عزل “ظریف” یکی از خواسته‌های اصلاح‌طلبان/ نحوه افشای دروغ بابک زنجانی درباره واریز 2.5 میلیارد یورو/ صف خرید ماری جوانا در آمریکا

1
1

 

 

 

به گزارش خبرنگار سیاسی کمال مهر؛ هر روز شاهد توليد حجم گسترده‌اي از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاري‌ها و پايگاه‌هاي خبري هستيم كه رصد تمام اين اخبار براي مخاطبان در گرو صرف وقت بالايي است و البته از حوصله آنها نيز خارج؛ براي تسهيل در مرور اين اخبار، تلاش داريم گزيده‌اي از اخبار سياسي هر روز كه در فضاي مجازي منتشر مي‌شود را در قالب يك بسته خبري در اختيار مخاطبان قرار دهيم.

اعتراف سفیر اسرائیلی حقایق پرونده آمیا را فاش کرد

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: “اسحاق آویران”، سفیر سابق اسرائیل در آرژانتین در گفت‌وگویی اظهار داشت که “اکثر عوامل بمب‌گذاری در مرکز فرهنگی یهودیان بوینس آیرس (پرونده آمیا) اکنون در جهان دیگر به سر می‌برند و این ما بودیم که آنها را کشتیم”. بعد از انتشار این مطلب بود که “آلبرتو نیسمن”، دادستان کل آرژانتین از وزارت خارجه این کشور خواست رسما از قضات اسرائیلی بخواهد آویران را وادار به شهادت دادن کند.

به گزارش فارس، نیسمن جمعه در این باره به کانال “تودو نوتیسیاس” گفت: “من از این اظهارات شگفت‌زده شدم. می‌خواهم بدانم او چگونه از این مسئله اطلاع دارد، این افرادی که کشته شدند، چه کسانی بودند و او چه مدرکی در این باره در اختیار دارد و آنچه آویران گفته این است که اسرائیلی‌ها عاملان بمب‌گذاری در بوینس آیرس را با اسم و فامیل شناسایی کرده‌اند. می‌خواهم از او بشنوم این افراد چه کسانی بوده‌اند و چه کسی آنها را “به جهان دیگر فرستاده است”.

طبق این گزارش، ظاهرا آویران، توافق ایران – آرژانتین برای حل این مسئله را “نمایشی خنده‌دار” توصیف کرده که به هیچ چیز نمی‌انجامد و سپس گفته، “در عوض، اسرائیل قاطعانه عمل کرده تا این پرونده را مخفیانه به انجام برساند”. بعد از این اظهارات بود که اسرائیل سخنان سفیر سابق خود در آرژانتین را تکذیب کرد. “ایگال پالمور”، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل اظهارات آویران را “حرف پوچ کامل” توصیف کرد اما از توضیح بیشتر در این باره خودداری کرد.

کسی به ما نگفته بود که شکست خورده‌ایم

“روری مک‌کارتی” روزنامه‌نگار روزنامه “گاردین”‌ یکی از صدها خبرنگار و روزنامه‌نگاری بود که پس از حمله آمریکا به عراق در سال 2003 برای پوشش خبری به عراق آمد اما او به مانند سایر خبرنگاران و روزنامه‌نگاران نتوانست در عراق در محله امن و در میان دیوارهای ضد انفجار محصور مانده و نمایشی را که آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها سعی در واقعی جلوه دادن آن داشتند‌، باور کند.

به گزارش تسنیم، مک‌کارتی دو سال در عراق ماند، تا بازسازی عراق را طبق آنچه که آمریکایی‌ها قول آن داده بودند،‌ از نزدیک مشاهده کند و در پایان پس از دو سال به کشور خود باز می‌گردد و کتاب “کسی به ما نگفته بود که شکست خورده‌ایم” را منتشر می‌کند. این کتاب داستان‌های جدیدی از عراق است که کمتر در کتاب‌های انگلیسی و آمریکایی منتشر شده پس از حمله نظامی آمریکا به عراق آن را شاهد هستیم.

