تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

عده‌ای به اسم دور زدن تحریم‌ها، ملت و منافع ملی را دور زدند

  • کد خبر : 14829
  • 27 دی 1392 - 7:36
عده‌ای به اسم دور زدن تحریم‌ها، ملت و منافع ملی را دور زدند

رییس‌جمهوری با بیان این‌که پیشرفت در سایه آرامش و امنیت حاصل می‌شود، گفت: در استان خوزستان وحدت خوبی بین مردم، عشایر، قومیت‌ها و گروه‌های مختلف وجود دارد و این وحدت ارزشمند است و نباید بگذاریم هیچ خناس و شیطانی در صف واحد شما خلل ایجاد کند.

 

 

 

 

به گزارش حوزه دولت کمال مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس جمهوری در آخرین روز سفر خود، در نشست شورای اداری استان خوزستان حضور یافت و با بیان این که پیشرفت در سایه آرامش و امنیت حاصل می‌شود گفت: در استان خوزستان وحدت خوبی بین مردم، عشایر، قومیت‌ها و گروه‌های مختلف وجود دارد و این وحدت ارزشمند است و نباید بگذاریم هیچ خناس و شیطانی در صف واحد شما خلل ایجاد کند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که به اتفاق بخش قابل توجهی از اعضای کابینه در این جلسه شرکت کرده بود، در جمع ائمه جمعه و نمایندگان مجلس و نیز مدیران استان خوزستان گفت: توسعه با آرامش ایجاد می‌شود و پیشرفت در سایه آرامش به دست می‌آید. اما برخی فکر می‌کنند اگر تند سخن بگویند، بهتر و کارشان پیش‌تر است. معتقدم هیچ کس نمی‌تواند دیگری را حذف کند و هیچ جناحی نمی‌تواند جناح دیگر را از بین ببرد. مگر می‌توان جناحی را در کشور از بین برد؟ نه این طرف می‌تواند و نه آن طرف قادر به چنین کاری است. ما باید دلها را به یکدیگر نزدیک کنیم و اگر اختلافی وجود دارد، آن را از بین ببریم.

بدون فضای وحدت و انسجام جامعه از بین می‌رود

رییس جمهوری با اشاره به سیره پیامبر(ص) با طرح این پرسش که آیا پیامبر رحمت ما اینطور رفتار می‌کرد؟ گفت: مگر پیامبر مردم را نمی‌شناخت؟ اما با همه به عدالت رفتار می‌کرد. ما نیز پیرو آن پیغمبر(ص) و امام صادق(ع) هستیم که همه اجازه سخن گفتن در محضر آنان را داشتند. باید افتخار کنیم که از مکتب امام باقر(ع) و امام صادق(ع) هستیم. معتقدم بدون فضای وحدت و انسجام جامعه از بین می‌رود و پیشرفت حاصل نمی‌شود. افتخار ما این است حکومتی داریم که پایه گذار آن امام خمینی بود و خلف صالح او مقام معظم رهبری راه ایشان را ادامه می‌دهند.
نباید بگذاریم در جامعه شکاف‌ها بیشتر شود، چرا که این خواست دشمن است و آنها از این موضوع خوشحال می‌شوند. باید قدرت ملی خود را بالا ببریم؛ قدرت ملی ما هم بدون توسعه و وحدت ملی امکان پذیر نیست. اگر می‌خواهیم به نقطه ای که مد نظرمان است برسیم، باید اختلافات را کنار بگذاریم.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که در امور فرهنگی و اقتصادی باید کارها را به مردم واگذار کنیم گفت: دولت فقط باید زمینه‌ها را مهیا و سرمایه گذاری کند اما کار اصلی برای ارتقای فرهنگ و اقتصاد کشور با مردم است؛ آنها باید قدم پیش بگذارند و کارها را در دست بگیرند.

رهبری، نقش تعیین کننده‌ای در سیاست‌های کلی نظام دارند

رییس جمهوری به انتقاداتی که اخیراً از سوی برخی به هیأت دولت و سیاست خارجی آن وارد شده، اشاره کرد و گفت: برخی متوجه نیستند که رهبری نظام، نقش تعیین کننده‌ای در سیاست‌های کلی نظام دارند. اختیار برخی از امور با ایشان است. ایشان باید تصمیم بگیرند. حالا این میان یک نفر هم پیدا می‌شود و حرفی می‌زند که برای چه به غربی‌ها لبخند می‌زنید؟ البته امیدوارم حرفشان از روی حسن نیت باشد. ما لبخند می‌زنیم تا منجر به لبخند مردم شود. آیا نباید با تحریم‌های ظالمانه مبارزه کرد؟ باید با دیپلماسی مشکل را حل کرد و ما از ابزار دیپلماسی استفاده می‌کنیم. آیا برداشتن تحریم‌ها کار بدی است؟ گویی عده‌ای انقلابی شده‌اند! گر چه سوابق آنها را می‌دانیم و از حرف‌هایی که می‌زنند تعجب نمی‌کنیم.

