تارخ انتشار: یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
کد خبر : 99498
چاپ خبر

دادستان کرج:

پرونده کلاهبرداری ۶۸ میلیاردی در کرج رسیدگی می‌شود

دادستان کرج با بیان اینکه پرونده کلاهبردار ۶۸ میلیارد تومانی کرج رسیدگی می‌شود، گفت: پرونده این شخص در شعبه چهارم دادگاه انقلاب در حال رسیدگی است

به گزارش«کمال مهر»؛، حاجی‌رضا شاه‌کرمی در نشست خبری که ظهر امروز در دادگستری کل استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: از خبرنگاران به عنوان افراد بیدار جامعه انتظار می‌رود که هشدارها و پیشنهاد‌های لازم را به مسئولان ارائه دهند و در جهت تنویر افکار عمومی حرکت کنند.

وی با اشاره به تصرفی که بر روی تپه ازبکی به وجود آمده است، بیان کرد: در مورد تپه ازبکی جلسه‌ای را با مدیرکل میراث‌فرهنگی برگزار کردیم و قرار شده تا پنج‌شنبه هفته جاری با حضور مسئولان استانی و محلی نظرآباد، شورای سیاست‌گذاری حفظ اراضی بیت‌المال در این زمینه برگزار شود.

دادستان کرج متذکر شد: اگر در مورد این تپه کاشت درخت و دیوارکشی در محدوده میراث فرهنگی انجام شده باشد ممنوع بوده و این اقدام جرم است.

شاه‌کرمی با اشاره به استفاده از سموم زیان‌بار در محصولات کشاورزی، گفت: سیاست جهادکشاورزی و دستگاه‌های مربوطه استفاده از روش‌های بیولوژیکی است ولی هنوز مبارزه با آفات کنترل شده نیست.

دادستان کرج بیان کرد: جهادکشاورزی و بهداشت مسئول بررسی استفاده سموم در کشاورزی هستند و دادستانی هم می‌تواند در این زمینه کمک‌های لازم را انجام دهد.

وی با بیان اینکه فاضلاب زندان‌های رجائی‌شهر و قزلحصار تهدید علیه بهداشت عمومی بود که با تلاش شهرداری کرج این موضوع ساماندهی شد، اظهار داشت: فاضلاب شهرک‌های صنعتی نیز ساماندهی می‌شود.

شاه‌کرمی با اشاره به قلع و قمع کردن ساخت‌وسازهای غیرمجاز در البرز، بیان کرد: ما قصد تخریب محل کسب و کار هیچ کس را نداریم ولی دادستانی، مجری قانون است.

دادستان کرج با بیان اینکه مسئول مقابله با تغییر کاربری اراضی کشاورزی، جهادکشاورزی است، متذکر شد: مرجع تشخیص نیز در این زمینه جهادکشاورزی است و دادستان ناظر بر اقدامات این دستگاه در زمینه تخریب ساخت و سازهای زمین‌خوارانه است.

وی با اشاره به پرونده ساخت‌وسازهای غیرمجاز بازار مبل امام علی‌(ع) در شهرستان فردیس، گفت: جهادکشاورزی از این بازار به دلیل تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات شکایت کرده است.

شاه‌کرمی اظهار داشت: من از این مجموعه بازدید کرده‌ام و قسمت‌هایی از این مجموعه که مربوط به مرغداری‌های قدیمی بوده و آن را به بازار مبل تبدیل کرده‌اند مدنظر نیست بلکه تاسیسات دیگری که بعد از سال ۱۳۷۴ احداث شده‌اند مشمول قانون تغییر کاربری هستند ولی حکم تخریب آن هنوز صادر نشده است.

دادستان کرج با بیان اینکه پرونده‌های مربوط به تصرفات جدید در اراضی ملی کمتر دیده می‌شود ولی به این معنا نیست که اصلا وجود نداشته باشد، بیان کرد: ۸۵ درصد از اراضی ملی دارای سند هستند و سند ۱۵ درصد از اراضی ملی هنوز صادر نشده است.

وی با اشاره به اینکه علت صادر نشدن ۱۵ درصد از اراضی ملی این است که در گذشته اجرای قانون توسط اداره منابع طبیعی دارای اشکالاتی بوده است، متذکر شد: چون در گذشته مانند حال حاضر ضابطه‌ دقیقی وجود نداشته این‌ها نیاز به تعیین تکلیف دارند ولی انجام آن کار سختی است.

شاه‌کرمی با بیان اینکه جلسات شورای سیاست‌گذاری حفظ حقوق بیت‌المال نیز در این زمینه برگزار شده است، گفت: ولایت‌رود یکی از پلا‌ک‌هایی است که صدور اسناد آن انجام نشده و برای تفکیک اراضی ملی و منابع طبیعی از یکدیگر باید کارهای فنی سختی انجام شود.

دادستان کرج با بیان اینکه ۱۵ درصد باقیمانده از اراضی ملی که اسناد آن‌ها صادر نشده شناسایی شده است، اظهار داشت: انجام این کار زمان‌بر است ولی امیدواریم که این کار با همکاری ثبت انجام شود.

وی افزود: برخورد با تصرفات اراضی ملی ادامه دارد و در سیاه‌کلان، محمودآبادو هلجرد نیز اقدامات مناسب در خصوص زمین‌خواری پیگیری شده و رفع تصرفات نیز انجام می‌شود و ویلا‌های ساخته شده که به صورت غیرمجاز بوده‌اند تخریب شده‌اند.

شاه‌کرمی با بیان اینکه در تشدید خسارات سیل اخیر در روستاهای کرج عوامل مختلفی دخیل بوده‌اند، بیان کرد: اداره کل بازرسی و دادستانی استان البرز این موضوع را بررسی می‌کنند و اگر مسئولان کم‌کاری کرده‌ باشند دستگاه‌ قضائی به این مسائل ورود پیدا می‌کند.

