تارخ انتشار: شنبه 28 دی 1392 - 10:04
کد خبر : 15028
بازدیدها: 160

مهره‌چینی فتنه‌گران این بار در دانشگاه الزهرا(س) / هشدار درباره شوک جديد معوقات بانکي

تئوریسین درازگوش تروا به غلط‌کردم افتاد!،هشدار درباره شوک جديد معوقات بانکي،روحانی در کانون خبر اجلاس داووس،مرگ مشكوك ايراني بازداشت شده در امارات،اعتراف آمریکا درباره حمله شیمیایی دمشق و … از جمله برخی خبر ویژه های روزنامه های شنبه هستند که اینجا میخوانید

برای آگاهی دیگران به اشتراک بزارید

*کیهان

مهره‌چینی فتنه‌گران این بار در دانشگاه الزهرا(س)

در پی مهره‌چینی فتنه‌گران و حزب منحله مشارکت در سطح معاونین وزارت علوم، اکنون خبر می‌رسد که این طیف در حال مهره‌چینی در سطح ریاست برخی دانشگاه‌ها هستند.از جمله خبر رسیده که احتمالا «ف-ر» عضو حزب منحله مشارکت و عضو فراکسیون مشارکت در مجلس ششم، به عنوان رئیس دانشگاه الزهرا(س) معرفی خواهد شد.هم اکنون دکتر انسیه خزعلی فرزند آیت‌الله خزعلی ریاست دانشگاه الزهرا را بر عهده دارد.یادآور می‌شود «ف-ر» در ارزیابی‌های سیاسی بیشتر به عنوان آلت دست افراطیون شناخته می‌شود از جمله پیش از این در حمایت از سران فتنه مواضعی اتخاذ کرده است. صلاحیت نامبرده در انتخابات مجلس هشتم و شورای شهر چهارم تهران از سوی مراجع ذی‌صلاح رد شده است.فرجی دانا وزیر علوم پیش از این به خاطر برخی عزل و نصب‌های همسو با فتنه‌گران، از مجلس شورای اسلامی کارت زرد گرفته است. وی با حسن ظن و اغماض نمایندگان مجلس، وزیر علوم شد و این در حالی بود که از نگاه کارشناسان در مظان آلودگی به فتنه‌گران و تندروها قرار داشت.

شانتاژ علیه نظارت قانونی مجلس دستور کار 100 روز دوم؟!

100 روز اول دولت جدید با حمله به دولت قبلی گذشت. آیا محور تبلیغاتی 100 روز دوم، حمله به مجلس است؟این پرسش را «رجانیوز» با مرور مواضع برخی مسئولان دولتی و حامیان آنها علیه نظارت قانونی مجلس پیش‌کشیده و نوشته است: آنچه از زبان برخی مسئولان دولتی و هواداران آن در رسانه‌ها منعکس شده، تغییر فاز حمله از دولت قبلی به مجلس است، به گونه‌ای که طی چند هفته گذشته این مسأله نمود آشکاری در روزنامه‌ها و سایت‌های خبری داشته است. به نظر می‌رسد این سناریو دقیقاً از زمانی کلید خورد که سعید حجاریان یکی از تئوریسین‌های اصلاح‌طلبان از ضرورت انحلال مجلس سخن گفت و ادعا کرد باید قانون اساسی را تغییر داد تا دولت بتواند مجلس را منحل کند. چندی بعد آقایان نوبخت و یونسی به میدان آمدند و مجلس را تهدید کردند. اما ترکان دیگر مشاور منصوب رئیس جمهور، در گفت‌وگو با یک روزنامه اصلاح‌طلب با اشاره به رویکرد نظارتی مجلس و همچنین سؤالات نمایندگان از برخی وزرای دولت، تصریح کرد: «کسانی که عقلانیت و تدبیر را قبول ندارند مسلم است که مقابل دولت یازدهم خواهند ایستاد.»