مک‌کارتی در این کتاب گزارشی از سفر دو ساله خود به عراق و لحظه لحظه زندگی خود با مردم این کشور را روایت کرده است،‌ گزارشی که در آن به صراحت به واقعیت این جنگ و پشت پرده‌ها اشاره شده و لفاظی‌گری‌های آمریکا در این زمینه را بر باد می‌دهد. او مدعی می‌شود که آمریکا تنها به بهانه سلاح اتمی به این کشور حمله کرده است. اما در حقیقت به دنبال اهداف دیگری در منطقه از جمله سلطه در منطقه خاورمیانه بود.

نکته دیگری که کتاب مک‌کارتی را از سایر آثار منتشر شده در این حوزه متفاوت می‌کند‌، این است که مک‌کارتی برخلاف سایر آمریکایی‌ها و انگلیسی‌هایی که در عراق حضور داشتند،‌ در یک فضای مشخص و درون دیوارهای ضد انفجار خود را محصور نکرده است،‌ او به میان مردم عراق رفته و با وجود اینکه به عنوان یک خبرنگار خطرات بسیاری او را تهدید می‌کرده از میان همان مردم به واقعیت‌ها پی برده است. وی در این مسیر تا جایی پیش می‌رود که با رئیس یکی از گروه‌های تروریستی عراق قرار ملاقات می‌گذارد تا بتواند با وی نیز گفت‌وگو کند. گفت‌وگو با علی عابد حسن،‌ حتاب حمدان‌، احمد باراک و بازمانده یکی از گورهای دسته‌جمعی صدام و… از مهمترین گفت‌وگوهای مک‌کارتی در این کتاب به شمار می‌رود.

کتاب مک‌کارتی پس از انتشار در لندن،‌ توانست با استقبال بسیار مخاطبان مواجه شود،‌ بسیاری این کتاب را بهترین نمونه از روایت‌های منتشر شده از عراق توصیف کردند و بسیاری اذعان داشتند که تا پیش از آن عراق را تنها از دریچه ژنرال‌ها،‌ سربازها و نظامیان و دولت‌مردان نگاه می‌کردند،‌ اما کتاب مک‌کارتی نگاه آن‌ها را تغییر داد.

تصاویری از زیباترین سلام‌های نظامی

تابناک نوشت: این تصاویر، مدافعان حرم حضرت زینب (س) در حال ادای احترام به ایشان هستند.

 

 


علت مخالفت پدر ضراب با ازداج رضا و “ابرو گوندش

خانواده “رضا ضراب” پس از اطلاع از قصد فرزندشان برای ازدواج با “ابرو گوندش” خواننده مشهور ترک به شدت با این امر مخالفت کردند. اما رضا ضراب بدون توجه به اعتراض خانواده‌اش با  که چندین سال از او بزرگتر است، ازدواج کرد.

به گزارش تیک، علت مخالفت خانواده ضراب با این وصلت،‌ 2 بار ازدواج ابرو گوندش و خواننده بودن او بوده است.  حاصل ازدواج ضراب و گوندش دختری به نام آلارااست که اکنون 3 سال دارد.

گفتنی است، خانواده رضا ضراب از خانواده‌های مشهور و مذهبی تبریز هستند و “حسین ضراب پدر” ارتباطات نزدیکی با دولت سابق ایران داشت.

نامه پیامبر(ص) با دستخط حضرت علی(ع) به پادشاه روم

در این تصوير ماکتی از نامه پيامبر اكرم (ص) به منذر بن ساوي عبدي در بحرين مشاهده مي‌شود كه يكي از پادشاهان منطقه روم بوده است كه پيامبر نامه براي ايشان نوشته شده است كه برخي مي‌گويند خط آن متعقل به مولا امام علي (ع) است.

به گزارش فارس، در اين تابلو به خط عربي كنوني توضيح داده شده كه اين نامه‌اي از پيامبر اكرم (ص) به منذر است كه ايشان و قومش را دعوت به اسلام مي‌كند كه اگر دعوت پيامبر را بپذيرند هدايت مي‌شوند كه ظاهرا دعوت اسلام را نپذيرفتند اما صداي اسلام به همه جا رسيد.

