تارخ انتشار: سه‌شنبه 17 دی 1392 - 11:33
کد خبر : 12016
بازدیدها: 276

اخبار ویژه روزنامه های سه شنبه؛

دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد یا حیاط خلوت متهم فتنه؟!/ دردسر جديد رانندگان ايراني در کشور همسايه

کمال مهر؛ *کیهان منافع آمریکا در تقویت میانه‌روهای ایرانی است یک اندیشکده آمریکایی هشدار داد تصویب تحریم‌های جدید از سوی کنگره مرگ توافق ژنو است و دولت آمریکا را مانند 8 سال قبل دچار شکست سیاسی در مقابل ایران خواهد کرد.کالین کال معاون وزیر دفاع آمریکا در فاصله سال‌های 2009 تا 2011 در تحلیلی که [&hellip

کمال مهر؛


*کیهان

منافع آمریکا در تقویت میانه‌روهای ایرانی است

یک اندیشکده آمریکایی هشدار داد تصویب تحریم‌های جدید از سوی کنگره مرگ توافق ژنو است و دولت آمریکا را مانند 8 سال قبل دچار شکست سیاسی در مقابل ایران خواهد کرد.کالین کال معاون وزیر دفاع آمریکا در فاصله سال‌های 2009 تا 2011 در تحلیلی که از سوی «مرکز امنیت آمریکای جدید» منتشر شده نوشت: توافق موقت ژنو، برنامه هسته‌ای ایران را در قبال تخفیف مختصری در تحریم‌ها به حال تعلیق درمی‌آورد تا به این ترتیب امکان گفت‌وگوهای بیشتر برای حل و فصل جامع یکی از دشوارترین چالش‌های جهان فراهم شود. با این حال و به رغم دستیابی به توافق شاخص اخیر، ده‌ها تن از سناتورها در اواخر دسامبر طرح جدیدی را برای اعمال تحریم‌های نفتی و مالی جدید علیه ایران ارائه کردند. سنا می‌تواند خیلی زود و بعد از تعطیلات ماه ژانویه در این خصوص رأی خود را صادر کند. لابی‌های قدرتمند در حمایت از این لایحه به تکاپو افتاده‌اند و امکان دارد که لایحه مذکور تصویب شود.

وی می‌افزاید: این کار با بررسی‌های اطلاعاتی غیر طبقه‌بندی شده‌ای که نشان می‌دهند اعمال تحریم‌های جدید احتمال دستیابی به یک توافق هسته‌ای موفقیت‌آمیز و جامع با ایران را از بین خواهد برد، مغایرت دارد. هواداران این لایحه خاطرنشان می‌کنند که تحریم‌های پیشنهادی جدید در صورت نقض مفاد توافقنامه ژنو از سوی ایران یا تداوم نیافتن مذاکرات برای دستیابی به توافق نهایی اجرا خواهند شد اما کاخ سفید هشدار داده که وضع تحریم‌های جدید در زمان حاضر با روح تعهدنامه ژنو مغایرت دارد. از سوی دیگر، این لایحه معیارهایی را ارائه می‌کند که تمامی کارشناسان مسایل ایران به اتفاق آنها را دست نیافتنی می‌دانند. از جمله اینکه باید تمامی برنامه غنی‌سازی ایران به طور کامل برچیده شود.

معاون سابق وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان کرد: طرفداران تحریم‌های جدید از جمله سناتور «رابرت مندز»، اعتقاد دارند «تحریم‌های کنونی ایران را پای میز مذاکره کشانده است و تهدید به اعمال تحریم‌های بیشتر ایران را به همکاری و حسن رفتار بر سر میز مذاکره ملزم خواهد کرد.» این برداشت از تأثیر تاریخی تحریم‌ها بر رفتار ایرانی‌ها نادرست است. بررسی دقیق رفتار ایرانی‌ها در طول چند دهه اخیر حاکی از آن است که تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی زمانی که در کنار ارجحیت‌ها و پویایی خاصی در سیاست داخلی قرار گرفته‌اند، مؤثر واقع شده‌اند اما اکنون یک امر روشن است و آن اینکه اعمال تحریم‌های جدید مسیر مذاکرات را منحرف می‌کند.کالین کال معتقد است: فشار آمریکا در سال‌های 2003 تا 2005 باعث شد سازش هسته‌ای در ایران و از سوی میانه‌روها قابل دفاع نباشد و منطق مقاومت حاکم شود. اکنون هم ایران به جای چند سانتریفیوژ از 19 هزار سانتریفیوژ پیشرفته برخوردار است و غنی‌سازی زیر زمینی فردو و 20 درصد را راه انداخته است.