ترکان مدعی شده بود جریانی که قانون را قبول ندارد، 49/5 درصد آرا [کسانی که به هر دلیلی به روحانی رأی ندادند و به دیگر نامزدها رأی دادند[ را شامل می‌شود(!)اما در آخرین مورد فائزه هاشمی رفسنجانی نیز وارد میدان شد و در گفتگو با سایت ضد انقلاب روزآنلاین با اهانت به نمایندگان مجلس گفت: «مجلس فراتر از مسئولیت خود و به صورت سلیقه‌ای فشار می‌آورد تا دولت را از مسیرش منحرف کند… مجلسی‌ها با ایجاد فضای تهدید و ارعاب و ترساندن از احضار و تذکر و استیضاح و فشارهای روانی و سیاسی، دنبال ایجاد وحشت برای دولتی‌ها هستند.»فارغ از اینکه بسیاری معتقدند استراتژی اصلی حامیان دولت، رو در رو قرار دادن دولت و مجلس و بازتاب این مسأله در افکار عمومی است تا میوه آن در انتخابات مجلس آینده چیده شود، از الان می‌توان پیش‌بینی کرد میزان انتقادهای اعضای ارشد دولت یازدهم از مجلس طی روزهای آینده افزایش یابد.گفتنی است اخیراً محمدرضا تابش نماینده اصلاح‌طلب مجلس در مصاحبه با ایسنا تأکید کرد: طرفداران دولت اعتدال و تدبیر، باید حرکات و موضع‌گیری‌ها و اقدامات خویش را بر مدار عقلانیت قرار دهند و از بیان مواضع تندی که ثمری به حال دولت ندارد، بپرهیزند.

گفتی مقاومت؟ پس پوپولیستی!

همکار نشریات زنجیره‌ای، موضع‌گیری رئیس جمهور و تاکید بر مقاومت را نکوهش کرد و به همین دلیل سفر استانی وی را پوپولیستی خواند.
صادق زیباکلام در مصاحبه با سایت پیام نو گفت: این سفر بی‌شباهت به سفرهای استانی آقای احمدی‌نژاد نبود. انتظار اقشار و لایه‌های فرهیخته این بود که تا آنجایی که امکان دارد آقای روحانی از شعارزدگی و پوپولیسم دوری کند و بیشتر به بیان مسائل واقعی جامعه بپردازد. به نظر من این سخن آقای روحانی که گفتند مقاومت شما در جریان هسته‌ای باعث به زانو درآمدن کشورهای غربی شد به شدت یادآور زمان احمدی‌نژاد و پوپولیسم اصولگرایان بود.همراه با بیان این که روحانی نباید این حرف‌ها را می‌زد مدعی شد: مردم برای شنیدن حرف‌های دیگری آمده بودند و از این نظر حتی سفرهای دور اول احمدی‌نژاد موفق‌تر بود… نباید روحانی گسترش پایگاه خود را با روش‌های متناقض انجام دهد و بشود آدم از اینجا رانده و از آنجا مانده(!) به نظر من مقداری از این سفر پوپولیستی بود؛ از جمله در خصوص وعده‌های زیاد دادن به مردم.او می‌افزاید: آقای روحانی باید تکلیف خود را مشخص کند که قصد دارد چگونه حکومت کند. آیا قصد دارد یک هوگو چاوز و یا احمدی‌نژاد دیگر باشد و با جمع کردن مردم در خیابان‌ها برایش هورا بکشند و یا اینکه رفتار دولت در حوزه عمومی را تغییر دهد.

بازی پیچیده منافقین با یک حلقه سیاسی

رابط گروهک‌های ضدانقلاب در نشریات زنجیره‌ای دوره اصلاحات می‌گوید اصلاح‌طلبان باید از حرکت‌های ساده به سمت حرکت‌های پیچیده‌ پیش بروند.عیسی سحرخیز مدتی در آغاز دولت اصلاحات مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد بود و در عین حال در پشت صحنه نشریات زنجیره‌ای فعالیت می‌کرد. او سپس به انتشار نشریه آفتاب مبادرت کرد که به حلقه ارتباط طیفی از عناصر ضدانقلاب شامل نهضت‌ آزادی، گروهک ملی-مذهبی، برخی چپ‌های آمریکایی فراری (نظیر محسن حیدریان و بابک امیرخسروی) و افراطیون حزب مشارکت تبدیل شد. او زمانی مدعی پیگیری تشکیل جبهه فراگیر دموکراسی با کمک گروهک نهضت آزادی بود.وی که اخیرا نیز به همراه گروهک «انجمن دفاع از مطبوعات» به ملاقات هاشمی رفته، در مصاحبه با روزنامه اجاره‌ای – زنجیره‌ای آرمان می‌گوید: اصلاح‌طلبان باید مانند انتخابات گذشته از حرکت‌های ساده به سمت حرکت‌های پیچیده پیش بروند و در عین حال نباید جریان مقابل را دست کم بگیرند. همین حرکت‌های پیچیده سبب سردرگمی آنان شد جریان مقابل اصلاح‌طلبان دقیقا نمی‌دانستند با چه جریان و چه اشخاصی روبرو خواهند بود.

