تارخ انتشار: یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۳
کد خبر : 98434
چاپ خبر

تبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران+ اینستاپست

۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی، خبرنگار ایرانی در افغانستان و روز خبرنگار است

به گزارش«کمال مهر»؛، ۱۷ سال می گذرد، از اولین نامگذاری این روز به نام «خبرنگار» و گرامیداشت فعالیت افرادی که گفته می شود تعدادشان در ایران نزدیک به ۶۰۰۰ نفر است، ولی بسیاری از آنها هنوز گمنامند.

محمود صارمی خبرنگار ایرانی و مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف بود که در سال ۱۳۷۷ در جریان کشتار دیپلمات‌های ایرانی در مزارشریف کشته شد.

صارمی مظلومانه در دیار غربت در راه اطلاع رسانی شهید شد تا این عرصه، ایثار و شجاعت را دوباره تجربه کند و آرمانش راهی باشد تا هماره خبرنگاران بدانند که وظیفه سنگینی بر دوش می کشند و بر آن حرمت نهند.

شورای فرهنگ عمومی کشور در اولین سالگرد این رخداد، هفده مرداد را به پاس قدردانی از این مقام «روز خبرنگار» نامید.

این روز از آن جهت در یادها ماندگار شد که شهید صارمی رسالت خبرنگاری را با خون خود آبیاری کرد و حیات تازه ای بر آن بخشید و ایثار و مقاومت را در عرصه اطلاع رسانی معنا بخشید.

در این روز مسئولان و هنرمندان با ارسال پستی در اینستاگرام، روز خبرنگار را گرامی داشته و به فعالان این عرصه تبریک گفتند.

تبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران


سلام قولا من رب رحیم
دیروز؛
قرار شد به عنوان معاون سیاسی در حوزه خبر و برنامه های سیاسی در سازمان صدا و سیما انجام مسوولیت کنم ،استراتژی کاری را دفاع واقع بینانه و نقد منصفانه تعریف کردم .
تغییر روشی که سهل جلوه می کرد ولی پذیرش آن سهل نبود زیرا … می بایست واقعیت رویدادها بیان شود، نه آنگونه که دوست داشته می شود
باید تمام حقیقت را به زبان ساده گفت ونه تنها بخشی از آن را
باید باور داشت که طلوع هر حقیقت پایانی است برای هر هیاهوی صنفی ،جناحی و سلیقه ای
باید ایمان داشت که در قاموس اخلاق حرفه ای رساترین فریاد ها انعکاس صدای مردم است و… امروز در اینجا ؛
“روز خبرنگار را صمیمانه به همه مدافعان حقیقت و راستی تبریک می گویم”


تبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران


روزخبرنگار را به تمامی خبرنگاران متعهد و تلاشگر کشورمان تبریک می‌گویم.
دولت تدبیر و امید خود را مرهون همدلی ها و همزبانی‌های حمایتگرانه و نقادانه خبرنگاران دانسته و ارتقا جایگاه حرفه‌ای این تلاشگران جبهه دانایی را وظیفه‌ای مهم می‌داند.
شایسته است همه دستگاه‌ها و بویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حمایت و پشتیبانی، رفع دغدغه‌های معیشتی و نیز بهره‌مند کردن آنان از آزادی‌های قانونی و حقوق صنفی، شرایطی فراهم آورند تا این عزیزان با امید و پویایی بیشتری، کشورمان را در رسیدن به افق توسعه و آبادانی یاری رسانند.


تبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران


بنده شخصا قبل از آنکه درگیر دور اخیر مذاکرات هسته ای بشوم، تا این حد با سختی کار خبرنگاران آشنا نبودم. ولی حالا که سختی کار آنها را از نزدیک حس کرده ام، از شما میخواهم که باور کنید که خبرنگاری خیلی حرفه سختی است. به همین دلیل است که خبرنگار به خبرنگاری عشق می ورزد. اصولا خبرنگارنمیتواند عاشق کار خود نباشد، چون کاری است که خیلی صبر و حوصله و گاهی فداکاری و بخطر انداختن جان و اعتبار خود را میخواهد و تنها عشق به این کار است که سختیهای آنرا قابل تحمل میکند. در کار خبر خبرنگاران با نا ملایمات و بی توجهی های زیادی روبرو میشوند. برای آنکه بتوانند برای مخاطبین خود خبر تازه ای تهیه کنند، شخصا شاهد بوده ام که ساعات متمادی زیادی را در طول شب و روز در مواجهه با بیخوابی و گرسنگی و سرما و گرما مقاومت کرده اند. دست آخر هم معلوم نیست که خبری را که میخواهند بدست آورده باشند. اضافه بر اینها، خبرنگار باید همواره اخبار همکاران خود را دنبال کند وگرنه حرف و خبر و تحلیل او از دقت کافی برخوردار نخواهد بود. خوشبختانه در سالهای اخیر خبرنگاران ما به سمت تخصصی شدن پیش رفته اند و بر این اساس خبرنگارانی داریم که واقعا به حوزه های تخصصی خود اشراف دارند، حتی اگر مسؤولین ذیربط نخواهند آنها را جدی بگیرند.