استاد دانشگاه جرج تاون ادامه می‌دهد: رفتار ایران به روشنی نشان می‌دهد که هیچ رابطه جبری یا خطی بین «اعمال فشار بیشتر» و «امتیاز گرفتن بیشتر» از این کشور وجود ندارد. تحریم‌ها قطعاً بر تمایل ایران به توافق هسته‌ای تأثیر گذاشته اما شواهد تاریخی حاکی از آن هستند که مهم‌تر از فشارهای اقتصادی تعادل بین نیروهای سیاسی در داخل ایران است و تعامل بین این نیروها نقش تعیین کننده دارد. رهبر عالی ایران فراتر از غوغاهای سیاسی به نظاره می‌نشیند و تصمیم می‌گیرد. او تا زمانی مذاکره را می‌پذیرد که خط قرمزهای ایران رعایت شود. سنای آمریکا و اعضای کنگره باید این را بفهمند که منافع ملی کنونی آمریکا در این است که میانه‌روهای ایران بتوانند موقعیت حساس و شکننده‌ای را که در فضای سیاسی داخلی ایران به دست آورده‌اند، برای خود حفظ کنند. اصولگرایان در ایران معتقدند که سازش مقدمه امتیازگیری‌های بیشتر آمریکاست و آیت‌الله خامنه‌ای نیز با آنها هم‌عقیده است. وضع تحریم‌های جدید بلافاصله بعد از توافق معنادار ایران بعد از سه دهه، مهر تأییدی بر سوء ظن آنها خواهد بود.»

تحلیلگر اندیشکده آمریکایی در پایان تأکید کرد: لایحه پیشنهادی سناتورها برای تحمیل خواسته‌هایی مانند برچیدن کامل برنامه غنی‌سازی که آیت‌الله خامنه‌ای و اکثریت مردم ایران با آن مخالفند آن هم قبل از لغو تحریم‌های ضد ایرانی از سوی آمریکا، کار میانه‌روهای ایرانی را در جلب موافقت برای سازش بیشتر شدیداً سخت خواهد کرد.

عربستان در دامی افتاد که برای ایران گذاشته بود

رژیم سعودی در چاهی افتاد که دو سال پیش برای ایران کنده بود.داریوش  سجادی با اشاره به رسوایی عملیات تروریستی چندی پیش عربستان در لبنان که پای رئیس استخبارات این رژیم را نیز به میان کشیده نوشت: از مهرماه سال 1390 که کاخ سفید در یک هماوائی و هماهنگی کامل با دولت ریاض پروژه مبتذل و ساده‌لوحانه «مهدی ارباب سیار» مبنی بر قصد ایران جهت ترور سفیر عربستان در واشنگتن توسط یک دلال خرده پای خرید و فروش خودرو را کلید زد تنها دو سال زمان لازم بود تا در یک تغییر فاز یکصد و هشتاد درجه‌ای اکنون ریاض در همان دامی بیفتد که پیشتر برای ایران کنده بود.

وی خاطر نشان می‌کند: بدون تردید افشای عاملیت ریاض در حمله تروریستی به سفارتخانه ایران در لبنان با محوریت «ماجد الماجد» فرمانده سعودی گروه «عبدالله عزام» و آشکار شدن نقش مافیایی شاهزاده بندر در تجهیز مالی این سازمان تکفیری وابسته به القاعده  و نهایتا «مرده شدن» قابل توقع و «بموقع»(!) وی در بیمارستان را مجموعا می‌توان با بیان  قائم مقام فراهانی تفهیم و مفهوم کرد که؛ روزگار است آنکه گه عزت دهد گه خوار دارد چرخ بازیگر از این بازیچه‌ها بسیار دارد! همه شواهد موید آن است که کاخ‌های شنی عربستان در آستانه زوال و فروپاشی است.وی در عین حال زمزمه گاه به گاه سفر هاشمی به عربستان در شرایط تخاصم علنی و رفتارهای انتحاری رژیم سعودی را ناپختگی توصیف کرد.  گفته می‌شود  پسر بندربن سلطان جزو دستگیرشدگان عملیات تروریستی چندی پیش لبنان است.گفتنی است اتمام تلاش ایران برای ترور سفیر عربستان در آمریکا، یک دروغ شاخدار بود که حتی سر و صدا و اعتراض بسیاری از رسانه‌های آمریکایی را هم درآورد. اما دخالت عربستان در عملیات تروریستی لبنان و سوریه و عراق، یک واقعیت تلخ است که اسناد فراوانی از آن حکایت می‌کند.