وی با بیان اینکه روحانی نباید سیاست یکی به نعل و یکی به میخ را در پیش بگیرد، درباره نقش هاشمی و خاتمی در دولت جدید می‌گوید: ما باید از دادن یک نقش صددرصدی به افراد خودداری کنیم. من معتقدم ما با یک حلقه به هم متصل سیاسی روبه‌رو هستیم که نمی‌توان برای افراد نقش زیادی در آن قائل شد. این حلقه‌های به هم پیوسته سیاسی ما را به یک نقطه می‌رساند. انتخابات 76 ما را به انتخابات 1380 می‌رساند، سپس به انتخابات 84، و بعد 88 و بعد هم انتخابات سال 92 هر کدام از این تجربیات به ما نشان می‌دهد که روی چه کسانی باید سرمایه‌گذاری کرد و روی چه کسانی نباید برنامه‌ریزی انجام داد. حمایت آقای هاشمی از دولت روحانی هوشیارانه است. این استراتژی صحیح  و منطقی است. اول اینکه خطاها و اشتباهات دولت به گردن آقای هاشمی نمی‌افتد یا بر عکس هم مصداق دارد. آقای هاشمی به گونه‌ای حلقه اتصال جریان‌هایی هستند که با جریانی  که در 8 سال گذشته بر کشور حاکم بوده، مخالف است. ایشان به خوبی توانسته یک حلقه‌ای ایجاد کند که در آن به صورت توأمان و همزمان آقای روحانی، سیدحسن خمینی، ناطق نوری، آقای خاتمی و حتی عبدالله نوری حضور دارد.

سحرخیز می‌افزاید: این حلقه باید فارغ از نامگذاری‌ها و خط‌گذاری‌هایی چون محافظه‌کار، اصلاح‌طلب یا کارگزارانی، در یک حرکت همگرایانه و متحد، کار خودش را همچنان به پیش ببرد. نقش آقای هاشمی همانند نقش آقای خاتمی و در کنار آقای ناطق نوری به نظر من بسیار مهم است. ما نباید به این افراد به صورت انفرادی نگاه کنیم. حتی نباید یکی از این بزرگان را به عنوان چهره شاخص مطرح کنیم و نقش بقیه را کمرنگ جلوه بدهیم بلکه همه باید روی این جمع و این حلقه اتصال سرمایه‌گذاری کنند و در زمان‌های لازم از آن بهره ببرند.به گفته وی اصلاح‌طلبان باید برای انتخابات مجلس و خبرگان برنامه‌ریزی و سازماندهی کنند.

یادآور می‌شود سحرخیز در نشریات زنجیره‌ای به طیفی از عناصر ضد انقلاب مقیم داخل و خارج سرویس می‌داد چندان که جمشید اسدی مهرماه سال 88 فاش کرد: «سحرخیز در دوران خاتمی روزنامه اخبار اقتصاد را منتشر کرد. من هم دلشاد از راه افتادن نشریه‌ای اصلاح‌طلب. اما تردید داشتم که اگر مقاله‌ای برای او بفرستم چاپ کند. به هر حال مقالاتم را برای عیسی فرستادم و او آنها را چاپ کرد. سحرخیز  سپس ماهنامه آفتاب را منتشر کرد. حالا بیش از پیش خواهان همکاری با او بودم. مقاله‌ای فرستادم که چاپ شد. سپس مقاله دیگری فرستادم اما مهم‌تر مقاله سومی بود که بسیار می‌خواستم در ایران چاپ شود اما من گمان نمی‌کردم شدنی باشد اما عیسی با شیردلی در برابر فشار ارتجاع، آن را چاپ کرد… شاید نوشتن این نوشته  دوستی خاله خرسه باشد چرا که حالا سازمان اطلاعات همین یک کلمه را تبدیل به مدرک جدیدی علیه عیسی می‌کنند و می‌نویسند فلانی اعتراف کرد در ارتباط با سحرخیز بوده است».

