50 واحد صنفی آلاینده و مزاحم اخطار دریافت کردند

1
0
 

به گزارش کمال مهر به نقل از پایگاه خبری شهرداری کرج،‌ سیدرضا مساعد گفت: اقدام فوق در راستای اجرای قانون برنامه پنجم توسعه و با استناد به بند 20 ماده 55 قانون شهرداری‌ها انجام گرفته است.

وی افزود: طبق بند (ز) ماده 37 قانون نظام صنفی ضمن پایش و ساماندهی صنوف و مشاغل، اقدام به صدور اخطار به 50 واحد صنفی در هفته‌های گذشته کردیم که این اقدام با هدف استانداردسازی مشاغل مزاحم و آلاینده در سطح منطقه صورت گرفته است.

مساعد صدور این اخطارها را بر مبنای نظر کارشناسان و براساس قانون دانست که مصداق مزاحمت و آلایندگی‌ در شهر را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: این مصادیق شامل مواردی چون سد معبر، ایجاد نازیبایی در منظر شهری، مزاحمت برای همسایه‌ها، ترافیک، آلودگی صوتی، تولید دود، فاضلاب، آلودگی هوا و آب و خاک است.

مدیر منطقه یک شهرداری کرج خاطرنشان کرد: مشاغلی که شامل این نوع مزاحمت‌ها برای شهر و شهروندان شوند جزیی از مشاغل مزاحم و آلاینده شناخته می‌شوند.

وی تصریح کرد: این مشاغل خود به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ مشاغلی که قابلیت استانداردسازی داشته و با لحاظ کردن ضوابط و مقررات می‌توانند در محل خود باقی بمانند. دسته دوم نیز شامل مشاغلی هستند که در هر صورت باید به حریم یا بیرون از شهر انتقال داده شده و در مجتمع‌های صنفی ساماندهی شوند.

مساعد گفت: به منظور شناسایی و پایش ضوابط استانداردسازی این واحدها، طرح پایش و استانداردسازی لازم برای تمامی واحدهای صنفی مذکور صادر شد تا در مدت زمان تعیین شده اقدام به رفع معایب صنف خود کنند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x