بازگشایی کنگره آمريکا چالش جدید دولت اوباما / اعمال تحريم‌های جدید علیه ایران!؟

1
0

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران، آسوشيتدپرس ديروز در گزارشي با اشاره به بازگشايي کنگره آمريکا نوشت: در پيش بودن انتخابات در سال جاري ميلادي بر سياست‌هاي نمايندگان تاثير خواهد گذاشت. جمهوري خواهان قصد دارند بر وجوه مختلف برنامه بهداشتي اوباما تمرکز کنند. در عين حال، چند مساله مناقشه‌انگيز نيز در دستور کار آنهاست که مساله ايران يکي از آنهاست. 
 
در آمريکا وقتي سخن از تاثير انتخابات بر سياست‌هاي سناتورهاي آمريکا در زمينه برنامه هسته‌اي ايران به ميان مي‌آيد منظور لزوما اين نيست که مردم آمريکا با برنامه هسته‌اي صلح آميز ايران مخالفند و سناتور‌ها براي جلب آراء آنها بايد با برنامه هسته‌اي ايران مخالفت کنند، بلکه منظور از آن، تاثيرگذاري لابي صهيونيستي بر کنگره با تامين منابع مالي براي تبليغات سناتور‌ها است. 
 
اين خبرگزاري در ادامه خاطر نشان کرد: 26 نماينده سناي آمريکا پيش‌نويس تحريم‌هاي جديدي را عليه ايران امضا کرده‌اند. اوباما با تصويب اين لايحه هنگامي که دولتش مشغول مذاکرات هسته‌اي با ايران است مخالف است. 
 
بر اساس اين گزارش حاميان اين طرح قصد دارند هنگام بازگشايي کنگره حمايت تعداد بيشتري از نمايندگان را کسب کنند. آنها اميدوارند تا پيش از ماه فوريه، لايحه تحريم‌هاي جديد به تصويب کامل در کنگره برسد.
 
در عين حال اين خبرگزاري اعلام کرد: اين مساله اولويت کاري نمايندگان نيست اما يکي از بحث‌هاي جدي ميان نمايندگان حول و حوش آن در خواهد گرفت.
 
“هري ريد”، رييس اکثريت سنا در ماه دسامبر از راي کنگره صرف نظر کرد اما اين بار وي قادر نخواهد بود مانع از حاميان تحريم‌هاي سخت‌تر شود.
 
این تلاش‌ها در حالی صورت می‌گیرد که تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران نقض توافقنامه موقت هسته‌ای غرب با ایران در ژنو محسوب می‌شود.
 
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x