نشریه آفتاب در حالی به خاطر تخلفات عدیده توقیف شد که کروبی رئیس مجلس تأکید کرده بود این نشریه به حضرت امام(ره) توهین کرده است. سحرخیز همچنین سال 84 مدعی شده بود باید بهایی‌ها و همجنس‌بازها نیز حق رئیس‌جمهور شدن داشته باشند! وی از عوامل پشت پرده نشریاتی بود که آقای هاشمی را عالیجناب سرخپوش قتل‌های زنجیره‌ای خواندند.وی در انتخابات شورای شهر دوم تهران (سال 82) نامزد انتخابات شد که بیش از 10 هزار رأی کسب نکرد.

تئوریسین درازگوش تروا به غلط‌کردم افتاد!

اظهارات طنزنویس متواری نشریات زنجیره‌ای در مصاحبه با صدای آمریکا باعث جنجال و مجادله در میان محافل مختلف اپوزیسیون شد.«ابراهیم-ن» اخیرا در میزگرد صدای آمریکا اعلام کرده بود 7 درصد مردم ایران فکر می‌کنند باید حکومت از بین برود.وی همچنین گفته است: افرادی که از ایران آمده‌اند بیرون، فقط شاید 5 درصد اینها سیاسی هستند.او همچنین گفته که؛ 30 سال از دهه 60 و اتفاق سال 67 [اعدام منافقین پس از عملیات مرصاد] را باید ولش کرد، تمام شد. کسی اصلا یادش نیست. به نظر اصلا نباید این داستان را بهش توجه کرد.
«ابراهیم-ن» از جمله عناصری بود که در فتنه و التهاب سال 88، اقدام به معرکه‌گیری در محافل رسانه‌های ضدانقلاب می‌کرد و از جمله خواستار اجرای تاکتیک اسب تروا در راهپیمایی 22 بهمن 88 شد اما رسوایی پیش آمده باعث شد تا اپوزیسیون معترض وی شده و او را واضع تاکتیک درازگوش تروا بخواند.

در پی اظهارات نامبرده، برخی عناصر ضدانقلاب در بالاترین، فیس‌بوک، از او به عنوان دلقک یاد کرده‌اند. در همین حال بالاترین در مطلبی تصریح کرد «سخنان سخیف او مشابه حرف‌هایی است که حسین شریعتمداری در کیهان درباره کم‌شمار بودن مخالفان می‌گوید. کیهان نیز در سال 88 و 89 تجمعات را 50 نفری 200 نفری عنوان می‌کرد. حالا ابراهیم [ن] از مخالفان 7 درصدی سخن بر زبان می‌آورد و می‌خواهد بعد از این همه سال حضور در خارج کشور برای حاکمیت خوش‌رقصی کند.سایت خود‌نویس نیز در این باره نوشت: مخاطب ابراهیم [ن] این اظهارات نه اپوزیسیون بلکه مقامات جمهوری اسلامی هستند و او می‌کوشد پالس‌هایی برای روز مبادا بفرستد.