امروز دیگر جامعه مدرن نمیتواند بدون رسانه های قدرتمند و سالم باشد و رسانه هم بدون خبرنگار معنا ندارد. نقش خبرنگار در دوره جدید نقش بی بدیلی است و ما وقتی میتوانیم از وجود جامعه باز و پرنشاط و فعال صحبت کنیم که خبرنگار در آن جایگاه رفیعی داشته باشد. چون خبرنگار چشم و گوش هوشیار رسانه هایی هستند که برای مردم مینویسند. اما باید مراقب هم باشیم وقتی مردم مخاطب رسانه نباشد، نقش خبرنگار هم تغییر میکند. ولی این هیچگاه خواسته خبرنگار نیست. خبرنگار عاشق اینست که برای مردم بنویسد و مطالب و اخباری که تهیه میکند در جهت بهبودی زندگی مردم باشد. او تلاش میکند که حقیقت را به عشق مردم دنبال کند و آنرا به سمع و نظر مردم برساند. هیچ چیز خستگی یک خبرنگار را مثل این از تن او بیرون نمی برد که متوجه شود خبر و مطلب او نقشی هر چند محدود در آگاهی بخشیدن به مردم داشته است.بنده به سهم خود از اینکه توفیق داشتم با عزیزان خبرنگار بویژه در این دوره دو ساله مذاکرات هسته ای از نزدیک همراه باشم، به خود می بالم، و در این مدت چیزی جز تلاش، سختکوشی و عشق به کشور و مردم از این همکاران قابل احترام ندیدم. روز خبرنگار را به همه خبرنگاران عزیز تبریک می گویم و امیدوارم همه قدر و ارزش کار گرانقدر آنها را ارج بنهیم.


تبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران


خبرنگاری قطعا کار سختی است چه خبرنگار و رسانه ای مستقل باشی و چه نباشی. رسانه مستقل هزار مشکل دارد، از تامین هزینه ها تا تهیه و تنظیم محتوا و توزیع نشریه. مستقل هم که نباشی سخت است، بالاخره پا روی عزت نفس گذاشتن، پذیرفتن ذلت، عامل یک حزب و جریان و شخصیت سیاسی خصوصا عامل دست بیگانه شدن و باب میل آنها تیتر زدن و بزک کردن دشمنی دشمنان این ملت هم کار راحتی نیست، بی شک آن هم سخت است ولی این کجا و آن کجا.

من البته چون ارزش ذاتی برای کار خبری قائل نیستم و رسانه را به طور مطلق نمی ستایم، این روز را فقط به رسانه ها و رسانه نگارانی که با حفظ استقلالشان برای دفاع از ارزش های دینی. انقلابی و انسانی تلاش می کنند و همه مشقت های آن را تحمل می کنند، تبریک می گویم و در برابر سختی کاری که این دسته از اصحاب خبر و رسانه بر دوش دارند، سر تعظیم فرود می آورم، خصوصا دوستان عزیزی که برای انتشار ۹ دی بدون چشم داشتی با حداقل امکانات در کنارم بودند.

به عنوان یک نماینده مجلس و چهره سیاسی که یادداشت ها و نظراتم با تلاش و زحمت دوستان خبرنگار و اصحاب رسانه بازتاب عمومی می یابد و به اطلاع مردم می رسد، به همه این عزیزان خسته نباشید می گویم و بابت این لطفی که در حق مثل بنده می کنند، از خداوند برایشان خیر دنیا و آخرت را طلب می کنم. در جایگاه نمایندگی هم تمام تلاشم را در راستای ارتقاء وضعیت شغلی این عزیزان در تدوین قانون مطبوعات جدید انجام دادم اما متاسفانه تاکنون به دلیل نبود اراده جدی و فهم مشترک نسبت به این موضوع، در مجلس نهم مانند مجلس هشتم، اتفاقی برای اصلاح و ارتقاء قانون مطبوعات نیفتاده است.