دیپلمات فرانسوی: غرب می‌خواهد انحصار منافع تجاری غنی‌سازی را حفظ کند

سفیر سابق فرانسه در تهران فاش کرد بخشی از مخالفت کشورهای غربی با غنی‌سازی در ایران به انحصارطلبی اقتصادی و تجاری غرب باز می‌گردد.فرانسوا نیکولا در تحلیلی برای فارین پالیسی تأکید کرد: معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای در سال 1968 بنیانگذاری شد.این معاهده بین فعالیت‌های هسته‌ای قانونی و غیر قانونی خط‌کشی می‌کند. اما همچنان اعضا- شامل ایران- در مورد استفاده غیر صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای مورد تردید هستند و این در حالی است که این اعضا در کنار برخی دیگر از کشورهای عضو ان‌پی‌تی هستند که هسته‌ای شده‌اند.

از سوی دیگر 6 کشوری که با ایران در حال مذاکره هسته‌ای هستند، در مجموع بیشترین ذخایر اورانیوم غنی‌شده جهان را در اختیار دارند و احتمالاً تلاش‌های آنها برای محدود کردن ظرفیت غنی‌سازی ایران در واقع کوششی برای حفظ منافع تجاری خود است.وی در بخش دیگری از این تحلیل تصریح کرد: این یک هدف مشروع است که برنامه هسته‌ای ایران را به نحوی محدود کنیم که نتواند در جهت تولید سلاح هسته‌ای حرکت کند. در نظر گرفتن محدودیت‌هایی برای تأسیسات غنی‌سازی فردو و نطنز و تأسیسات آب سنگین اراک که می‌تواند پلوتونیوم تولید کند، در این رده‌بندی جای می‌گیرد. اما فرمول‌هایی که رئیس جمهور آمریکا و لورن فبیوس ارائه می‌کنند، نمی‌تواند مقامات تهران را قانع کند. به بیان دیگر اظهاراتی از این دست در توافقنامه 24 نوامبر ریشه ندارند که مبنای مذاکرات بعدی را تشکیل می‌دهد.

بی‌بی‌سی: خالی بسته بودیم توافق ژنو هیاهو برای هیچ است

شبکه بی‌بی‌سی در چند هفته پس از انتشار بیانیه ژنو تلاش کم‌سابقه و زاید‌الوصفی را به همراه برخی رسانه‌های جریان فتنه و شبه‌اصلاح‌طلب به کار بست تا بیانیه ژنو را تابوشکنی بزرگ، توافق بی‌سابقه در سه دهه گذشته و … معرفی کند اما اکنون می‌نویسد: توافق ژنو هیاهوی بسیار برای هیچ است. یک عبارت دو بار در متن توافق تکرار شده است. هیچ موضوع و یا مفهوم دیگری در این سطح از اهمیت نبوده است که دو بار در متن سند تکرار شود. در عین حال، این مطلب هم در شروع (در مقدمه) و در پایان متن توافق به صورت روشن ذکر شده است. در مقدمه توافق آمده است؛ «… این راه‌حل جامع به مثابه یک مجموعه منسجم خواهد بود که هیچ بخشی از آن مورد توافق قرار نمی‌گیرد مگر آنکه در تمامی بخش‌های آن توافق حاصل شود.» و در آخر توافق آمده است؛‌«در خصوص گام نهایی و هر یک از گام‌های میانی، این اصل اساسی که تا در مورد همه چیز توافق نشود، در خصوص هیچ چیزی توافق حاصل نمی‌شود اعمال می‌شود.»

بهمن آقایی‌دیبا کارشناس بی‌بی‌سی ادامه می‌دهد: برای پی بردن به معنای این عبارت، من بیش از چهارصد معاهده، سند، متن مذاکراتی، اعلامیه و اسناد بین‌المللی مربوط به سازمان ملل و نهادهای وابسته به آن را بررسی کردم. (هر کس می‌تواند عبارت مزبور را گوگل کند و بلافاصله همه این منابع را ملاحظه کند). در اسناد مزبور از این عبارت با عناوینی چون‌«اصل»، «اصل حقوقی»، «عبارت مقدس (مانترا)»، «قاعده طلائی» و نظیر آن یاد شده است. ولی چیزی که مهم‌تر از این عناوین است، نحوه شرح و معنی کردن این عبارت در اسناد مورد بررسی است.