خودنویس می‌افزاید: طرح اسب تروای ایشان موجب دستگیری مخالفان و در واقع نقطه شکست جنبش سبز بود، و بسیج توانست تمام جمعیتی را که به پیشنهاد ایشان با شکل و شمایل بسیجی بیرون آمده بودند را به نام طرفداران رژیم مصادره بکند. سؤال ما بسیار ساده است، در این برنامه ایشان بین خودشان و کسانی که خواهان سرنگونی این رژیم اهریمنی هستند خط‌کشی کردند، آیا طرح اسب تروای شما مگر برای سرنگون کردن رژیم و حکومت نبود؟ فریب مخالفان و اینکه خودتان را به شکل بسیجی‌ها دربیاورید و بعد از اینکه محوطه را اشغال کردید تریبون و بلندگو را در اختیار بگیرید و آنها را خلع سلاح کنید، آیا برای نان بیار کباب ببر با بسیج بود یا برای سرنگونی حکومت!؟ چرا امروز که از تمامی امکاناتی که مخالفان و کشور بلژیک در اختیار شما قرار داده بود و شما هم تا خرخره بدهکاری بالا آورده‌اید به طوری که اموال منزل شما را هم به وسیله شرکت‌ها و بانک‌‌های پرداخت کننده وام مصادره کرده‌اند، مجددا به فکر حفظ نظام و حمایت از روحانی و اصلاحات افتاده‌اید؟ درک تفاوت یک شیاد و دروغگوی فرصت‌طلب با انسان‌های صادق تنها در یک مطلب است؛ بازنگری در رفتار و اعمال آنان».

*خراسان

هشدار درباره شوک جديد معوقات بانکي

بر اساس گزارشي که اخيرا توسط يکي از نهادهاي نظارتي تهيه شده، با اشاره به بخشنامه جديد بانک مرکزي براي کاهش قابل توجه شعب تعدادي از موسسات مالي – اعتباري و بانک ها، اين اقدام فاقد پشتوانه علمي و اجرايي در نظام بانکداري دانسته شده و آمده است که وصول بسياري از معوقات در ارتباط تنگاتنگ با اطلاعات کارمندان و مديران شعب است و کاهش تعداد شعبه ها به اين صورت، باعث اخراج تعداد قابل توجهي از اين پرسنل و در نتيجه پيچيده تر شدن اخذ معوقات و تسهيلات از اشخاص مي شود.

 

ممنوعيت تاسيس روستا و شهر جديد در تهران

بر اساس ابلاغيه روزهاي اخير شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران به مسئولان پايتخت، مقرر شده از اين پس مواردي چون عدم ايجاد نقطه سکونتي جديد تحت عناويني چون شهر، روستا، شهر جديد و شهرک، عدم تغيير در تقسيمات سياسي در محدوده شهري تهران و عدم تغيير خط محدوده و حريم نقاط جمعيتي موجود با توجه به حريم پايتخت به صورت جدي اجرايي شود.

*ایران

روحانی در کانون خبر اجلاس داووس

خبر اول این که پس از یک دهه بار دیگر از رئیس جمهور ایران برای حضور در اجلاس داووس، دعوت شده است. حضور دکتر حسن روحانی در این اجلاس و سخنرانی وی، به محور تحلیل‌های رسانه‌های آلمانی بدل شده. کما این‌که خبرگزاری آلمان دکتر روحانی را محور نشست امسال داووس معرفی کرد. به گزارش  شبکه ایران(inn.ir) به نقل از د.پ.آ  برنامه هسته‌ای ایران، توافقنامه ژنو، بحران سوریه و کنفرانس ژنو2 مهمترین محورهای گفت‌و‌گوی شرکت‌کنندگان در چهل وچهارمین نشست مجمع جهانی اقتصاد (داووس) خواهد بود.درهمین رابطه هفته نامه آلمانی اشپیگل نیز درمطلبی با اشاره به این‌که امسال رئیس جمهوری ایران، کانون توجهات بین‌المللی در این مجمع اقتصادی است، نوشت: دوباره بعد از حدود یک دهه، یکرئیس جمهوری ازایران در اجلاس داووس شرکت می‌کند و البته انتظاراتی که نخبگان جهان درحیطه اقتصاد و سیاست از این میهمان ویژه دارند، بسیار بالا است. انتظار می‌رود حسن روحانی در سخنان خود در جمع سران سیاسی و اقتصادی شرکت کننده،همه کشورها را به سرمایه‌گذاری در کشورش فرا بخواند.

حضور سازمان هواپیمایی در مذاکرات ایران با 1+5

خبر دیگر این که معاون وزیر راه و شهرسازی از حضور نماینده‌ای از سازمان هواپیمایی کشوری در مذاکرات آتی کارشناسی با گروه 1+5 خبر داد.به گزارش تسنیم، علیرضا جهانگیریان با بیان این که این اقدام به منظور اعمال و انتقال نظر حاکمیتی در حوزه تحریم صنعت هوایی است، تصریح کرد: با بحث‌های کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که حضور نماینده سازمان هواپیمایی کشوری و انتقال نظرهای تخصصی می‌تواند به تقویت موضع کشور در این حوزه کمک کند.