هر چند ۹دی به شکل غیر قانونی برای سومین بار توقیف شده و همکارانم در این نشریه به جرم دفاع. از استقلال کشور و آگاه سازی مردم از واقعیتی تلخ که به دروغ، داروی شیرین جلوه داده می شود فعلا از کار بیکارند، هر چند تعداد دیگری از رسانه ها مثل کیهان، وطن امروز و رجا و… هم به همین جرم مقدس، زیر فشار امنیتی ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی که خود را حقوقدان می داند، هستند، اما این دلیل نمی شود که ما شیرینی این لحظات را از یاد ببریم که به قول شهید آوینی خون دادن برای خمینی شیرین است اما خون دل خوردن برای امام خامنه‌ای، شیرین تر.

عاقبت به خیر شوید/ برای شادی روح همه خبرنگاران و اصحاب رسانه ای که صادقانه تلاش کردند، صلوات


تبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران


روز خبرنگار روز نکوداشت قلم و روز کرامت رسانه و روز عهد دوباره برای انتشار دانایی و تکثیر همدردی در راستای فطرت انسان و ارزش های والای الهی است ،تبریک ساده این جانب شادباش شرافت و شخصیت ستوده خبرنگارانی است که نبض بیدار جامعه هستند. درود بر قلم پاک شما، درود بر شرافت خبرنگاری و درود بر اهالی رسانه که منادیان روشنایی و حقیقت هستند.
دوستدار شما/محسن رضاییتبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران

١٧ مرداد، روز خبرنگار، بر تمامی خبرنگارانی که پا به پای مذاکره کنندگان آمدند، بی خوابی کشیدند، اطلاع رسانی کردند و سهم بزرگی در موفقیت ها داشتند مبارک باد. خسته نباشید خدا قوت


تبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران


باسلام و عرض ادب
سال ۷۷ در افغانستان از نزدیک شاهد اتفاق ناگوار حمله به سفارت ایران و شهادت خبرنگار صارمی و دیگر اعضای کنسولگری بودم.
سالروز شهادت خبرنگار برجسته و شجاع خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا “”شهید صارمی”” گرامی باد.
این روز رو به تمامی دوستان خبرنگارعزیز که در این عرصه با وجود تمامی مشکلات و سختیها با انگیزه و پرتلاش ظاهر می شوند تبریک عرض نموده، امید دارم با همت شما بزرگواران در راستای رسالت سنگین فرهنگی که عهده دار هستید، شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر فرهنگ و آزادی بیان در همه صحنه ها باشیم.


تبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران


کسی زورش به ما نرسید شروع کرد به فحش دادن به ملت که چرا این را انتخاب کردید

موضع ما در قبال مردم اروپا باید فرق داشته باشد تا رهبران آنها، مردم امریکا و رهبران امریکا. اگر حقیقت انسانی را مبنا قرار بدهیم، مردم امریکا هم مظلوم و اسیرند ولو اینکه عده‌ای از آنها متوجه نباشند. مردم اروپا هم مظلوم و اسیرند، همان طور که افریقا و آسیا مظلوم و اسیرند. آن وقت ادبیات و موضع‌گیری ما عوض و خط مرز ما با دشمن جابه‌جا می‌شود. بعضی‌ها آن قدر خیال می‌کنند می‌دانند و نمی‌دانند. آن قدر هنرمندند که می‌خواهند خط مرز دشمن با خودمان را به تهران بکشانند.

هنر این است که شما همه طاغوت‌ها را از ملت‌ها جدا کنید و همه را یک طرف بیاورید. همه ملت‌ها در مقابل طاغوت‌ها قرار بگیرند. این مأموریت امروز است. هر کجا که باشیم. حتی می‌خواهیم مسائل داخل کشور را تحلیل کنیم. این را باید در این بستر تحلیل کنیم. به خدا احزاب و گروه‌ها در ایران هیچ وقت در دل مردم جا نداشته‌اند. من نمی‌دانم چه اشکالی در اینها هست. ما نمی‌گوییم اشکال از مردم است. بعضی‌ها تا به اینجا می‌رسند شروع می‌کنند توهین کردن به مردم. مثل کسی که زورش به ما نرسید شروع کرد به فحش دادن به ملت که چرا این را انتخاب کردید. خیال می‌کنند ملت عقب افتاده است، در حالی که خیلی عمیق‌تر از شما می‌فهمد. آن چیزی که شما در آیینه نمی‌بینید، ملت در خشت خام می‌بیند. اگر بیان نمی‌کند معنای آن این نیست که متوجه نمی‌شود.