بی‌بی‌سی می‌افزاید: این اصل در بسیاری از موارد ناظر بر این است که متن یا توافق مربوطه یک مجموعه است و این بدان معنی است که نقض یا عدم اجرای هر قسمت باعث نقض یا ابطال همه سند است. سند مربوطه یک مجموعه یکپارچه یا منسجم است که نمی‌توان روی قسمت‌های جداگانه آن به صورت جداگانه انگشت گذاشت و به آن جداگانه استناد کرد. بیرون آوردن هر قسمت از سند به معنی بی‌معنی شدن کل سند است. تا موقعی که توافق روی همه چیز صورت نگیرد، در هیچ موردی توافقی وجود ندارد. بر طبق اصل مربوط، همه توافقات در حالت اولیه و مقدماتی باقی می‌ماند تا زمانی که روی همه این مجموعه یا سند کلی توافقی حاصل شود. هیچ توافقی درباره هیچ قسمتی حاصل نمی‌شود تا زمانی که همه طرفها راجع به کل قضیه مربوطه به نقطه رضایتبخش برای همه آنها برسند.این تحلیل در پایان خاطرنشان می‌کند: با توجه به این نکات، می‌توان نتیجه گرفت که آنچه در ژنو بین ایران و دول دیگر «توافق» شده است، چیزی نیست جز قراری برای ادامه مذاکرات درباره مطالبی که همه آنها برای توافق بعدی باز است.

دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد یا حیاط خلوت متهم فتنه؟!

مهدی هاشمی از متهمان فتنه 88،‌تردد مکرر و روزانه‌ای به دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد در میدان شهید باهنر (نیاوران) تهران دارد.ندای انقلاب با انتشار این خبر نوشت: او روزگاری در طبقه ششم این ساختمان مسئولیت رئیس دفتری هیات امنای دانشگاه آزاد را بر عهده داشت که امروز این مسئولیت بر عهده برادر کوچکش یاسر است.در گذشته از طبقه ششم این ساختمان که امروز محل تردد وی است اسناد مهمی درباره برخی قراردادهای نفت و گاز، اسناد مالی غیرمرتبط با دانشگاه آزاد، اسناد محرمانه دولتی و نیز گزارش‌های مرتبط با یکی از متهمان فتنه 88 به دست آمده است.

این سایت در خبر دیگری نوشت: عمار، ک، بازداشتی فتنه 88 و از گردانندگان سابق سایت‌های بدنام وابسته به فتنه‌گران که پدر وی از استانداران زمان خاتمی بوده، قرار است به زودی به عنوان سردبیر خبرگزاری دانشگاه آزاد منصوب شود. پیش از این (نسرین.و) بازداشتی دیگر فتنه 88 به عنوان دبیر سیاسی روزنامه ایران منصوب شده بود.دانشگاه آزاد از مراکزی است که فتنه‌گران در گذشته در پوشش آن به برخی اقدامات ضدقانونی نظیر پولشویی و راه‌اندازی سایت و رسانه‌های مختلط جهت دروغ‌پراکنی علیه نظام استفاده کرده‌اند.

*خراسان

دردسر جديد رانندگان ايراني در کشور همسايه

بر اساس نامه چندي پيش مسئولان يکي از کشورهاي همسايه به مديران اجرايي کشورمان، رانندگان ايراني که قصد دارند با عبور از شهرهاي مرزي اين کشور به خارج از مرزهاي اين همسايه شمالي تردد کنند، الزاما بايد نام منطقه مرزي و شهر مرزي مورد تردد در رواديد آنها ذکر شود وگرنه دچار مشکلات در تردد خود خواهند شد.

 

دستور فوري تهيه سوابق توزيع برخي داروهاي خاص

بر اساس دستور مسئولان وزارت بهداشت به تعدادي از مسئولان دولتي و بخش خصوصي، مقرر شده آمار مربوط به توزيع داروهاي مربوط به برخي بيماري هاي خاص همچون هموفيلي، تالاسمي و ام اس و توزيع مواردي چون فاکتورهاي خوني در 5 استان مهم کشور طي سالهاي 1380 تا 1386 جمع آوري و در اسرع وقت در اختيار مسئولان وزارت بهداشت قرار بگيرد.