چگونه دروغ بابک زنجانی درباره ادعای واریز 2.5 میلیارد یورو افشا شد

معدود مسئولانی که به رغم مفاسد زیاد بابک زنجانی، از او به عنوان “دور زننده تحریم‌ها” به نیکی یاد می‌کردند،، پس از جلسه‌ای که در چند دقیقه مشت بابک زنجانی برای همه باز شد، از حمایت از وی عقب‌نشینی کردند.

یک منبع مطلع در این‌باره به انتخاب گفت: حدود یک ماه قبل پس از طرح ادعاهای درباره واریزی دو و نیم میلیارد یورو از سوی بابک زنجانی به حساب بانک مرکزی تاجیکستان که بانک ملی این کشور نامیده می‌شود، از طرف بانک مرکزی “مهدی گودرزی” معاون بین‌الملل این بانک بهمراه معاونین یکی از بانک‌های خصوصی به تاجیکستان سفر کردند.

در سفر نخست هیئت ایرانی، این هیئت با معاون بانک ملی تاجیکستان دیدار کرد و مقامات تاجیکی به بهانه حفظ اسرار مشتری از اعلام نظر صریح درباره موجود بودن یا نبودن این پول خودداری کردند، اما بصورت غیررسمی وجود این پول را تایید کردند و اظهار داشتند که موضوع را به بانک “کنت گروپ” تاجیکستان که متعلق به بابک زنجانی و مدعی واریزی این پول است، اطلاع می‌دهند.

با وجود هماهنگی بعمل آمده برای دیدار هیات ایرانی با رییس کل بانک مرکزی تاجیکستان، تنها چند دقیقه قبل از دیدار دقتر رییس کل بانک مرکزی تاجیکستان تلاش می‌کند که جلسه را لغو کند اما با پافشاری هیات ایرانی مبنی بر هماهنگی بعمل آمده هیات چهارنفره ایرانی که شامل معاون بانک مرکزی، معاون یک بانک خصوصی ایرانی، مدیربانک ایرانی تاجیکستان و نماینده سفارت ایران در تاجیکستان در جلسه نهایی با هیات سه نفره تاجیکی که شامل رییس بانک مرکزی تاجیکستان، معاون وی و مسئول امور پولشویی این بانک است، ملاقات می‌کند.

در جلسه مذکور به محض تسلیم پیام رییس کل بانک مرکزی ایران مبنی بر درخواست واریزی دونیم میلیارد یورو به حساب بانک مرکزی ایران، رییس کل بانک مرکزی از وجود چنین مبلغی در تاجیکستان ابراز بی‌اطلاعی کرده و تاکید می‌کند در صورت واریزی چنین مبلغ هنگفتی، حتما باید حواله به امضای شخص خود او باشد و در نهایت اظهار می‌کند پول مورد نظر هیچگاه به تاجیکستان نیامده است.

هیات ایرانی نامه قبلی را به رویت رییس بانک ملی تاجیکستان می‌رساند و وی اظهار می‌کند به همین دلیل که امضای وی در ذیل نامه نیست، این نامه بی‌اعتبار است. رییس هیات ایرانی بار دیگر با صراحت و طی سه سئوال مجزا از سه عضو طرف تاجیکی این پرسش را مطرح می‌کند: “آیا شما تایید می‌کنید چنین پولی در بانک ملی تاجیسکتان وجود ندارد” که هرسه نفر بصورت جداگانه این موضوع را تایید می‌کنند.

در نهایت هیات ایرانی به سرعت به جلسه خاتمه داده و معاون بانک مرکزی بلافاصه و قبل از رسیدن به درب خروجی ساختمان موضوع جعلی بودن ادعای واریزی پول در تاجیکستان را به اطلاع رییس کل بانک مرکزی می‌رساند.