بعضی‌ها خودشان نمی‌توانند بالا بروند، می‌خواهند ملت را کوچک کنند و در این قالب‌ها وارد کنند. ملت ایران ملت بزرگی است و در این قالب‌ها جا نمی‌شود. من به شما عرض کنم ملت ایران همه قالب‌های تحلیلی را درهم خواهد شکست؛ از ناحیه هر کسی که باشد. ملت تاریخ ساز، تمدن ساز، با فرهنگ و ملتی که می‌بینید در عمق روستایش بچه ۶-۷ ساله و پیرمردش مسائل را می‌فهمد و در مرکز تهران هم مسائل را می‌فهمد. نه تنها قالب‌ها را نمی‌شود تحمیل کرد، هیچ مفهومی را هم نمی‌شود تحمیل کرد، باید در این بستر تحلیل کنیم، آن وقت همدلی و همراهی درست می‌شود. بالاخره همه یک خانواده‌ایم.

۱۷ مرداد ۱۳۹۱ / دیدار با جمعی از اصحاب رسانهتبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران


روز خبرنگار به همه خبرنگاران شریف و امانتدار مبارک به خصوص همکاران فعال در حوزه سینما


تبریک هنرمندان و مسئولان به خبرنگاران


به یاد شهید صارمی عزیز..روز خبرنگارو به ان دسته از خبرنگاران با وجدان ..اندیشمند و فرهیخته وشریف و زحمتکش تبریک میگم…ضمن تشکرصمیمی از انسانهایی کم نظیر مثل خانم پوران درخشنده..بهزاد فراهانی…مرجان شیرمحمدی….ودوستانی که درجریانات اخیر از این حقیر حمایت کردن…بنده هرگز ادم سیاسی نیستم ونخواهم بود.یاعلیپیشاپیش روز خبرنگار را به همه زحمت‌کشان عرصه رسانه تبریک مى گویم و از مهدی نفر ، میلاد حجت‌الاسلامی و حسین جوادی که به علت سقوط هواپیما جان خود را از دست دادند یادی می کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها
اینستاگرام ، خبرنگاران ، پیام تبریک

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • آخرین اخبار
 • گزارشی از شکاف عمیق بین ثروتمندان و فقرا در جهان/ تنها ۸ نفر، ثروتی به اندازه ۵۰ درصد جمعیت دنیا دارند!
  روایت نماینده اصلاح طلب از علت فوت مرحوم هاشمی/ موقع شنا همه را از استخر بیرون می‌کردند
  طوفان خیره کننده ۲ ایرانی در هلند/ افزایش فرصت هنرنمایی کریم در اروپا +جدول و فیلم
  زنان خانه‌دار دارای ۳ فرزند بیمه می شوند
  خریدی که استقلال به آن نیاز داشت/ منصوریان به هدف زد
  کی روش: فدراسیون فوتبال گروگان برانکوست/ سکوت سرد فدراسیون و وزارت ورزش در ماجرای مربیان خارجی/ مدیریت کفاشیانی در فدراسیون تاج ادامه دارد+فیلم
  اولین سانحه هوایی مرگبار ۲۰۱۷ به نام بوئینگ ثبت شد+ تصاویر
  کدام موشک روسیه روی سر داعش خراب می‌شود؟ + تصاویر
  پیامبر اسلام(ص) برای اثبات معراج خود به مشرکان چه گفت؟
  شگفتی آفرینش پرندگان
  مغز متفکر «بلک واتر» در همسایگی ایران چه می‌کند؟ +تصاویر
  عکس/ ژست عجیب آقای خاص!
  با این ترفندهای ساده خانه خود را شاد کنید+تصاویر
  گوگل چگونه اطلاعات شما را سرقت می کند؟/ مخالفان و موافقان چه می‌گویند؟
  لیموزین ویژه ترامپ؛ خودرویی با ویژگی‌هایی استثنایی + عکس
  کشته شدن ۲۰ داعشی نزدیک بیمارستان «الاسد»/دفع حملات تروریست‌ها در منطقه صنعتی و فرودگاه قدیم
  فقط به یک نمونه اشاره کنید!
  آموزش رمزگذاری روی سیستم عامل مک
  فیش نجومی مدیرعامل فروشگاه رفاه هم منتشر شد/ دریافت ماهانه بیش از ۲۴ میلیون تومان+اسناد
  نوجوان ۱۸ ساله قربانی سلفی شد +تصاویر
  تمامی حقوق متعلق به وبسایت خبری تحلیلی کمال مهر بوده و هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز خواهد بود.
  Powerd By: Kordaki.Net