*جام جم

بهمنی:زنجانی زمانی به ما بدهکار بود

یک هفته پس از بازداشت بابک زنجانی، میلیاردر مشهور، حالا خیلی‌ها درباره ابعاد مسائل اقتصادی وی اظهارنظر می‌کنند.در همین رابطه دیروز رئیس کل سابق بانک مرکزی در رابطه با پیشینه فعالیت‌های زنجانی به مهر گفت: بابک زنجانی زمان ما بدهی نداشت و اصلا نمی‌دانم با کجا ارتباط داشت.وی تاکید کرد: من به هیچ عنوان وارد این مساله نشده‌ام. محمود بهمنی درباره ماجرای بدهی زنجانی به وزارت نفت اظهارکرد: بانک مرکزی نمی‌تواند دستوری را در مورد پول نفت به وزارت نفت صادر کند. هر کسی خود، خوب و بدش را تشخیص می‌دهد و در مورد مسائل خود تصمیم‌گیری می‌کند.

وی اضافه کرد: در زمانی که نفت تحریم شد، پول نفت از راه‌های دیگری به حساب‌ها بازگردانده می‌شد. او این را هم افزود که وزارت نفت پول فروش نفت را به حساب خزانه واریز می‌کرد و اگر چیزی نمی‌فروخت، بانک مرکزی نمی‌توانست مدعی باشد.

این اظهارنظر در حالی است که حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان، نماینده تهران با اشاره به ریشه عمیق فساد بابک زنجانی به فارس گفت: از دم و دستگاه زنجانی یک رئیس بانک مرکزی بیرون آمده است.سایت الف هم در گزارشی از پشت پرده فعالیت‌های اقتصادی بابک زنجانی نوشت که او نه تنها در جهت دورزدن تحریم‌ها اقدام نکرده، بلکه خود عاملی بوده برای تحریم‌های جدید غرب علیه کشور.

پیشنهاد نامگذاری ۲۹ بهمن به عنوان «روز احزاب»

دو روز پس از آن‌که در نشست مشترک احزاب و وزیر کشور، نامگذاری یک روز به نام روز احزاب مطرح شد، دیروز دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در نامه‌ای به وزرای کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیشنهاد کرد شورای فرهنگ عمومی کشور بیست‌ونهم بهمن را به عنوان روز احزاب نامگذاری کند.به گزارش تسنیم، دلیل محمدرضا راه چمنی برای انتخاب این روز، سالروز تاسیس حزب جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین حزب فراگیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

آغاز سفرهای استانی روحانی از چهارشنبه هفته بعد

پس از مطرح شدن بحث‌های فراوان در خصوص انجام سفرهای استانی رئیس‌جمهور و چگونگی آن، تصمیم قطعی سرانجام در این خصوص اتخاذ شد و بر این اساس اولین سفر استانی روحانی چهارشنبه هفته آینده (بیست‌وپنجم دی) به‌خوزستان انجام خواهد شد.این در حالی است که گفته می‌شود هرمزگان مقصد دومین سفر استانی دولت است. آن‌گونه که مهر گزارش داده است، پیش از این رئیس دفتر رئیس‌جمهور تعداد سفرهای مقامات دولتی به استان‌ها از ابتدای آغاز به کار دولت را بیش از 225 مورد عنوان کرده بود، اما در نوع جدید سفرهای استانی قرار است مشکلات استان‌ها در چارچوب جلسات شورای اداری استان‌ها و با حضور نمایندگان مجلس، استاندار و چهره‌های استانی بررسی شود.

ویژگی‌های مشترک صفویه و انقلاب اسلامی از نگاه رحیم‌صفوی

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: ایجاد حکومتی یکپارچه و دارای وحدت ملی از ویژگی‌های مشترک دوران صفویه و انقلاب اسلامی است.به گزارش ایرنا، ســـردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم‌صفوی در نخستین همایش بین‌المللی شیخ صفی‌الدین اردبیلی اظهار کرد: بروز و ظهور شیخ صفی‌الدین اردبیلی با بروز و ظهور حکومت شیعی و تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره)، قابلیت تطبیق دارد و این انطباق نکات مهمی را برای ما بازگو می‌کند.

وی گفت: از سوی دیگر توسعه فرهنگ ژئوپلتیک و به‌اصطلاح توسعه نرم‌افزاری مکتب تشیع از منطقه خاورمیانه تا شمال آفریقا و هند و چین، از جمله دستاوردهای مهم دو حکومت شیعی صفویه و جمهوری اسلامی است.دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با پراهمیت خواندن مساله حفظ تمامیت ارضی از سوی صفویه و جمهوری اسلامی، تاکید کرد: دولت صفویه در سه جبهه با توسعه‌طلبی عثمانی‌ها، یورش ازبک‌ها و حمله پرتغالی‌ها مواجه شد و از پس همه آنها برآمد. نظیر آنچه در دفاع مقدس هشت ساله رخ داد و این مساله از نظر ژئوپلتیک اهمیت بسیاری دارد.

