تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 19 July , 2024
2

اتاق‌های گاز افراطیون اروپایی در انتظار مسلمانان / دست دولت‌های غربی در جنایت علیه مسلمانان

  • کد خبر : 13680
  • 22 دی 1392 - 11:25
اتاق‌های گاز افراطیون اروپایی در انتظار مسلمانان / دست دولت‌های غربی در جنایت علیه مسلمانان

اسلام ستیزی و اسلام هراسی پدیده تازه‌ای در غرب نیست و تقریباً ریشه در تاریخ اروپا و به ویژه جنگ‌های صلیبی دارد. اما جریان‌های جدید اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی، پروژه‌ای کاملا هدفمند و طراحی‌شده از سوی صهیونیسم بین الملل است که با بهره گیری از ابزارهای متنوع و تاکتیک‌های پیچیده به صورت پر دامنه‌ای در حال اجراست.

به گزارش کمال مهر؛ چند روز قبل اخباری توسط رسانه‌ها مخابره شد مبنی بر اینکه گروه‌های راست‌گرای افراطی اروپا با راه‌اندازی صفحه‌ای در شبکه به اصطلاح اجتماعی فیسبوک با عنوان “مقابله با اسلامی‌سازی اروپا”، شهروندان اروپایی را به قتل مسلمانان دعوت کردند!

این گروه اسلام‌ستیز ضمن پوشش اخبار مربوط به کشتار مسلمانان در نقاط مختلف جهان به‌ ویژه آفریقای مرکزی، از شهروندان اروپا خواست از افراط‌گرایان مسیحی که در حال کشتار پیروان اسلام هستند، الگو بگیرند و هرجا که فردی با مشخصات اسلامی یافتند به قتل برسانند!

در این صفحه علاوه بر توهین به مقدسات اسلامی و مسلمانان، حامیان گروه‌های اسلام‌ستیز از روش‌های اخراج پیروان اسلام از اروپا سخن می‌گویند و درباره قتل آنان گفت‌وگو می‌کنند.

این صفحه اینترنتی در حال حاضر توسط ۹ هزار نفر از حامیان گروه‌های نژادپرست مورد بازدید قرار گرفته است و با وجود اینکه گروه‌های اسلامی محتوای نژادپرستانه این صفحه را به فیسبوک گزارش داده‌اند، با این وجود و علی رغم شعارهایی که مدیران این شبکه مجازی در رابطه با جلوگیری از هرگونه رفتار نژاد پرستانه سر می‌دهند، هنوز هیچ اقدامی برای حذف یا انسداد این صفحه صورت نگرفته است!

عدم اقدام مسئولین با رویکرد اتخاذ شده توسط گردانندگان و اعضای این صفحه نژادپراستانه و مروج “اسلام هراسی” در حالی اتفاق می‌افتد که چندی پیش نوجوانی به نام “جاستین کارتر” ۱۹ ساله در تگزاس به خاطر نوشتن کامنت‌های توهین‌آمیز در فیس‌بوک به زندان افتاد و دادگاه برای او ۸ سال حبس در نظر گرفته شد!


“جاستین کارتر”

“جاستین کارتر” پس از اتمام بازی در بازی “لیگ افسانه‌ها”، کامنتی در شبکه‌های اجتماعی گذاشت که موجب شد از زمستان سال گذشته در زندان به سر ببرد.

آنچه در این میان بیش از پیش جلب توجه می‌کند رویکردهای دوگانه غرب با موضوعاتی از این دست می‌باشد که از یک طرف با دامن زدن به “اسلام‌هراسی” شهروندانش را نسبت به دین مبین اسلام بدبین می‌سازد و محملی برای گروه‌های نژادپرستانه و ضددین فراهم می‌آورد که تا زنده زنده سوزاندن یک انسان در خیابان پیش می‌رود و واکنش مناسب نسبت به آن صورت نمی‌گیرد، در طرف مقابل اعتراض علیه رفتارهای نژادپرستانه و اقدامات اسلام هراسانه با برخورد مواجه می‌گردد.

اگر چه اسلام ستیزی و اسلام هراسی پدیده تازه‌ای در غرب نیست و تقریباً ریشه در تاریخ اروپا و به ویژه جنگ‌های صلیبی دارد اما جریان‌های جدید اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی، پروژه‌ای کاملا هدفمند و طراحی‌شده از سوی صهیونیسم بین الملل است که با بهره گیری از ابزارهای متنوع و تاکتیک‌های پیچیده به صورت پردامنه‌ای در حال اجراست.

اسلام ستیزی پدیده نوظهوری در جهان نیست. در واقع اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی از دیرباز در دستور کار استکبار و نظام سلطه جهانی قرار داشته است.