بزرگترین آتش‌بازی جهان در دبی

در آستانه سال نو میلادی در امیرنشین دبی با برگزاری بزرگترین مراسم آتش‌‌بازی که برای اجرای آن از بیش از نیم میلیون قطعه مواد آتش‌زا استفاده شد، رکورد جدیدی را در گینس ثبت کرد. این مراسم آتش‌بازی مسیری به طول 94 کیلومتر از سواحل دبی را که شامل مجموعه‌ای از جزایر مصنوعی و برج خلیفه دوبی، بلندترین برج جهان می‌شود دربرگرفت.

به گزارش ایسنا، این مراسم آتش‌ بازی از نخستین دقیقه‌ای که آغاز شد توانست رکورد پیشین بزرگترین برنامه آتش‌بازی جهان را که در سال 2011 میلادی با 77 هزار و 282 قطعه فشفشه و مواد آتش‌زا طی یک ساعت نورافشانی به کویت تعلق داشت، بشکند. در اجرای این برنامه از 100 دستگاه رایانه و 200 تکنسین استفاده شد. بنابر گزارش‌های منتشر شده، هزینه اجرایی این برنامه باشکوه شش میلیون دلار برآورد شده است.

جمهوریت/ شوماخرو همسرش کورینا در ارتفاعات دولومتیس واقع در شمال ایتالیا

اخراج سربازان‌ دائم از ارتش رژیم‌ صهیونیستی

ارتش رژیم صهیونیستی بدلیل مشکلات مالی و کاهش بودجه در سال مالی 2014 ناگزیر شده است بسیاری از طرح‌های خود را تغییر دهد.

به گزارش صراط، سخنگوی ارتش تاکید کرد: نبود بودجه کافی برای سال مالی 2014 باعث شده تا مقامات ارتش تغییراتی در بسیاری از طرحهای خود درزمینه منابع انسانی انجام دهند. ارتش برای مقابله با تعطیلی برخی از نهادها و کاهش نیروها تلاش دارد بخش‌های دیگری از ارتش از جلمه جنگ الکترونیکی، زیر دریایی‌ها و سامانه‌های موشکی خود از جمله عصای جادوئی و گنبد آهنین را برای مقابله با خطرات ناشی از توقف دیگر بخشهای ارتش بدلیل نبود بودجه کافی تقویت نماید.

همچنین به نوشته منابع خبری رژیم صهیونستی بدلیل ناتوانی مالی در پرداخت هزینه‌های نیروهای انسانی،ارتش تلاش دارد علاوه بر افزایش سربازگیری از بین حریدی‌ها؛ ارتشی به اصطلاح “ملی”! (از بین جامعه غیرنظامی صهیونیستی) برای دفاع از اسرائیل تشکیل دهد تا از بار مالی سنگین نیروهای نظامی کادر بکاهد..

در همین حال نتایج یک طرح تحقیقاتی نشان میدهد که تنها 66% جوانان جامعه صهیونیستی مشمول خدمت نظام خود را به نهادهای مسئول برای اعزام به خدمت معرفی کنند و نزدیک به 35% دیگر از خدمت فرار می‌کنند. این تحقیقات تاکید دارد فرار از خدمت در بین زنان نیز به 43% درصد رسیده است و تنها 57.4% دخترانی که باید در ارتش خدمت کنند خود را به نهادهای ذیربط معرفی می‌کنند.

صف خرید ماری جوانا در آمریکا

به گزارش عصر ایران، ایالت کلرادو آمریکا از نوامبر سال گذشته میلادی رای به قانونی داد که طی آن افراد بالای 21 سال مجاز به خرید ماری جوانا می‌شوند. از این پس کلرادو و واشنگتن دو ایالتی خواهند بود که مالیات وضع شده بر ماری جوانا به اندازه مشروبات الکلی خواهد بود و افراد بالای 21 سال مجاز خواهند بود این ماده را از مراکز عرضه و فروش بخرند.

دیپلماسی ناخوشایند اولاند در مصاحفه

روزنامه آلمانی “ولکس کرانت” دست دادن‌های نامناسب “فرانسو اولاند” رئیس‌جمهور فرانسه با سران جهان را در کنار هم قرار داده است. این تصویر که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده به دیپلماسی ناخوشایند و ضعیف اولاند طعنه می‌زند.