دم خروس سنای آمریکا در پایبندی به توافق ژنو

با وجود مخالفت کاخ سفید با تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران به دنبال امضای توافق ژنو، آسوشیتدپرس گزارش داد: سنای آمریکا قصد دارد پیش از فوریه (بهمن ماه) تحریم‌های جدیدی را علیه ایران تصویب کند.به گزارش نسیم، 26 نماینده سنای آمریکا پیش‌نویس تحریم‌های جدیدی را علیه ایران امضا کرده‌اند. تلاش تندروها در واشنگتن برای به شکست کشاندن توافق هسته‌ای ژنو درحالی است که گفته می‌شود این توافق قرار است پایان ماه جاری اجرایی شود.

ادعای انیمیشنی برای مقابله با شهاب 3

رژیم صهیونیستی با استناد به «چند تصویر انیمیشن» مدعی شد موشک حیتس 3 را برای مقابله با موشک‌های «شهاب 3» ایران با موفقیت آزمایش کرده و نتانیاهو هم به این خبر واکنش نشان داد.به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از شبکه تلویزیونی الاقصی، یائیر رمتی رئیس اداره سیستم دفاعی رژیم صهیونیستی به شبکه 10 تلویزیون این رژیم گفت: ما همه اهداف این آزمایش را محقق ساختیم.

*ایران

مرتضوي در دادسرا حاضر شد

خبر اول اين كه وكيل سعيد مرتضوي خبر داده كه چهارمين جلسه رسيدگي به پرونده شكايت مرتضوي و فاضل لاريجاني عليه همديگر عصر يكشنبه به رياست حجت‌الاسلام منصوري در دادسراي كاركنان دولت بدون حضور لاريجاني برگزار شد و پنج ساعت به طول انجاميد. سعيد ايوبي به ايرنا گفته علت حضور نيافتن فاضل لاريجاني سفر كاري‌اش به انگلستان عنوان شده بود كه اين حضور نداشتن باعث اعتراض مرتضوي شد. به گفته وي شكايت مرتضوي مربوط به مسائل بعد از پخش سي‌دي در مجلس شوراي اسلامي است كه فاضل لاريجاني ادعا كرده هيچ مراجعه‌اي به سازمان تأمين اجتماعي نداشته و صدايش جعلي است.

تغيير رويكرد رسانه‌هاي غربي به ايران

خبر ديگر اين كه سايت عصر ايران در گزارشي به تغيير رويكرد رسانه‌هاي غربي نسبت به ايران پرداخته و با اشاره به تصوير غلطي كه از ايران در اين رسانه‌ها وجود داشت، نوشته: كافي است تنها در زمينه تبليغ براي گردشگري يا معرفي ايران به عنوان يكي از مقاصد مهم و جالب گردشگران در سال 2014 به مطالب رسانه‌هاي جهان نگاه كنيم. در روزهاي گذشته سه روزنامه معتبر بريتانيايي يعني گاردين، فايننشیال تايمز و ديلي تلگراف در گزارش‌هايي كه به مناسبت تعطيلات سال نو ميلادي منتشر كرده‌اند نام ايران را به عنوان يكي از اصلي‌ترين و جذاب‌ترين مقاصد گردشگري سال جديد اعلام كرده‌اند.

وثيقه ملكي بابك زنجاني فاقد ارزش ‌اعلام شد

شنيديم كه از زمان بازداشت بابك زنجاني، هر روز بعد جديدي از پرونده وي در رسانه‌ها افشا مي‌شود. آخرين خبر در این باره حاكي است كه وثيقه ملكي او در وزارت نفت، ارزشش را از دست داده است. سعيد سلطاني، نماينده مجلس و يكي از اعضاي تحقيق و تفحص از پرونده زنجاني به افكارنيوز گفت: وي زميني را به عنوان وثيقه در رهن وزارت نفت گذاشته بود كه آن زمان چون زمين كاربرد تجاري داشت و چندين طبقه بود مبلغي بسيار بالا به عنوان وثيقه محسوب مي‌شد اما بعد از اختلاف بابك زنجاني با شهرداري، پروانه و مجوز ساخت زمين لغو مي‌شود. همين موضوع نيز كاهش فاحش ارزش زمين موردنظر را به دنبال داشت. در واقع همان وثيقه هم ديگر ارزشي ندارد.

