تارخ انتشار: شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۴
کد خبر : 99376
چاپ خبر

این پرسپولیس فلک زده!

این پرسپولیس چندسالی بود که با نتایج ضعیفش به استخوان در گلو تبدیل شده بود اما لیگ پانزدهم رکوردی نوبرانه را برای سرخپوشان پایتخت رقم زد: آخرین تیم جدول!

به گزارش گروه وبگردی «کمال مهر»؛ به نقل از ایران خبر،بازهم نتایج بازیهای لیگ آه از نهاد هواداران پرسپولیس در آورده است اما این بار کنار تلخی ناکامی های پی درپی برای پرطرفدارترین تیم آسیا ،جایگاه تحقیر آمیز آن در قعرجدول رده بندی، موضوعی نیست که بتوان با چند توجیه کوچک و بزرگ از کنار آن گذشت.
شوخی نیست صحبت از رتبه آخر جدول، برای تیمی است که هر سال هوادارانش سودای قهرمانی آن را در سر می پرورانند و سرمربی و بازیکنان میلیاردی اش ،بیش ازهر تیم دیگری در معرض دید رسانه ها قرار دارند وحتی رقیب دیرینه وسنتی اش هم سالهاست آرزوی رسیدن به گرد پایش از حیث تعداد طرفدار را در نظرسنجی ها دارد.
این پرسپولیس چندسالی بود که با نتایج ضعیفش به استخوان در گلو تبدیل شده بود اما لیگ پانزدهم رکوردی نوبرانه را برای سرخپوشان پایتخت رقم زد: آخرین تیم جدول!
تیرخلاص را سپاهان بر پیکر پرسپولیس زد،بازی پرسپولیس و سپاهان عمدتا آنچنان پرحاشیه،جنجالی و حساس بوده که کم کم ” ال کلاسیکوی لیگ” لقب گرفته است. این بار نتیجه ۴بر۲!

*پرسپولیس در نظرسنجی هم به سپاهان باخته بود

کُمیت پرسپولیس تا قبل ازمصاف با سپاهان نیز آنچنان لنگ بود که در نظرسنجی برنامه نود هم، حریفِ از پیش بازنده ی اصفهانی ها شد اما شاید کمتر کسی تصور چنین نتیجه ای را در بازی ای که یک نیمه آن به سود سرخپوشان تمام شد،می کرد.
نتیجه ۴-۲، آنقدر سنگین بود ومثل همیشه آنقدر حاشیه بر بازی سایه افکنده بود که صبح امروز یکی از روزنامه های ورزشی تیتر زد: ” پرسپولیس ترور شد”

*قعر نشینی پرسپولیس، دل خوشی آبی ها!

البته این قعرنشینی بستگی به نتیجه بازی استقلال – ذوب‌آهن هم داشت. استقلال اگر به ذوب‌آهن امتیاز می‌داد، پرسپولیسی‌ها به قعر جدول می‌رفتند و همین اتفاق هم افتاد. البته ذوب‌آهن فراتر از انتظار ظاهر شد و با شکست دادن استقلال، داغی بر دل آبی ها هم گذاشت.
اما با شکست استقلال، روزنامه استقلال جوان که تیتر دل خوش کنکی  برای روز شنبه خود پیدا نکرده بود، تیتر «پرسپولیس ته جدول!» را با  روتیتر «باخت استقلال تکمیل کننده شاهکار سرخ‌ها» به کار برد تا آبی های حریف با اوضاع نا بسامان پرسپولیس تلخی شکست خانگی مقابل یک تیم اصفهانی دیگر را برای خود کمی گوارا کنند.

*نخستین واکنش سرمربی: بازی خوبی بود !

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی ای که پیش از آغاز لیگ، یارگیری اش برای پرسپولیس حرف و حدیثها داشت، درنشست خبری بعد از بازی تیمهای سپاهان و پرسپولیس گفت: بازی خوبی را امروز شاهد بودیم. فکر می کنم تماشاگران لذت بردند. متاسفانه باز هم هواداران مان را مایوس کردیم. البته من به سپاهان تبریک می گویم اما مطمئن هستم نتیجه می توانست چیز دیگری باشد.

برانکو تاکید کرد: با قهرمان کشور بازی داشتیم. موقعی که بازی ۲-۲ بود اشتباه داشتیم. بعدش ۲ پنالتی روی امید عالیشاه گرفته نشد و تلویزیون نشان خواهد داد. هر ۴ گل روی اشتباهات خودمان به سپاهان دادیم.