مذاکره‌کنندگان ایرانی به روایت معاون جان کری

شنیدیم که معاون وزیر خارجه امریکا ‌ تیم  مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران را  متبحر،‌ حرفه‌ای و سرسخت توصیف کرد.به گزارش «انتخاب»، ویلیام برنز در گفت‌و‌گو با المانیتور گفت که مذاکره‌کنندگان دو کشور تلفنی و از طریق ایمیل با هم در تماس بوده‌اند.

بدهی 80 هزار میلیارد تومانی 30 نفر به بانک‌ها

با خبر شدیم که بدهی‌های بانکی کلان، همچنان خبر سازند؛ حال مربوط به مه آفرید خسروی باشند یا بابک زنجانی. آخرین خبر این‌که سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از بدهی 80 هزار میلیارد تومانی 30 نفر به بانک‌ها خبر داد.مصطفی افضلی‌فرد در جلسه شورای اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: 30 نفر از بدهکاران عمده و کلان بانکی که پرونده‌هایشان در کمیسیون اصل 90 مطرح است بیش از 80 هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهی دارند که در پرداخت آن سهل‌انگاری کرده و دست نگه داشته‌اند.

بازداشت بازیگر ایرانی – سوئدی در دبی

دست آخر این که یک بازیگر ایرانی – سوئدی در دبی بازداشت شد.به گزارش تابناک این بازیگر به اتهام در اختیار داشتن مواد مخدر در دبی به حبس ابد محکوم شد.این حکم روز چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه صادر شده و  وی پانزده روز برای درخواست تجدید نظر فرصت دارد. او به عنوان مدل در ۲۳ کشور مختلف با بیش از ۱۰۰ مارک همکاری کرده‌است.

*تهران امروز

دليل لغو سخنراني ابتكار

حجت‌الاسلام شيرمردي رئيس ستاد اقامه نمازجمعه تهران درخصوص لغو سخنراني معصومه ابتكار معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان حفاظت از محيط‌زيست در نمازجمعه اين هفته تهران، گفت: قرار بود به مناسبت روز هواي پاك يكي از مسئولان سازمان محيط‌زيست در نمازجمعه تهران سخنراني كند و خانم معصومه ابتكار هم براي سخنراني پيشنهاد شده بود اما وي به دليل مشغله و اينكه همراه رئيس‌جمهور در استان خوزستان است و به دليل مختصر كسالتي كه پيدا كرد نتوانست سخنراني كند.

مرگ مشكوك ايراني بازداشت شده در امارات

يكي از سه تبعه ايراني كه از چندي پيش در بازداشت ماموران امنيتي امارات متحده عربي بوده است، در زندان اين كشور به صورت كاملا مشكوك جان سپرده است. اخيرا اخباري مبني بر بازداشت سه تبعه ايراني مظنون به ربايش عباس يزدان پناه شهروند ايراني توسط ماموران امنيتي امارات متحده عربي منتشر شد. پيش از اين مقامات ايراني خواستار فراهم شدن دسترسي كنسولي به اين افراد شده بودند. براساس اين گزارش، مقامات امارات تاكنون درباره علت جان سپردن اين تبعه ايراني توضيحي نداده‌اند.

رژيم صهيونيستي از بين خواهد رفت

محسن پاك‌يين سفير ايران در جمهوري آذربايجان روز پنج‌شنبه در گفت وگو با مجله خبري «سيمسار.آذ» آذربايجان گفت: امروز رژيم صهيونيستي در تنگنا قرار گرفته است.وي با اعلام اين مطلب افزود: ا معتقديم همان گونه كه آپارتايد در سايه مقاومت مردم آفريقاي جنوبي از بين رفت، صهيونيسم هم به عنوان يك نظام نژادپرست و اشغالگر از بين خواهد رفت.