دادستان کرج با بیان اینکه آبخیزداری در مناطق سیل زده به خوبی انجام نشده بود، متذکر شد: با این شرایط منابع طبیعی را نمی‌توان مسئول دانست چون که وضعیت بودجه‌ای کشور ممکن است به مسئولان این حوزه اجازه ندهد که در این مناطق، آبخیزداری مناسبی انجام دهند ولی به هر حال می‌توان این موضوع را علت عمده آن دانست.

وی با اشاره به اینکه عدم حضور مسئولان در روز حادثه سیل بررسی می‌شود، گفت: اگر مسئولان در این زمینه قصوری داشته باشند در دستگاه قضا به آن رسیدگی می‌شود.

شاه‌کرمی با بیان اینکه اقدامات بعضی از کارکنان قضائی و اداری در واحد نظارت و ارزشیابی و حفاظت دادگستری استان البرز بررسی می‌شود، اظهار داشت: در این زمینه تذکرات لازم داده می‌شود ولی آمار دادن در این‌باره به صلاح نیست.

دادستان کرج با بیان اینکه ساز وکارهایی برای تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز لازم است تا در نظر گرفته شود، بیان کرد: دولت باید برای تخریب ساخت‌وسازهایی که مجوز دارند خسارت پرداخت کند ولی آن‌هایی که مجوز ندارند بدون پرداخت خسارت تخریب می‌شوند.

وی با بیان اینکه با دو منطقه کرج در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز مشکل داریم چون اسناد مالکیت رسمی ندارند، متذکر شد: در منطقه ۱۰ شهرداری کرج چون سند مالکیت رسمی وجود ندارد و به صورت قولنامه‌ای هستند ساخت‌وسازها به صورت غیرمجاز انجام می‌شود.

شاه‌کرمی با بیان اینکه اداره کل بازرسی البرز و اداره کل اطلاعات بازرسی‌هایی را در این خصوص انجام داده‌اند، گفت: شهرداری‌ها مکلف هستند با این ساخت‌و سازهای غیر مجاز برخورد کنند.

دادستان کرج با بیان اینکه برخی از ماموران جزئی شهرداری در رابطه با این ساخت‌وسازها وجوهی را دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: پرونده قضائی برای آن‌ها تشکیل شده است و این موضوع پیگیری می‌شود.

وی به اعدام سه نفر در کرج به جرم تجاوز اشاره کرد و گفت: در روز اعدام خانواده‌های این سه نفر سنگ‌پرانی کردند که با دخالت پلیس این موضوع کنترل شد و این سه نفر اعدام شدند.

شاه‌کرمی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در مورد یک پرونده کلاهبرداری در کرج بیان کرد: پرونده این شخص در دادسرا در حال بررسی بود که کیفرخواست آن صادر و پرونده این شخص به شعبه چهارم دادگاه انقلاب ارسال شد.

دادستان کرج متذکر شد: این شخص ۶۸ میلیارد تومان همراه یک باند از بانک‌های دولتی، خصوصی و موسسات مالی وام‌هایی دریافت کرده‌ بودند و این پرونده در حال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه پرونده گوشت‌های آلوده در ابتدای تیرماه سال جاری در البرز به جریان افتاده است، اظهار داشت: عرضه ۴۵ تن گوشت منجمد برزیلی که بخشی از این گوشت‌ها فاسد شده بود، متوقف شد.

شاه‌کرمی افزود: بخشی از این گوشت‌ها در سال ۲۰۰۰ میلادی تولید شده بودند که با درج برچسب‌های جعلی تاریخ تولید این گوشت‌ها را به سال ۲۰۱۴ تغییر داده ‌بودند و در بازار عرضه می‌کردند و با ورود دامپزشکی این گوشت‌ها جمع‌آوری شد و با مرتکبین آن برخورد شد.

انتهای پیام/ ب

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • تصاویر/ یادواره شهدای مدافع حرم استان البرز در کمالشهر برگزار شد
  تصاویر/ جشنواره بادبادکهای مبارزه با اعتیاد
  جشنواره «بادبادکهای مبارزه با اعتیاد» برگزار شد / نماد اقتدار مبارزه با مواد مخدر در سهرابیه رو نمایی شد
  واکنش‌های توئیتری به #مرده_خواران_سیاسی حادثه پلاسکو +تصاویر
  عکس/ اشک‌های یک سرباز برای قربانیان حادثه پلاسکو
  عکس/ نمازخواندن یکی از آتش‌نشانان حادثه پلاسکو
  عکس/ اشک فرزندان در آغوش پدر قهرمان
  عکس/ خدمات‌رسانی زنان آتشنشان در حادثه پلاسکو
  عکس/ گاوصندوق های بیرون کشیده شده از آوار پلاسکو
  عکس/ یکی از آتش نشانان دقایقی قبل از ریزش پلاسکو
  عکس/ مهران غفوریان در محل حادثه پلاسکو
  عکس/ اولین شهید آتش نشانی در حادثه پلاسکو
  بارش باران در بیشتر مناطق کشور در سه روز آینده
  وضعیت تعطیلی مدارس اطراف ساختمان پلاسکو
  مادرانی که منتظر پیداشدن فرزندشان از زیر آوار هستند
  ۵ نفر از آتش نشانان زیر آوار زنده هستند
  خوشحالی کاربر سعودی از ریزش ساختمان پلاسکو +عکس
  واکنش جالب یک هموطن به توییت یک صهیونیست
  قمری که به ستاره مرگ شهرت یافت+ تصاویر
  تصاویری از بزرگترین رودخانه جهان
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net