به گزارش تیک، با این حال، هافینگتن پست نوشته است: برخی از عکس‌ها زمانی گرفته شده است که هنوز فرد دیگر دست خود را بالا نیاورده و اولاند سعی دارد که نخستین فرد در دست دادن باشد.


اولین موضع‌گیری رهبر کره شمالی به اعدام شوهرعمه‌اش

“کیم یونگ اون”،  درباره اعدام شوهر عمه‌اش گفت که این اقدام باعث شد که حزب به “اتحاد همدلانه” برسد.

به گزارش فارس، طبق گزارش رسانه‌های دولتی کره شمالی، رهبر این کشور به مناسبت سال نو میلادی گفت: “در دوران پر جنب و جوش تلاش برای ساخت کشوری پررونق در سال گذشته، ما اقدام به حذف افراد فرقه‌گرایی کردیم که به حزب کار رسوخ کرده بودند و از آنجا که حزب ما فرقه‌گراهای مخالف حزب و ضدانقلاب را در زمان مناسب با تصمیم صحیح تشخیص داد، حزب و نیروهای انقلابی منسجم‌تر شدند و وحدت همدلانه ما به حداکثر رسید”.

جنگ سانگ تائک، شوهر عمه رهبر کره شمالی که تا چندی پیش دومین فرد قدرتمند در این کشور به شمار می‌رفت چندی پیش اعدام شده بود.

دانش‌آموزانی که در انبار درس می‌خوانند

صبحانه نوشت: در حالی که مسئولان آموزش و پرورش به فکر هوشمندسازی مدارس و احداث استخر و…. برای ارتقاء سطح آموزشی مدارس هستند، در روستای “چاه غربال” استان هرمزگان دانش آموزانش از ابتدایی‌ترین امکانات آموزشی هم محروم هستند و کلاس‌هایشان در انبار تشکیل می‌شود.

 

 

اعتدال/حمله تکفیری‌ها به بابانوئل!

عزل “ظریف”، یکی از شروط اصلاح‌طلبان

مشرق/ “محمد جواد ظريف” وزیر امورخارجه کشور در کتاب خود، مي‌گويد: سياست خارجي در دوره هاشمي گرايش معتدلي داشت. “جناح راست گرايش معتدل‌تر و جناح چپ گرايش تندتري داشت. با اين که من هيچگاه در جناح راست نبودم، اما افراد جناح چپ که آن زمان تندروتر بودند، به خاطر گرايش‌هاي معتدلم، رابطه خوبي با من و امثال من نداشتند.”

عجيب‌تر اينکه حتي بعدها در دوره آقاي خاتمي که دوستان چپ گرايش معتدل‌تري در سياست خارجي پيدا کردند، باز هم رابطه‌شان با افرادي مانند من خوب نشد. بيش‌تر تندروي‌ها از لانه جاسوسي گرفته تا قضيه مکه و ممانعت از روابط با مصر، به دست جناح چپ صورت گرفت.

روزي به آقاي خاتمي به شوخي و جدي گفتم که زماني دوستانتان به خاطر اينکه ما حرف‌هاي معتدل مي‌زديم با ما مخالف بودند؛ حالا هم که خودشان حرف‌هاي ما را مي‌زنند، هنوز با امثال من بد هستند. مثلا در دوره دوم آقاي خاتمي، يکي از شرايط تندروهاي چپ مجلس ششم براي اينکه به آقاي دکتر خرازي رأي بدهند، اين بود که مرا از معاونت عزل کند!

عکس یادگاری در مراسم ختم !


نگاهی به حضور برادران روسای جمهور در دولت

شرق نوشت: حضور برادران در کابینه برادر، در دوران ریاست‌جمهوری آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، سیدمحمد خاتمی و محمود احمدی‌نژاد، مسبوق به سابقه است. چنان‌که محمد هاشمی در دولت آیت‌الله هاشمی، معاون اجرایی برادرش شد و علی خاتمی در دولت دوم سیدمحمد خاتمی، رییس‌دفترش.