خاطره گویی جواد‌لاريجاني از ناطق نوري

با خبر شديم كه محمدجواد لاريجاني مؤسس مركز پژوهش‌هاي مجلس گفته است که در زمان رياست آقاي ناطق نوري بر مجلس توانستيم 200 ميليون تومان از ايشان تيغ بزنيم و مركز پژوهش‌هاي مجلس را راه‌اندازي كنيم. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وي گفت: مركز پژوهش‌هاي مجلس پاتوقي براي نمايندگان مجلس خواهد بود.

هزینه 30 هزار ميلياردی انتقال پايتخت

دست آخر اين كه عضو كميسيون عمران در مجلس گفت: براي انتقال پايتخت 20 سال زمان و 30 هزار ميليارد تومان بودجه نياز است. از اين رو انتقال پايتخت در شرايط فعلي امكانپذير نيست. به گزارش خانه ملت، كمال عليپور خنكداري نماينده مردم قائمشهر، گفت: مشكل ترافيك و آلودگي هواي تهران با انتقال پايتخت حل نمي‌شود، چرا كه در شهرهاي صنعتي ديگر كه با تجمع واحدهاي صنعتي و جمعيت در خود مواجه‌اند نيز اين مشكل وجود دارد. براي ساماندهي پايتخت بايد موضوع تمركز‌زدايي در دستور كار قرار گيرد و براي شروع كار مي‌توان انتقال دانشگاه‌هاي معتبر به ساير نقاط كشور و همچنين انتقال سازمان‌ها و ادارات كل به مراكز استان‌هاي مرتبط را مورد بررسي قرار داد.

*تهران امروز


لاريجاني در دادگاه حاضر نشد

سعيد ايوبي وكيل مدافع سعيد مرتضوي در ارتباط با دادگاه مربوط به شكايت مرتضوي و لاريجاني عليه يكديگر گفت: چهارمين جلسه رسيدگي به پرونده شكايت لاريجاني و مرتضوي عليه هم به رياست حجت‌الاسلام منصوري در دادسراي كاركنان دولت بدون حضور لاريجاني برگزار شد و پنج ساعت به طول انجاميد. وي ادامه داد:علت حضور نيافتن فاضل لاريجاني سفر كاري‌اش به انگلستان عنوان شده بود كه اين عدم حضورباعث اعتراض مرتضوي شد. وي حضور فاضل لاريجاني را در اين جلسه ضروري دانست و تصريح كرد: حضور وي در اين جلسه به منظور كشف حقيقت و روشن شدن پاره‌اي از موضوعات ضروري بود و به نظر من تشكيل جلسه فاقد موضوعيت بود و بايد دوباره تشكيل شود.

كسالت روحاني و لغو جلسه

حجت‌الاسلام سيدعلي طاهري عضو مجمع نمايندگان استان گلستان گفت: جلسه مجمع نمايندگان استان گلستان با رئيس‌جمهور كه قرار بود ديروز برگزار شود، به زمان ديگري موكول شد. وي افزود: در ساعات پاياني روز يك‌شنبه از سوي معاون پارلماني رئيس‌جمهور به ما اطلاع داده شد كه ديدار اعضاي مجمع نمايندگان استان گلستان با رئيس‌جمهور به دليل كسالت حجت‌الاسلام روحاني لغو و به زمان ديگري موكول شده است.

بازگشت بهشتي به زندان

سيدعليرضا بهشتي شيرازي كه دوره محكوميتش بابت پرونده مربوط به حوادث 88 را مي‌گذراند، پس از يك دوره مرخصي، روز يك‌شنبه به زندان اوين بازگشت.

دولت از من دعوت نكرده است

محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به اين سوال كه آيا دولت جديد از شما براي همكاري دعوت كرده است گفت: چيزي از من نخواستند اما حتما به آنها كمك خواهم كرد.

وقتي وزيرارشاد آقازاده خطاب شد!

مراسم تجليل از دكتر رضا داوري‌اردكاني كه با حضور وزير ارشاد،وزير آموزش و پرورش،محمدرضا عارف و آيت‌الله مصطفي محقق داماد برگزار شد با حاشيه‌هاي جالبي همراه بود. آيت‌الله محقق‌داماد در سخنراني خود با اشاره به حضور وزير ارشاد در جلسه وي را آقازاده خطاب كرد و گفت:آقازاده محترم جناب وزير ارشاد، در فرهنگ مملكت حداقل كاري كنيد حكومت مردم بر مردم در اين حوزه نمايان شود.

روحاني را ما رئيس‌جمهور كرديم!