عده‌ای به اسم اینکه تحریم را دور بزنند، ملت و منافع مردم را دور زدند

رییس جمهوری به یکی از کسانی که اخیراً به علت فساد اقتصادی و دور زدن تحریم‌ها بازداشت شده است اشاره کرد و گفت: دیدید که یک نفر معرفی و سپس گرفتار شد. دیگرانی هم هستند که باید معرفی شوند. در دوران تحریم‌ها، عده‌ای به اسم اینکه تحریم را دور بزنند، ملت و منافع مردم را دور زدند.

حمایت مردم از دولت افزایش یافته است

دکتر روحانی افزود: شعار ما از روز نخست این بود که باید با جهان تعامل سازنده داشته باشیم. هیچ چیز را هم مخفی نکردیم؛ هر کاری کرده ایم به نفع منافع ملی کشور بود و از این پس نیز در انجام هر کاری که منافع کشور و مردم در آن باشد تردید نمی‌کنیم. من و همه دولت آماده ایثار و فداکاری برای این ملت بزرگ و مخلص هستیم و از تحریکات هیچ کس واهمه و هراس نداریم. طبق نظرسنجی‌هایی که دولت انجام داده و همچنین در نظرسنجی‌هایی که مخالفان انجام داده اند و خبرش رسیده است، حمایت مردم از دولت افزایش یافته است؛ چیزی جز لطف خدا، حمایت مردم و حمایت مقام معظم رهبری را نداریم و نداشته‌ایم و به عنایت حق و حضور مردم در صحنه امیداورم.

دکتر روحانی با بیان اینکه مردم باید به صحنه بیایند و آنها می‌توانند در تمام ابعاد پا پیش بگذارند و هدایت و اجرای برخی امور را بر عهده بگیرند گفت: دولت امنیت سرمایه گذاری را برای آنها تأمین می‌کند و اگر کسانی بخواهند در سرمایه گذاری سرمایه گذاران اخلال ایجاد کنند، دولت مقابل آنها می‌ایستد.

رییس جمهوری به نمایندگان مجلس در استان خوزستان و ائمه جماعات توصیه کرد که از سرمایه گذاران، به ویژه سرمایه گذاران منطقه دعوت به عمل بیاورند.

دکتر حسن روحانی افزود: باور کردنی نیست که در استان خوزستان که به آب‌های آزاد متصل است، مشکل بیکاری وجود داشته باشد.

رییس جمهوری به مشکلات سد گتوند هم اشاره کرد و گفت: پس از این سفر به مسئولان ابلاغ می‌کنم که در زمان کوتاه، گزارشی درباره گتوند تهیه کنند که گزارش به مردم هم اعلام خواهد شد. ممکن است حتی برخی ناراحت شوند اما دولت باید برای حل مشکل سد گتوند راه حل پیدا کند.

خرمشهر و آبادان به گردن ما حق دارند

دکتر روحانی همچنین با اشاره به این که منطقه آزاد آبادان و خرمشهر نه فقط به نفع این دو شهر، بلکه به نفع استان و حتی کشور خواهد بود گفت: خرمشهر و آبادان به گردن ما حق دارند. اولین روز خوشحالی ما در مهر ماه سال ۱۳۶۰ بود که اعلام کردند، حصر آبادان شکسته شد. یک سال بعد در سال ۱۳۶۱، خبر آزادی خرمشهر آمد؛ آزادی خرمشهر، غرور ملی کشور را یک بار دیگر احیاء و ترمیم کرد. وقتی خبر سقوط خرمشهر اعلام شد برای همه روز بسیار سختی بود. خیلی‌ها اشک می‌ریختند. صدامیان، با کمک تمام قدرت‌های جهان، شهر پاک و خرم ما را زیر چکمه‌های خود گرفته بودند و این برای هیچ کس قابل قبول نبود تا این که به همت رزمندگان، خرمشهر آزاد شد.

رییس جمهوری در پایان، یک بار دیگر به وحدت ملی اشاره کرد و گفت: ما یک ملت واحد هستیم و ایران یک خانواده است. سرنوشت همه ما یکی است. هر جای ایران آباد شود، در آبادانی کل کشور تأثیرگذار است. هر جا توسعه نیابد هم اثر منفی خود را خواهد گذاشت. باید مشکلات را به همت مردم و با حضور آنها حل کرد.

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله
لینک کوتاه : https://kamalemehr.ir/?p=14829

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x