محمود احمدی‌نژاد هم در دولت نهم، برادرش داوود را رییس‌دفتر بازرسی نهاد ریاست‌جمهوری خود کرد و او را به پاستور برد اما “داوود” بعدها در اعتراض به نفوذ مشایی در دولت، راهش را از برادر جدا کرد و منتقد همیشگی “محمود” شد. در دولت روحانی اما برادرش “حسین فریدون” سمت رسمی و مشخصی ندارد؛ اما کمتر تصویری از روحانی هست که در گوشه‌ وکنار آن اثری از برادرش نباشد و کمتر محفلی است که از تاثیرگذاری حسین فریدون، مرد در سایه دولت روحانی حرفی به میان نیاید.

بابک زنجانی “مشهور‌ترین تاجر تاجیکستان!”

آن روز‌ها وقتی سخن از فساد مالی و جرایم اقتصادی به میان می‌آید، نام بابک زنجانی، جدید‌ترین متهم پرونده‌های مرتبط با این گونه جرایم، نخستین نامی است که به ذهن ‌می‌‌رسد؛ اما شاید دانستن این موضوع جالب ‌باشد که این مسأله تنها به ایران محدود نمی‌شود و گستره فعالیت زنجانی در تاجیکستان، دولت دوشنبه را نیز ‌کاملا نسبت به ماجرا حساس کرده است.

به گزارش “تابناک“، سایت تحلیلی اوراسیا نت در مطلبی که درباره فعالیت‌های بابک زنجانی در تاجیکستان و ارتباط وی با مقامات این کشور منتشر کرده، توصیف‌ جالبی از وی ‌آورده و می‌نویسد: “یکی از مشهور‌ترین تاجران تاجیکستان”، هفته گذشته در زادگاه خود، یعنی ایران دستگیر شد.

در ادامه به فعالیت‌های زنجانی در تاجیکستان اشاره شده و آمده است که وی به لطف ارتباط خود با امام علی رحمان، رئیس‌جمهور تاجیکستان، توانسته شبکه تجاری بزرگی‌ در این کشور شکل دهد. گفتنی است، ارزش خالص دارایی‌های وی در این کشور، بالغ بر ۱۳.‌۵ میلیارد دلار، یعنی حدوداً دو برابر تولید ناخالص داخلی تاجیکستان برآورد می‌شود.

با این حال، تصمیم وی مبنی بر سرمایه‌گذاری در تاجیکستان، سبب برانگیخته شدن تعجب و حساسیت بسیاری شده است، زیرا فعالیت در این کشور بسیار غیرشفاف و بازار آن بسیار کوچک است؛ بنابراین، برخی در غرب به این نتیجه رسیدند که تاجیکستان در حال تبدیل شدن به عرصه‌ای مناسب برای فعالیت‌های مرتبط با پولشویی است.  امپراتوری بابک زنجانی در تاجیکستان، شامل یک بانک، یک خط هواپیمایی، یک شرکت تاکسیرانی و یک ترمینال اتوبوسرانی است که امام علی رحمان، شخصاً در راه‌اندازی آن‌ها دخالت و همکاری داشته است.

این رابطه بی‌دردسر‌ در کشوری که به گفته بیشتر تاجران خارجی، فعالیت اقتصادی بدون داشتن ارتباطات سیاسی در آن غیرممکن است، شائبه انجام فعالیت‌های مرتبط با پولشویی را تقویت کرد. با این حال، به نظر می‌رسد پس از بازداشت زنجانی، اینک دولت تاجیکستان در تلاش برای فاصله گرفتن از وی است. در همین رابطه، در اواخر ماه دسامبر، اعلام شد اسنادی که بابک زنجانی مدعی بود بر مبنای آن‌ها ۱.‌۹ میلیارد دلار پول نفت را از طریق بانک ملی تاجیکستان به ایران انتقال داده، جعلی بوده است. پس از آن نیز یک سخنگوی بانک ملی تاجیکستان اعلام کرد، زنجانی هیچ ارتباطی با «بانک سرمایه گذاری کُنت» در دوشنبه ندارد.

