ارایه گزارش تخلفات دیپلماتها به اداره کل تشریفات وزارت خارجه خبر داد.

دارایی هزار میلیارد تومانی برخی وزیران 

خبرآنلاین: کمال الدین پیرموذن نماینده رشت خواستار اعلام صورت وضعیت اموال هفت وزیر دولت شد و گفت: چرا بیش از هفت وزیر هنوز اموال خودرا به قوه ی قضاییه اعلام نکرده‌اند. شنیده‌ها حکایت از دارایی بیش از هزار میلیارد تومانی برخی از وزرا دارد.

من با صراحت سخن می گویم

الف: حسن گروسی مدیر شبکه قرآن گفت: دولت آقای احمدی نژاد ظلم بزرگی در خصوص بودجه به صدا و سیما کرد. من آدم سیاسی نیستم و برای همین با صراحت حرف می زنم.

روحانی بیشتر با مردم صحبت کند 

خبرآنلاین: محسن صفایی فراهانی فعال سیاسی گفت: توصیه می‌کنم که آقای روحانی در مورد برنامه‌هایش بیشتر با مردم صحبت کند.

بازداشت عضو جندالشیطان

مهر: سردار حسین ذوالفقاری فرمانده مرزبانی گفت: در درگیری ماموران با اشرار یک عضو گروهک جندالشیطان دستگیر و دو عضو گروهک تروریستی جیش العدل مجروح شدند.

گوشت آلوده به رادیو اکتیو نداریم

ایرنا: بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران برخی اخبار مبنی بر ورود گوشتهای آلوده به مواد رادیواکتیو از کشور اوکراین را تکذیب کرد.

دعوت ایران از ۵۳ کشور جهان

ایرنا: کاظم جلالی، سخنگوی نهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی گفت: برای این کنفرانس از ۵۳ کشور جهان برای حضور در ایران دعوت شده است.

تأیید مذاکرات در نیویورک

فارس: مری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گزارشهای منتشر شده مبنی بر برگزاری دور تازه مذاکرات هسته‌ای در نیویورک را تأیید کرد، اما گفت که هنوز تاریخ دقیق این نشست مشخص نشده است.

 

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله
لینک کوتاه : https://kamalemehr.ir/?p=17877

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x