رسول منتجب‌نيا، قائم‌مقام حزب اعتماد ملي در گفت‌وگو با روزنامه وطن امروز گفت: بيش از دو سوم راي او مال اصلاح‌طلب‌ها بود. مردم به روحاني راي دادند يعني به اصلاحات راي دادند. شعارهاي او و آرمان‌هاي او اصلاح‌طلبي بود. الان هم مورد حمايت اصلاح‌طلب‌هاست و ما اصلاح‌طلب‌ها پشت سر او هستيم.

*جمهوری اسلامی

* مفتي عربستان مي‌گويد: كشورهاي غربي سر مسلمانان كلاه مي‌گذارند. به گزارش پايگاه روزنامه “البشاير” شيخ عبدالعزيز آل الشيخ، مفتي اعظم عربستان گفت: “سكوت كشورهاي غربي از بيان حق و حمايت آنان از ستمگران نشان از اين حقيقت دارد كه آنان “سر مسلمانان كلاه مي‌گذارند”. وي با طرح اين سؤال كه كشورهايي كه دم از حقوق بشر مي‌زنند چرا در برابر كشتارها ساكت هستند؟ گفت: اين كشورها چشم خود را در برابر ستم بسته‌اند و تنها به دنبال منافع و مصلحت‌هاي خود هستند. وي با اشاره به تعدادي از كشورهاي اروپايي افزود: آنان با دادن اسلحه به برخي از رهبران و مجموعه‌ها در تلاش هستند ملت‌هاي اسلامي را نابود كنند، آنها نمي‌توانند مصلحت كشورهاي ديگر را بر مصلحت خود ترجيح دهند و قصد دارند فساد را در ميان جوامع اسلامي ترويج دهند.

* دبيركل سازمان ملل هم در مقابل گروهك تروريستي منافقين احساس مسئوليت مي‌كند! بان كي‌مون، با تعيين معاون اسبق وزير امنيت داخلي آمريكا به سمت مشاور ويژه خود در امور جابجائي منافقين، عملاً جنايات اين گروهك تروريستي در دو كشور ايران و عراق را ناديده گرفت. وي به “جين هال لوت” مأموريت داده براي منافقين مكان‌يابي كند و آنها را در جاي جديدي مستقر نمايد. گروهك تروريستي منافقين، چندي قبل توسط دولت عراق از اين كشور اخراج شد. اين گروهك به رژيم صدام در سركوب مردم عراق كمك كرده بود.

دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد یا حیاط خلوت متهم فتنه؟!/ دردسر جديد رانندگان ايراني در کشور همسايه
0
0
رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
”QR:
<div id="pos-article-display-72533"></div>
 • آخرین اخبار
 • تکذیب خداحافظی وریا غفوری
  برد بارسا و بایرن و باخت میلان در دربی دلامادونینا
  پایان 490 دقیقه نگرانی کونسیسائو: طارمی برگشت!
  هفته نوزدهم لیگ برتر| استقلال – نفت مسجدسلیمان؛ سومین برد متوالی آبی‌ها مقابل تیم عنایتی؟/ تقابل مربیان پرسپولیس، فولاد به دنبال شکار دومین صدرنشین
  تاخت و تاز بی‌رحمانه بارسلونا مقابل سویا
  ۱۸ مدال تکواندوکاران ایران در تورنمنت‌های ترکیه و امارات
  تداوم یکه‌تازی بارسلونا در لالیگا
  نشت گاز سبب مسمومیت ۳۵ نفر در کرج شد
  عکس/ دامنه ی جنوبی البرز در شمال شهر کرج
  فضای بهداشتی درمانی البرز ۶۱ هزار متر مربع افزایش یافت
  دستگیری قاتل فراری پس از ۱۷ سال توسط پلیس البرز
  کلاهبرداری ۱۰ میلیارد ریالی به بهانه وام در چهارباغ
  استاندار: مدرسه سازی در البرز شتاب گرفته است
  ایران ۳۴ میلیون گیمر دارد + اینفوگرافیک
  جلوگیری از تعطیلی ۱۰ واحد تولیدی با ورود دادگستری‌ البرز
  امام جمعه ساوجبلاغ: توهین دشمنان به مقدسات از روی ترس است
  محکومان مشمول عفو رهبر انقلاب در البرز تا ۲۲ بهمن تعیین تکلیف می‌شوند
  شادی پس از گل مارکوس رشفورد جهانی شد/ معنی این شادی گل چیست؟
  الاهلی حریف رئال مادرید شد
  سر مربی تیم ملی فوتبال ایران چه کسی خواهد بود؟
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: K...
  0
  افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
  ()
  x