پخشنامه محرمانه رهبری در تلویزیون

مستند “نامه 26 آبان 59” با موضوع نامه محرمانه رهبری در سال ۵۹ به کارگردانی مرتضی پایه‌شناس از شبکه مستند پخش می‌شود. این مستند روایت‌گر نامه محرمانه‌ای است که مقام معظم رهبری در سال59 و دوران ریاست جمهوری خود به سرهنگ قاسمی یکی از فرماندهان ارتش در خلال حصر سوسنگرد، نوشته‌اند و با محور قرار دادن این نامه، وقایع صورت گرفته در آن زمان که منجر به آزادی سوسنگرد شد را به تصویر می‌کشد.

به گزارش فارس، در این مستند چهره‌های حاضر در عملیات آزادسازی سوسنگرد امیر سرتاش فرمانده وقت سوسنگرد، سردار عزیز جعفری، امیر دربندی و…. حضور دارند و خاطرات خود را از این عملیات بیان می‌کنند. علاقمندان می‌توانند نامه 26 آبان 59 را امروز، ساعت 16 از شبکه مستند ببینند.

مصادره انجیل‌هایی با نام “الله”  

“دیلی میل” در گزارشی که آن را بر روی پایگاه الکترونیکی خود منتشر کرد با اشاره به حکم دادگاه مالزی در اکتبر سال 2013 مبنی بر استفاده از نام الله منحصر به مسلمانان، تصریح کرد: حکم مذکور، استفاده از نام الله برای اشاره به خداوند که تا قبل از این از سوی یکی از روزنامه‌های کاتولیک مالزی مورد استفاده قرار می‌‌گرفت؛ را غیر قانونی کرد.

به گزارش ، گروهی از مسوولین امنیتی مالزی روز پنج شنبه در اقدامی خشونت‌آمیز به “کتاب مقدس” هجوم برده و اقدام به مصادره دست کم 320 نسخه انجیل به دلیل داشتن نام “الله” کردند؛ آنان بر این عقیده‌اند که استفاده از نام الله تنها اختصاص به مسلمانان دارد؛ این مساله خشم مسیحیان را بر انگیخت.

دیلی میل به نقل از برخی از کارشناسان امور سیاسی نوشت: چنین گامی از سوی دولت مالزی علیه غیرمسلمانان؛ جدای از فرقه‌گرایانه بودن، زندگی مسلمانان ساکن مناطق مسیحی‌نشین این کشور را به دلیل خشم مسیحیان با خطرات جدی رو به رو خواهد کرد.

اینفوگرافی فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش  

پارسینه نوشت: منصور ستاری در سال ۱۳۲۷ و در روستای ولی‌آباد ورامین و در خانواده‌ای متوسط به‌ دنیا آمد. پدرش حاج حسن ستاری نام داشت و شاعر بود. زمانی که او نه سال داشت پدرش درگذشت. منصور دوران ابتدایی را در مدرسه ولی‌آباد ورامین و دوران تحصیلات متوسطه را در روستای پوئینک باقرآباد به ‌پایان رسانید. در سال ۱۳۴۶ با پایان یافتن تحصیلات متوسطه و اخذ دیپلم وارد دانشکدۀ افسری شد و پس از پایان دوران آموزشی، به‌ درجۀ ستوان دومی نائل گشت.

سال ۱۳۵۰ برای گذراندن دورهٔ عملی کنترل رادار راهی کشور آمریکا شد و پس از یک سال به ایران بازگشت و به‌عنوان افسر رهگیر نیروی هوایی مشغول به کار شد. در سال ۱۳۵۴ در کنکور سراسری شرکت کرد و در رشته برق و الکترونیک پذیرفته شد، اما با شروع جنگ ایران و عراق در حالی که بیش از چند واحد به ‌پایان تحصیلات دانشگاهی‌اش باقی نمانده بود، تحصیل در دانشگاه را رها کرده و به رستۀ نظامی خود در نیروی هوایی بازگشت. وی طرح‌ها و ابتکارات زیادی در تجهیز سیستم‌های راداری و پدافندی به اجرا درآورد که موجب ارتقای کارایی سیستم راداری ایران در طول جنگ گشت.