سرمربی تیم پرسپولیس تصریح کرد: خوب می دانیم که شروع فصل مشکلاتی داشتیم. چند بازیکن محروم بودند و حق بازی نداشتند. دروازه بان هم ۵ روز قبل از شروع بازی ها به ما اضافه شد. مایکل اومانیا هم ۲ روز قبل از شروع فصل در جمه‌مان حاضر شد. طبیعی است در این شرایط خط دفاع هنوز جا نیفتاده است.
وی ادامه داد: نسبت به بازی قبل بازی بدی نکردیم اما نتیجه بدی گرفتیم. می دانستیم در اصفهان چه بازی در انتظار ماست اما بازی می توانست نتیجه دیگری داشته باشد.‎
برانکو در ادامه اظهار داشت: بعضی مسائل زمان می خواهد به جای خودش بیاید و برخی مسائل زمان بیشتری می خواهد اما این تیم پنانسیل خوبی دارد. در ادامه بهتر می شویم اما برخی مسائل را نمی شود در آن تغییرات ایجاد کرد.
برانکو گفت: ایمان صادقی بعد از بازی در اهواز برایش آسان نبود که در این دیدار به میدان برود،‌اما او عملکرد خوبی داشت. گل اول آفساید بود، گل دوم گل به خودی بود و گل سوم هم یک پنالتی مشکوک بود، اینها را خواهید دید.

*رییس سازمان لیگ: اعتراضهای جدی به داوری وجود دارد اما من نظری ندارم!

کوس رسوایی داوری در بازی پرسپولیس و سپاهان به گوش رییس اصفهانی سازمان لیگ هم رسید تا آنجا که
مهدی تاج در واکنش به اعتراضها گفت: من اصفهان نبودم و بازی پرسپولیس و سپاهان را از تلویزیون دیدم و نظری هم در مورد داوری این بازی ندارم!
رئیس سازمان لیگ گفت: در مورد بحث داوری هم بارها گفته‌ام که مسایل داوری به سازمان لیگ ارتباطی پیدا نمی‌کند و مسئولان کمیته و دپارتمان داوری خودشان داوری‌ها را چیدمان می‌کنند و خودشان نیز پاسخگوی مسایل داوری خواهند بود. من اظهار نظری در مورد داوری انجام شده در بازی پرسپولیس و سپاهان ندارم، هرچند این داوری مورد اعتراض جدی هواداران بود.

*پرسپولیس را منحل کنید، همه را خلاص!

طبیعی بود که روزنامه پیروزی به عنوان روزنامه مورد علاقه هواداران سرخ،  واکنش تلخی به این موضوع نشان دهد. این روزنامه در تیتر اول صفحه نخست خود کنایه‌ای به مسئولان فدراسیون فوتبال زده و نوشته: «با داوری‌ها هوادار را خون به دل کرده‌اند / پرسپولیس را منحل کنید، همه را خلاص»
این روزنامه در بخشهای مختلف، اعتراض مسئولان باشگاه پرسپولیس به عملکرد داور مسابقه با سپاهان را پوشش داد.

اما اگر همه شکست پرسپولیس به یک باخت حیثیتی مقابل سپاهان خلاصه می شد، شاید این امکان وجود داشت که هواداران هرچه فریاد دارند بر سر داوری  بزنند، ولی سه بازی و یک امتیاز نشان می دهد که خانه از پای بست ویران است و ضعف داوری هم سرمه ای بر چشم لوچ پرسپولیس است!

*ضعف پرسپولیس در روزهای بدونِ سیدجلال

آی اسپورت اما فقدان سید جلال را دلیل دفاع بی سامان ارتش سرخ می داند و نوشته است: پرسپولیس در این سه هفته، هشت گل دریافت کرد. آماری در حد فاجعه که تیم برانکو به ثبت رساند. در تمام ادوار لیگ سابقه نداشته که این تیم در سه هفته نخست بیش از پنج گل دریافت کند. پرسپولیس به طور معمول در لیگ‌های مختلف دو یا سه گل دریافت می‌کرد. ضعیف‌ترین دفاع پرسپولیس در لیگی رقم خورد که سیدجلال حسینی قید بازی در حاشیه خلیج فارس را زده بود و علاقمند بود به تیم سابقش برگردد. اما با جواب «نه» برانکو مواجه شد. برانکو دست رد به خرید سیدجلال زد و مدافع محبوبش را از لیگ لهستان به تیم اضافه کرد. هر چند که از ماریچ اشتباه خاصی دیده نشد اما این بازیکن نتوانست خط دفاع ضعیف پرسپولیس را جمع کند. کاری که پیش از این حسینی از پس آن برآمد. پرسپولیسِ علی دایی زمانی که سیدجلالی حسینی را در قلب دفاع داشت، سه هفته نخست را بدون گل خورده به پایان رسانده بود. و البته در پایان لیگ رکورد جاودانه پانزده گل خورده را به ثبت رسید. تعدادی گلی که پرسپولیس در سه دیدار نخست، به بیش از نیمی از آن رسیده است. این طور که مشخص است آقای پروفسور در تمرینات شاهکارهای خط دفاعی‌اش را نمی‌دید!

*تمرین  امروز  تعطیل !

بدیهی است که با چنین نتیجه و با این هجمه تمرین کردن هم آسان نمی نماید. با توجه به فشار بازی تیم‌های سپاهان و پرسپولیس و خستگی سرخ‌پوشان از این بازی ابتدا قرار بود تمرین جمعه پرسپولیسی ها تعطیل شود اما برانکو اصرار داشت بازیکنان باید ریکاوری کنند!