دفاع كوبا از مواضع هسته‌اي ايران

مجيد تخت روانچي، معاون اروپا و آمريكاي وزارت خارجه كشورمان در ادامه سفر منطقه‌اي خود به آمريكاي لاتين، در هاوانا با برونو رودريگز، وزير امور خارجه كوبا ديدار و گفت‌وگو كرد. وزير امور خارجه كوبا در اين ديدار ضمن ابراز رضايت از دستاوردهاي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران در ماه‌هاي اخير و به ويژه مذاكرات با گروه 5+1 ، استفاده از انرژي صلح‌آميز هسته‌اي را حق مسلم كشورمان بر اساس مقررات بين‌المللي دانست و بر حمايت كوبا از مواضع جمهوري اسلامي ايران در اين خصوص تاكيد كرد.

تلاش دشمن براي ايجاد فرقه‌هاي انحرافي

حجت‌الاسلام علوي وزير اطلاعات در جمع سران عشاير شهرستان شوش با بيان اينكه دشمن از نفوذ مذهب تشييع در دنيا خشمگين است، اظهار داشت: تلاش دشمن براي ايجاد فرقه‌هاي انحرافي در نقاط مرزي به‌ويژه مناطق عرب‌نشين است تا انتقام خود را از مذهب تشيع بگيرد. وي گفت: دشمن در نيات خود در رسيدن به اهداف، كور خوانده است و مردم ولايت‌مدار اين خطه با تمام وجود دوستي خود را با اهل بيت نشان مي‌دهند.

عزم دولت براي مبارزه با فساد اقتصادي

حجت‌الاسلام مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري با اشاره به عزم جدي دستگاه قضا براي مبارزه با مفاسد اقتصادي، اظهارداشت: در پرونده‌هاي فساد مالي، دغدغه اصلي قوه قضائيه، بازگرداندن پول به بيت‌المال است. وي افزود: دولت به شكل گسترده‌اي در حال فراهم كردن بستر فرهنگ‌سازي براي جلوگيري از بروز فساد اقتصادي در نظام است.

بازداشت دومين همدست عامل حمله به سفارت ايران

برخي منابع امنيتي لبنان از دستگيري يك همدست ديگر ماجد الماجد سركرده گروه تروريستي عبدالله عزام در شرق لبنان خبر دادند كه مسئوليت حمله اخير به سفارت ايران در بيروت را برعهده گرفته بود.

*جمهوری اسلامی

* خبرهاي جديد، مسائل پشت پرده شكايت نمايندگان از وزير علوم را افشا مي‌كنند. يكي از نمايندگان كه از وزير علوم به كميسيون اصل90 مجلس شكايت كرده است، گفت: نمايندگان شكايت كننده خواهان دسترسي به پرونده‌هاي دانشجويان ستاره‌دار هستند و درصورتي كه اين خواسته برآورده نشود، تقاضاي تحقيق و تفحص مي‌كنند. جبار كوچكي زاده در گفت و گو با ايرنا خبر داد طيب زاده از مسئول حراست و گزينش وزارت علوم خواسته است به اين پرونده‌ها نگاهي بيندازد اما مانع او شدند. در همين حال سايت آفتاب مدعي شد علت مخالفت يكي از نمايندگان مجلس با رضا فرجي دانا لغو بورسيه وي در دولت جديد بوده است. گويا اين نماينده مجلس همراه چند تن از نزديكان رئيس دولت سابق در دوره دكترا در يكي از دانشگاه‌هاي شمال كشور پذيرفته شده بودند كه با اعتراض هيات علمي اين دانشگاه اين بورسيه لغو مي‌شود.

* يك منبع آگاه در كويت از گفتگوي وزير مشاور در امور خارجي بحرين و معاون وزير امور خارجه ايران خبر داد. به گزارش مهر، غانم ابوالعينين و حسين امير عبداللهيان در حاشيه نشست بررسي اوضاع انساني سوريه در كويت با يكديگر دقايقي گفتگو كردند. هنوز هيچگونه جزئياتي از اين ديدار منتشر نشده است. سطح روابط تهران در بحرين به دليل اوضاع در بحرين كماكان در حد كاردار است.