در سال ۱۳۶۲ به‌دلیل کارایی و لیاقتی که از خود نشان داده بود به‌ سمت معاونت عملیات پدافند نیروی هوایی منصوب گشت. سال ۱۳۶۴ زمان ارتقاء او به‌سمت معاونت طرح و برنامه نیروی هوایی بود.  سرانجام در بهمن ۱۳۶۵ به‌فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب گردید و تا پایان عمر خود عهده‌دار این مسئولیت بود. و سرانجام در حالیکه ۴۶ سال داشت، در دی ۱۳۷۳ در سانحه سقوط هواپیما در نزدیکی فرودگاه اصفهان به همراه تعدادی از افسران بلندپایه نیروی هوایی به شهادت رسید.

مشهورترین نمونه استقلال رای قاضی

عصر ایران/ از مشهورترین نمونه‌های استقلال قضایی در حافظه ایرانیان که در بریتانیا نیز از آن یاد می‌شود رای رییس انگلیسی دیوان داوری لاهه در سال 1331 خورشیدی به نفع ایران است. حسن صدر از همراهان دکتر مصدق این حکایت را در شماره 94 فصلنامه بخارا چنین روایت کرده است: “در خرداد 1331 برای دومین بار هیاتی به ریاست دکتر محمد مصدق برای رسیدگی به ماهیت دعوی به لاهه عزیمت کرد. در این نوبت پرفسور بلژیکی وکیل دولت ایران و شخص دکتر مصدق در جلسات عدیده به دفاع پرداختند. نمایندگان و وکلای دولت انگلیس هم با لباس فرم رسمی و کلاه گیس مطالب خود را بیان کردند.

بعد از قریب 12 جلسه رسیدگی دیوان وارد شور شد. ناگفته نماند که طبق مقررات دیوان لاهه دولت های ذی نفع می توانند در دعوای مربوط به خود یک قاضی اختصاص دهند که در عرف قضا به نام”اَد هوک” به معنی مخصوص شناخته می‌شود. او را به محکمه معرفی می‌کنند و این قاضی در شور و اتخاذ تصمیم دخالت دارد.

در دعوای مطروحه ما چون رییس دیوان در آن دوره انگلیسی بود انگلستان نمی توانست قاضی معرفی کند ولی دولت ایران با استفاده از این حق دکتر سنجابی را معرفی کرد و نکته قابل ذکر این که رییس دیوان (لرد ماک نیر) با این که انگلیسی بود با منتهای استقلال اراده و استقامت رای به نفع ایران و به ضرر دولت متبوع خود رای داد. گرچه گفته شده که به فرض مخالفت رییس دیوان باز هم رای اکثریت به نفع دولت ایران صادر می‌شد ولی مع‌الوصف رای دادن قاضی انگلیسی علیه دولت متبوع خود حاکی از استقلال قوه قضاییه دانسته شد.”

ضلع سوم مثلث بابک زنجانی و رضا ضراب در ایران کیست؟

در حالی که رضا ضراب در ترکیه و بابک زنجانی در ایران دستگیر شده و حواشی فراوانی درباره پرونده‌های آن‌ها ایجاد شده است، نفر سوم این شراکت پرسود در سکوت در حال انجام معاملات خویش است.

به گزارش پارسینه، در این میان دستگیری رضا ضراب کریدور پولشویی در ترکیه اولین حلقه دومینویی بود که با دستگیری بابک زنجانی که نه هزار میلیارد تومان بدهی پول نفت تنها یکی از قلم‌های فهرست طولانی پرونده اوست ادامه یافت واکنون این دومینو به حلقه خاموش وساکت خود رسیده است. محمدرضا رجاییه مدیرعامل صرافی بانک سرمایه که بیشترین تبادلات پولی را با رضا ضراب داشته است.

گفته می‌شود ثروتی که رجاییه از این راه حاصل کرده است بالغ بر صدها میلیارد تومان است. در گزارشات رسانه‌های ترکیه نام محمد رجایی بعنوان شریک رضا ضراب نامبرده شده است که در واقع این فرد همان محمدرضا رجاییه است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
1
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x