تارخ انتشار: دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۳
کد خبر : 98603
چاپ خبر

حاشیه های نشست بررسی برجام؛

از قرص خوردن ظریف تا داستان گریه مصری ها در وین

۳۴۵۴۱۹۱_۶۰۸

نشست بررسی برجام،با برخی حواشی جالب روبرو بود که در این گزارش، به آن ها اشاره می کنیم

به گزارش گروه سیاسی«کمال مهر»؛ نشست برررسی برجام، امروز در محل روزنامه اطلاعات و با حضور محمدجواد ظریف، علی اکبر صالحی، سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی و صادق خرازی برگزار شد.
این نشست با برخی حاشیه های جالب روبرو بود که در این گزارش، آن ها را می خوانید.

از قرص خوردن ظریف تا داستان گریه مصری ها در وین

*** تأخیر یک ساعته در برگزاری نشست
نشست بررسی برجام در روزنامه اطلاعات، با تأخیر یک ساعته آغاز شد. این در حالی است که خبرنگاران بسیاری از حدود ساعت ۹ در محل روزنامه اطلاعات حاضر شده بودند.

*** بگومگوی خبرنگاران و عکاسان و تصویربرداران
عکاسان و تصویربردارانی که برای پوشش تصویری این نشست در محل برگزاری حاضر شده بودند، برای داشتن جای بهتر برای عکس گرفتن و تصویربرداری بعضاً با هم بگومگوهایی نیز داشتند که حواشی جالبی را رقم زده بود.

*** خرازی کمی استرس داشت
سیدصادق خرازی، دیپلمات و سفیر اسبق کشورمان در فرانسه، نقش مجری و هماهنگ کننده نشست را داشت اما به نظر می رسید به خاطر تأخیر میهمانان سخنران این نشست، کمی استرس دارد.

*** ظریف، قرص خورد
دکتر ظریف که در ابتدای جلسه به دلیل عارضه جسمی که داشت از حضار عذرخواهی کرد، در میانه برنامه، قرص خورد.

*** مصری ها در وین به گریه افتادند/خاطره ای از زبان صالحی
علی اکبر صالحی در بخشی از سخنان خود در دفاع از نتایج مذاکرات هسته ای گفت: در وین که بودیم، زمانی که برای قدم زدن به بیرون از هتل آمده بودم، دو نفر اهل کشور مصر آمدند و با بغض و گریه می گفتند خیلی خوشحال هستیم که ایران با غربی ها به توافق رسیده است. این یکی از بهترین خاطره های من از مذاکرات اخیر در وین بود.

*** نابرده رنج، گنج میسر نمی شود
صالحی در بخش دیگری از سخنان خود، در دفاع از توافق هسته ای گفت: برادران من، خدا را شاهد می گیرم که تیم مذاکره کننده ایرانی، در رسیدن به بهترین نتیجه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است و مطمئن باشید ما به آنچه می خواستیم دست یافتیم زیرا نابرده رنج، گنج میسر نمی شود.

*** آش رو با جاش بردند
صالحی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: می شد مثل لیبی نه فقط قدرت و تأسیسات هسته ای بلکه کل کشور را تحویل دشمنان بدهیم اما به جای این کار با آن ها سر میز مذاکره نشستیم وحرفمان را به کرسی نشاندیم. در لیبی، آش رو با جاش بردند ولی ما به اهدافمان دست یافتیم.

*** تشویق های پی در پی
حاضران که بیشتر آن ها موافق توافق هسته ای و حامی عملکرد تیم هسته ای بودند، در بین و یا پس از سخنان میهمانان، آن ها را تشویق می کردند. این تشویق ها بخصوص در مورد عراقچی و صالحی پررنگ تر بود به ویژه زمانی که صالحی از شهدای هسته ای تقدیر کرد و عراقچی، تمام قد از توافق هسته ای و برجام دفاع کرد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
Powerd By: Kordaki.Net