اما دیگر رمقی برای تمرین امروز نیست و بناست سرخ‌پوشان  از روز یکشنبه  این بار برای مواجهه با ذوب آهن اصفهان آماده شوند.

*هدایتی سوپرمن وارد می شود!

در همین گیر و دار حسین هدایتی، با انتشار متنی در اینستاگرام بار دیگر جامه سرخ سوپرمن بر تن کرد و نوشت:” حاضرم بازی با ذوب آهن را رایگان کنم!”
مالک متمول استیل آذین نوشت:دوستان براى کمک و حمایت حتمأ نباید در تیم حضور داشته باشیم ومسؤلیتى داشته باشیم و من هـمیشه کنار تیم بودم و هـمانطور که به جناب آقاى وزیر گفتم از شما یک اشاره از ما به صد دویدن. براى حمایت از شما تقاضا میکنم ضمن حفظ خونسردى و حمایت از کادر فنى و جوانان عزیز بازیکن این فصل استادیوم را پر کنید تا با حضور یکصدهـزار نفرى عرصه را براى تیم هـاى مقابل تنگ کنیم و با حمایت خود تیم محبوبمان را به صدر جدول مشایعت کنیم ى،به هـمین دلیل در صورت صلاحدید مسؤلین محترم باشگاه اعلان آمادگى میکنیم هـر گونه کمکى از دستم براید دریغ نکرده و حاضرم بازى مقابل ذوب آهـن رایگان کرده تا بستر حضور حماسى یکصد هـزار نفر را در استادیوم فراهـم کنیم تا هـمگان باور کنند سرمایه اصلى پرسپولیس که مردم هـستند در مواقع لزوم پاى کارند تا با نشاط و هـیجان و تشویق روحیه بیشترى به تیم تزریق کنیم،بدون شک در این شرایط ثبات در کادر فنى و دادن روحیه بهـترین کار است و اگر مسؤلین صلاح ندانسته و نیاز ندیدن به کمک این هـوادار عاشق کماکان دعا گو خواهـم بود.یا على!

*روز از نو  و روزی از نو!

می گویند سالی که نکوست از بهارش پیداست،عجیب ،بوی تکرار همه مکررات در این سالها به مشام می رسد، هوادار هم دیگر سناریوهای نمایشنامه سرخ را از بر شده است:
چند ناکامی پشت سر هم برای تیم ، چند اعتراض به داوری،بعد برکناری سرمربی در نیمه های لیگ، همزمان آمدن سرمربی کم نام و نشان تر و در نهایت  تکرار ناکامی ها با این توجیه که تیم را سرمربی پیشین بسته است!
آیا باید در لیگ پانزدهم نیز ازهم اکنون این پیشانی نوشت را در طالع پرسپولیس بخوانیم؟

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • گزارشی از شکاف عمیق بین ثروتمندان و فقرا در جهان/ تنها ۸ نفر، ثروتی به اندازه ۵۰ درصد جمعیت دنیا دارند!
  روایت نماینده اصلاح طلب از علت فوت مرحوم هاشمی/ موقع شنا همه را از استخر بیرون می‌کردند
  طوفان خیره کننده ۲ ایرانی در هلند/ افزایش فرصت هنرنمایی کریم در اروپا +جدول و فیلم
  زنان خانه‌دار دارای ۳ فرزند بیمه می شوند
  خریدی که استقلال به آن نیاز داشت/ منصوریان به هدف زد
  کی روش: فدراسیون فوتبال گروگان برانکوست/ سکوت سرد فدراسیون و وزارت ورزش در ماجرای مربیان خارجی/ مدیریت کفاشیانی در فدراسیون تاج ادامه دارد+فیلم
  اولین سانحه هوایی مرگبار ۲۰۱۷ به نام بوئینگ ثبت شد+ تصاویر
  کدام موشک روسیه روی سر داعش خراب می‌شود؟ + تصاویر
  پیامبر اسلام(ص) برای اثبات معراج خود به مشرکان چه گفت؟
  شگفتی آفرینش پرندگان
  مغز متفکر «بلک واتر» در همسایگی ایران چه می‌کند؟ +تصاویر
  عکس/ ژست عجیب آقای خاص!
  با این ترفندهای ساده خانه خود را شاد کنید+تصاویر
  گوگل چگونه اطلاعات شما را سرقت می کند؟/ مخالفان و موافقان چه می‌گویند؟
  لیموزین ویژه ترامپ؛ خودرویی با ویژگی‌هایی استثنایی + عکس
  کشته شدن ۲۰ داعشی نزدیک بیمارستان «الاسد»/دفع حملات تروریست‌ها در منطقه صنعتی و فرودگاه قدیم
  فقط به یک نمونه اشاره کنید!
  آموزش رمزگذاری روی سیستم عامل مک
  فیش نجومی مدیرعامل فروشگاه رفاه هم منتشر شد/ دریافت ماهانه بیش از ۲۴ میلیون تومان+اسناد
  نوجوان ۱۸ ساله قربانی سلفی شد +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net