اسلام هراسی یا منفی نمایی‌های غیرعقلانی از اسلام و مسلمانان، ریشه در فراز و فرودهای تاریخی، رویکردهای سیاسی هدایت شده و آسیب‌های ابزارهای معرفت‌شناسانه غرب دارد. با توطئه برنامه‌ریزی شده غرب در طرح ریزی سناریوی حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ با کمک عامل کلیدی خود یعنی “اسامه بن لادن”،  اسلام هراسی وارد فاز جدید و پیشرفته‌ای شد.

امروزه پدیده اسلام گرایی با عناوین مختلف اسلام سیاسی، بنیادگرایی، افراط گرایی و حتی تروریسم و مانند آن در ادبیات غرب یکسان و به یک معنا مورد استفاده قرار می‌گیرد و در گفتمان غربی معمولاً عمل گرایی اسلامی را پدیده‌ای کم و بیش واحد معرفی می‌کنند.

چه بر چسب آن “اسلام گرایی” باشد چه اسلام سیاسی یا “بنیادگرایی اسلامی” آن را در مقابل عمل به اسلام به عنوان یک دین از سوی مسلمانان معمولی قرار می‌دهد. نکته قابل توجه در این زمینه وجود نوعی دوگانگی میان اسلام به عنوان دین مسلمانان عادی معقول که برای آنان اسلام مسئله‌ای مربوط به تقوای فردی است، نه تعهد سیاسی که رهبران غربی آن را امری مسلم فرض می‌کنند با اسلام گرایی یا اسلام سیاسی است.

چشم اروپا در برخورد با اکثر پدیده‌ها به نوعی به سوی آمریکاست. با توجه به جو ضد اسلامی حاکم بر آمریکا اروپا نیز نمی‌توانست خود را از این “رفتارهای متمدنانه غربی” به دور نگه دارد. با توجه به شدت گرفتن حملات علیه مسلمانان در اروپا، در ماه آوریل ۲۰۱۲ سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی درباره وضعیت جوامع اسلامی در کشورهای اروپایی تایید کرد که مسلمانان در بسیاری از کشورهای اروپایی با انواع تبعیض و برخوردهای منفی مواجه هستند.

عفو بین‌الملل در گزارش ماه آوریل خود مشخصا به وضعیت مسلمانان در بلژیک، فرانسه، هلند، اسپانیا و سوییس اشاره کرده و موارد متعددی از تبعیض در این کشورها از جمله ممنوعیت حجاب و ساختن اماکن مذهبی توسط مسلمانان را تایید کرد.

این گزارش حاکی از آن بود که فرصت‌های شغلی از زنان مسلمانی که حجاب دارند دریغ می‌شود و دختران مسلمان تنها به دلیل مذهب و اعتقادات خود از حضور در بسیاری از کلاس‌های آموزشی محروم می‌شوند. در مقابل رهبران احزاب سیاسی در اروپا به جای اینکه با رفتارهای تبعیض آمیز و غیرمنصفانه با مسلمانان مقابله کنند؛ اغلب حتی برای به دست آوردن آرای تندروها با آنان همراهی می‌کنند.

رسانه‌ها به گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که تمام تقصیرها به گردن مسلمانان بیافتد. مسلمانان در اروپا با خطرات و تهدیدات بسیار جدی مواجه هستند. تعداد حملاتی که علیه مسلمانان و مساجد آنان در کشورهای اروپایی صورت می‌گیرد بسیار زیاد است و متاسفانه سیاستمداران غربی نیز در نفرت افکنی علیه مسلمانان دخالت دارند.

تصویری که در ذیل مشاهده می‌کنید مربوط به زن جوانی است که در حال حاضر در بیمارستان شهر “مونپلیه” بستری است. هم‌اتاقی این زن مسلمان که بدون اطلاع وی از او عکس گرفته است این تصویر را در این سایت منتشر کرده و زن مسلمان را که به دعا و راز و نیاز مشغول بوده به باد استهزا گرفته است. اظهارات “Islamophobic” (اسلام هراسانه)که همراه عکس (بدون اطلاع قربانی گرفته شده) و بدون شک استفاده گسترده از این دست صفحات، گرایشات نژادپرستانه و ضد اسلامی مروجان این اندیشه شیطانی را بیش از پیش برملا می‌سازد.

یکی دیگر از پست‌های اعضای این گروه نژادپرست پرده از اهداف شوم و نیت مرگبار آنان برمی‌دارد مربوط به فردی با نام “اریک”  است که به زعم خود از “هیتلر” می‌خواهد، مسلمانان را در اتاق‌های گاز” از بین ببرد.

“اسلام‌هراسی” پدید آمده در اروپا حاصل تحولاتی اعم از تاریخی و مربوط به زمان حال است. آنچه در این میان حائز اهمیت است، عملکردی است که دولت‌ها، گروه‌ها و سازمان‌ها باید در این خصوص اتخاذ کنند تا بتوان از شدت این حوادث کاست و نگرش‌ها را تغییر داد. دولت‌های غربی باید به “ایده چند فرهنگی” وفادار بمانند و آموزش‌های خود را در این مسیر جهت دهند.

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله
لینک کوتاه : https://kamalemehr.ir/?p=13680

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x