*قدس

سفر ناگهانی نتانیاهو به اردن

مشرق: نخست وزیر رژیم صهیونیستی پنجشنبه در سفری ناگهانی راهی اردن شد و با پادشاه این کشور دیدار کرد. به نظر می‌رسد که هدف از این سفر کشف محتوای مذاکرات طرف اردنی با وزیر خارجه ایران و یا ابلاغ پیامی به «امان» باشد.

نتیجه 10 سال برنامه ریزی

ایرنا: سیروس ناصری عضو تیم پیشین مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران توافقنامه ژنو را «دستاوردی بزرگ» و نتیجه 10 سال برنامه ریزی مستمر و تلاش پیوسته مسوولان مقاطع مختلف دانست.

تکذیب شایعه مرگ دیکتاتور

جهان: در حالی که برخی از رسانه‌ها از مرگ علی عبدا… صالح دیکتاتور سابق یمن خبر داده بودند معاون وی حال وی را مناسب توصیف کرد.

اعتراف آمریکا درباره حمله شیمیایی دمشق

جهان: نتایج بررسی های دو کارشناس ارشد تسلیحاتی آمریکایی نشان می دهد که ارتش سوریه در حمله شیمیایی به منطقه غوطه شرقی در حومه دمشق در مردادماه سال جاری هیچ نقشی نداشته است.

تهران 3 بار لرزید

بر اساس آخرین آمارها از مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه تهران سه بار لرزیده است. این سه زلزله ویرانی به همراه نداشته است.

پُست مشاور بانوان حذف نشده

تابناک: شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: پست مشاور بانوان از سوی معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری صرفا در حال بازنگری است و حذف آن صحت ندارد.

مرگ مشکوک یک ایرانی در امارات

فارس: یکی از سه تبعه ایرانی که از چندی پیش به اتهام ربایش «عباس یزدان پناه» شهروند ایرانی، در بازداشت مأموران امنیتی امارات متحده عربی بود، در زندان این کشور به صورت کاملاً مشکوک جان سپرد.

جعل خبر درباره جزایر ایرانی

شبکه خبر: سفارت ایران در ابوظبی، اخبار جعلی منتشر شده درباره جزایر سه گانه ایرانی را تکذیب کرد

 

 

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

0
0
رای ها
رأی دهی به مقاله
برای آگاهی دیگران به اشتراک بزارید
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
”QR:
 • آخرین اخبار
 • البرز رتبه چهارم طلاق در کشور است
  مشکلات البرز با پیشگامی حل می‌شود؟/ استاندار البرز؛ گروه‌های پیشگام طرح و برنامه بدهند
  هفتمین سالگرد شهید محمد اینانلو
  ۱۱۷ بیمار با علائم کرونا تحت مراقبت درمانی قرار دارند
  خطیب‌زاده
  به دنبال یک توافق پایدار و قابل اتکا در وین هستیم/ از سرعت پیشرفت مذاکرات راضی نیستیم
  فرمانده کل سپاه: بخشی از انتقام سخت هنوز باقی مانده است
  فیلم/ تحریم های ظالمانه 70 ساله مستکبران بر ملت ایران
  غیرت دینی عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف است
  دستگیری فروشنده مواد مخدر در فردیس
  فعال شدن کارگاه صنایع دستی رایگان در فردیس
  آتش سوزی در یک کارخانه کارتن‌سازی ۱۲ مصدوم به جای گذاشت
  کالاهای اساسی مردم در بازار به میزان کافی وجود دارد
  سرپرست فرمانداری اشتهارد منصوب شد
  مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی برمبنای بصیرت، ولایتمداری و دینداری است
  شهید حاج قاسم سلیمانی مجاهد در راه خدا و درس آموخته مکتب اهل بیت(ع) است
  علامه مصباح یزدی مظهر قدرت نرم انقلاب بود
  حاج قاسم الگوی استقامت و میهن پرستی / مراسم بزرگداشت مردمی سردار سلیمانی در البرز برگزار شد
  انشعاب های غیرمجاز برق در البرز جمع آوری شدند
  بازیکنان تیم نصر فوتسال فردیس به تیم ملی دعوت شدند
  دستفروشان فردیس ساماندهی شدند/بساط مغازه داران جمع نمی‌شود!
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...
  0
  افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
  ()
  x